הכורעים לאובמה מפתים למלחמה

ד"ר אברהם שלום , כ"ה בשבט תשע"ד

אורח
אורח
ערוץ 7

ראש הממשלה והשרים המשתתפים בכנוס הכלכלי העולמי בעיר דאבוס שמעו את ראש ממשלת יפן מנסה להסביר מדוע בקר לפני שלשה שבועות באתר קבורה וזיכרון של חילי יפן שנפלו במלחמות.

באותו בית קברות, יסוכוני שמו, גם זיכרון למספר יפנים שהורשעו בפשעי מלחמה וביניהם ראש ממשלת יפן בזמן מלחמת העולם השנייה. מיד אחר הביקור מחו עליו דרום קוראה וסין וגם ארצות הברית הביעה מורת רוח. סין הודיעה כי לא תוכל לקיים מו''מ עם יפן אשר שבה לרוח התוקפנות הצבאית מימי מלחמת העולם השנייה.

הסערה לא שככה למרות הסברי ראש ממשלת יפן כי לא התכוון לפגע ברגשות המדינות השכנות אלא רק לכבד את חללי צבא יפן במשך הדורות.

ועתה, שלשה שבועות לאחר הביקור, שב ראש הממשלה שינזו אבי, לנסות להצדיק את בקורו, בנוכחות מנהיגי העולם המכונסים בשוויץ. אבל, פקידים בממשל האמריקני שבו להתלונן ולא קבלו את הסברי היפנים, והודיעו כי יבקשו מראש ממשלת יפן להבטיח כי לא יבקר עוד באתר.

ראש ממשלת דרום קוראה הודיע כי יש ניגוד גמור בין דיבורים על קשירת קשרים ידידותיים עם דרום קוראה ובין המשכת הביקורים באתר יסוקוני. ראש ממשלתנו לא ידע להודיע לשר החוץ האמריקני כי לא יסכים לקיים משא ומתן לשלום עם מנהיג ערבי אשר מבקש שחרור פושעי מלחמה מורשעים מן הכלא הישראלי. תחת זאת, ג'והן קרי הוא שדרש ממר נתניהו שיתחייב להוציא לחופשי את המרצחים למען יסכים מחמוד עבאס להיפגש עם ציפי לבני. ראש אש''ף הוא שהקים אתרי זכרון לרוצחים שנהרגו, וקרא על שמותיהם בתי ספר ורחובות לחנך את ילדי הערבים בשליטתו ללכת בדרך הרצח.

כיצד נכנעה ממשלת ישראל לדרישה האמריקנית לשחרר את הרוצחים ששחטו ילדים, את האכזרים שפוצצו אוטובוסים על נוסעיהם, את כל אותם פושעים שהיה עלינו להוציא להורג במשפט צדק מיד לאחר שנתפסו? מר נתניהו טען כי עליו לקבל החלטות קשות.

ההחלטה שלו מסוכנת. ההחלטה מעודדת את הערבים כי ממשלת ישראל חוששת מלחץ אמריקני, ועליהם הערבים רק להגביר מעט את הטרור ומיד תיכנע ממשלת ישראל ותבקש התקדמות במו''מ, הסכם מדיני, פריצת דרך לשלום – כל אותם מונחי שקר הבאים לכסות על האמת, ותור על שטחי מולדת ומסירתם לאויב, שיוכל ביתר קלות להלחם בנו במלחמה הבאה.

שר האוצר יאיר לפיד מבקש להחניף לשר האמריקני ומודיע כי הוא אסיר תודה לו. אכן השר אסיר, אסיר למגבלות החשיבה של היהודי הנרדף, הוא נסוג לימי הרדיפות והשחיטות בבני עמנו במזרח אירופה וההכנעה לפריץ ולשליטים. ככל שהוא מרחיב פיו נגד הרבנים הראשים כן הוא נכנע בפני השר האמריקני העוין לנו. ציפי לבני אשר בהיותה שרת החוץ נאלמה דום ולא הופיעה בתקשורת העולמית להגן על עמדת ישראל במלחמת לבנון השנייה, מתגוללת על החלוצים המיישבים את ארצנו ומגנים על יושבי הערים. היא, המהססת ומגמגמת מול מראיינים בטלביזיה בעולם, אינה מצמצת בדבורים – אמנם בעברית לא טובה בהרבה מן האנגלית הגרועה שבפיה – ומתקיפה את שרי מפלגת הבית היהודי הידועים בנאמנותם למורשתנו, ואהבתם לארץ ישראל ולעם ישראל.

לישראל יכולת להשיב ולעמוד בפני הלחץ האמריקני. קודם על הממשלה להשתחרר מלשון השקר והיפוך ההיסטוריה של הסכמי אוסלו.

הממשל של אובמה מדבר על גבולות 1967 אבל הוא מבקש להסיג אותנו לגבולות של 1949 שנוצרו בעקבות מלחמת התוקפנות של שבע מדינות ערב ותושבי א''י המוסלמים נגד ישראל מיד עם הקמתה. אנו מבקשים לחיות בגבולות 1967 שנקבעו בעקבות מלחמת מגן, מלחמת ששת הימים. לא כבשנו שטח של מדינה ערבית, השטח שכבשנו היה חלק מן המנדט הבריטי לבית לאומי יהודי.

האמריקנים פועלים למען מחמוד עבאס וחבורתו בגלל רצונם למצוא חן בעיני מדינות ערב. אך המדינות הללו כבר עסוקות במלחמות פנימיות ואינם טרודים להקים עוד מדינה שתהיה מקום מקלט לטרוריסטים. המדינות הללו אינן יכולות לדרוש את השיבה של ערבים לארץ ישראל. ציפי לבני ויאיר לפיד אולי אינם יודעים זאת, אבל מחצית אוכלוסיית ישראל מוצאם ממשפחות של מגורשים ממדינות ערב. שם שכנו קהילות ישראל מאות רבות של שנים לפני הכבוש הערבי.

לנו חלק וזכות על עירק ומצרים וסוריה. לישראל שקלטה את הפליטים הללו, זכות לדרוש ממדינות ערב לקלוט את הערבים בעזה ואת אלה שהן קוראות להם פליטים פלסטינים, והן מנעו זכות אזרח מבני הדור השלישי שנולדו באותן ארצות.

על ממשלת ישראל גם להפיץ בדעת הקהל האמריקנית את האמת על ג'ון קרי. בימים אלה ששר החוץ האמריקני עסוק להחליש את ישראל בת הברית היחידה של אמריקה במזרח התיכון, שבו כוחות אל קעידה בעירק וכבשו את פלוג'ה אחרי שהאמריקנים השקיעו שם הון תועפות בזמן הנשיא בוש ומאות חיילים אמריקנים שפכו שם את דמם. בסוריה שרויים מליונים ברעב, אבל כל מעיניו של ממשל אובמה לשחרר את תושבי רמאללה החיים ברווחה משלטון ישראל המבטיח את חייהם.

בנימין נתניהו הצטרף לכוחות ההרס המבקשים לבנות מדינה ערבית בלב ארץ ישראל. ונימוקו – הוא חושש מנוכחות ערבים בשליטתנו. ובאותו הזמן הוא נושא ונותן עם אובמה על מסירת בקעת הירדן, הריקה מתושבים ערבים.

המשא ומתן של ממשלת נתניהו מסוכן לישראל. הוא מפתה את הערבים כי אם רק יגבירו את הטרור, מיד תתפתה ממשלת ישראל להגיע ל'הסכם', כפי שמדברת עליו ציפי לבני, ולעצור את הטרור בכניעה. והלא הזהיר אותנו ג'ון קרי, כי אם לא נזדרז להיכנע תפתח נגדנו מלחמה חדשה.

הכחות הלאומיים בלכוד אינם יכולים להמתין עוד. חברי הכנסת מירי רגב ודני דנון וציפי חוטובלי, בזכות ההסטוריה השונה של קהילות מוצאם, משוחררים מן החשיבה הגלותית של יאיר לפיד ואנשי אוסלו ובולטים בחשיבתם הברורה ועמידתם הלאומית. בלכוד ביתנו תלמידי ז'בוטינסקי, ד''ר עוזי לנדאו ויאיר שמיר ויריב לוין, ואליהם מצטרפים עולי חבר העמים הסוביטי לשעבר, החופשיים מן החשיבה הבולשביקית של חוגים שונים בארצנו.

הם יכולים לתמוך בראש הממשלה מול התקשרת השמאלנית ולעצור את ההתדרדרות לעוד כניעה מסוכנת. בישראל אין שלטון יחיד של ראש הממשלה בניגוד לדעת הרוב. היה מקרה כזה בימי אריאל שרון, והחרבת גוש קטיף הביאה עלינו את מלחמות עפרת יצוקה ועמוד ענן, שלחה את תושבי תל אביב וירושלים להחבא במקלטים מפני הרקטות שנשלחו מעזה. זאת רצועת עזה אשר אותה ממשלה שהחריבה את הישובים הישראלים בה, בשותפות הפעילה של ציפי לבני, הבטיחה לנו הינתקות ממנה, והגברת הביטחון.

ראש הממשלה המפקיד את המו''מ בידי ראש קדימה לשעבר, אינו מזכיר את זכות האבות על הארץ אשר מליוני אמריקנים מאמינים בה, ואת אותן החלטות של חבר הלאומים אשר יסדו את מדינות ערב המודרניות וגם הכירו בארץ ישראל לעם ישראל, מי שאינו מזכיר כי מדינות ערב ערכו טהור אתני לאזרחי ישראל וגזלו את בתיהם ואדמותיהם וכספם, לא יוכל לעמוד בלחצים של ממשל אובמה העוין והכושל.

אנו מתקרבים לימי הפורים ונזכיר לשרינו את הנאמר במגלת אסתר 'כָל-עַבְדֵי הַמֶּלֶךְ אֲשֶׁר-בְּשַׁעַר הַמֶּלֶךְ כֹּרְעִים וּמִשְׁתַּחֲוִים לְהָמָן כִּי-כֵן צִוָּה-לוֹ הַמֶּלֶךְ וּמָרְדֳּכַי לֹא יִכְרַע וְלֹא יִשְׁתַּחֲוֶה'.