עלילת הכזב של שולץ

תגיות: דרור אידר
ד"ר דרור אידר , י"ג באדר תשע"ד

הנתונים כביכול שהציג נשיא הפרלמנט האירופי, מרטין שולץ, אינם נכונים בעליל. למעשה, הם רחוקים מאוד מהאמת.

מאז 1967 עלתה לאין שיעור רמת החיים של הפלשתינים - כולל כמות המים. אפשר לתאר מה היה קורה לוּ נשארו תחת שלטון ירדן.

שולץ היה יכול לבדוק את הנתונים, אבל בחר להשתמש בעלילת הכזב של ארגונים אנטי־ישראליים. ארגון NGO מוניטור הצביע על EWASH, קואליציה של ארגונים פוליטיים וסוכנויות או"ם הפועלת במסדרונות האיחוד האירופי.

EWASH מאשימה את ישראל דרך קבע ב"גרימת חוסר ביטחון במים בקרב האוכלוסייה הפלשתינית" ומפצירה במדינות אירופה "לשקול מחדש את היחסים הכלכליים עם ישראל". לגמרי לא במקרה, האיחוד האירופי, ששולץ עומד בראש הפרלמנט שלו, תומך בלוחמה הפוליטית הזאת ומממן חלק מהארגונים הללו.

רוממות השלום בפי שולץ אינה מסתדרת עם כ־100 מיליון יורו, הנכנסים לישראל ולרשות הפלשתינית בכל שנה - סכום שבחלקו הגדול מגיע ישירות מממשלות אירופיות, ומכוון כמעט רק לחיזוק ארגונים לא ממשלתיים, הנלחמים בישראל ופועלים בטענות שקריות לדה־לגיטימציה שלה בעולם.

ככל שנוקפות השנים, כך מתברר עד כמה הגישה הפייסנית של האיחוד האירופי כלפי הפלשתינים - במקביל לגישה החתרנית נגד ממשלות ישראליות נבחרות - מובילה להמשך המלחמה והטרור. עם כמויות הכסף המגיעות לכיסם של בכירים פלשתינים ולחיזוק המלחמה הבינלאומית נגד ישראל, אין לפלשתינים סיבה להתפשר על שום דבר.

ג'ון קרי ומרטין שולץ עושים עבורם את המלאכה. לאירופה יש אינטרס פסיכו־מוסרי עמוק להשאיר את תמונת הסכסוך כפי שהיא. כך היא יכולה לנקות את מצפונה ביחס ליהודים. אחרי ככלות הכל, הנה, גם הם מתנהגים כלפי הפלשתינים "בדיוק" כפי שהתנהגו כלפיהם. בשקר הזה צריך להילחם. העם היהודי חזר הביתה, לארצו היחידה. מאז גלינו לפני כאלפיים שנה, לא הוקמה פה שום מדינה ריבונית.

הארץ הזאת חיכתה שוממה לבניה החוקיים היחידים, ורק לאחר ששבנו החלה הארץ לפרוח, ממש כפי שהובטח בנבואות התנ"כיות. אירופה צריכה לעזור לשיבת ציון, ולא להילחם בה. שיבת ציון אינה אינטרס יהודי בלבד; היא גם אינטרס אירופי וזכות גדולה.

מר שולץ, ישראלים רבים שואלים מדוע זמן קצר לאחר הקטסטרופה שאירעה לעמנו על אדמת אירופה, מגיע נשיא הפרלמנט של היבשת ומשתמש בנתונים הלקוחים ממאגר המציג את ישראל כממשיכתו של הרייך השלישי? שלא כמוך, בדקתי את הדברים, ואני שואל: האם זה נכון?

פורסם בעיתון "ישראל היום"