בלגים עליך ישראל!

האמת, אלמלא המצב והחרום, היה צורך להכריז על מצב חרום. למעשה ההפיכה יצאה לדרך. סיבה הייתה, חיילים התגייסו, וכל שנותר היה לכבוש את השלטון, ולהציל את העם, את העיר ליתר דיוק.

קובי סלע , ט"ז באדר תשס"ג

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
סינדרום ראש עירית ירושלים

כותרות העיתונים זעקו.

האמת, אלמלא המצב והחרום, היה צורך להכריז על מצב חרום. למעשה ההפיכה יצאה לדרך. סיבה הייתה, חיילים התגייסו, וכל שנותר היה לכבוש את השלטון, ולהציל את העם, את העיר ליתר דיוק.
חלוקת התפקידים הייתה ברורה, מחד צוות הייעוץ המשפטי הכין את העתירות לבג"צ, תחקירני הצוות גילו שבעברו היה יורש העצר מגלגל זקנות בכיסאות גלגלים. אומנם הייתה עדות אמינה של אדם שטען כי יורש העצר סיפק לו מתקן לנשימה, (אינהלציה שכזאת), אבל התחקירנים לא איתרו את העד, והעדות צללה לתהומות כאילו היא אויר.

הצוות האחר היה מופקד על תיאום גופי המרד נגד הממלכה. בישיבה דחופה הוחלט להפסיק לשלם מיסים, להחנות את העגלות על המדרכה, וחמור מכל, להשתמש במים כאילו אין שלג בצמרת ההר, מן הון להון התדרדר השלטון בממלכה.

אלה אומרים יורש העצר, אינו מתפקד בגלל מדיו המוזרים וזקנו המדובלל, ומאידך אומרים האחרים, ראו איך ממלכתנו מתפוררת, אפילו גדל הזקן, מנהל אותה בכבדות. רצים יצאו דחופים אל כל רחובות המלך, רשתות התקשורת ערכו משאלים, "הכיצד נהיה לנו?" פרשנים וסוקרים העריכו מתחת כל קיוסק, ומעל כל צלחת, שהממלכה, אחת דתה להימסר לאויב. ורק יורש העצר שתק. פיו לא דיבר, שפתיו לא זעו, ואפילו משרתיו ויועציו תהו איך בן לילה הפך מנהיגם למי שעומד מאחורי תנועת השתקנים מיסודו של ארגון "תענית דיבור הכללי". המלך שסיים את תפקידו המלכותי לאחר תשע וחצי שנות כהונה, כדי לצאת לדיג בחצי הכדור המערבי, השאיר את המושכות ובעיקר את הגירעונות התקציביים בידי יורש העצר שלא רק שלא היה צעיר, אלא היה מצויד בזקן וכובע, וחליפה גם, ונראה כאדם פחות חילוני מהמלך הקודם. מישהו הזכיר שיורש העצר, עבד בארמון הרבה לפני חילופי השלטון, אז נזרק המלך שקדם לזה שפורק מכיסאו אל מחסן הממלכה, וסירב להיאסף שם אל אבותיו.
בנאומו הראשון בפני מועצת הממלכה כמלך הבלתי מעורער, אמר יורש העצר כי "אני אהיה בעזרת השם ראש הממלכה של כולם. אל נא תשפטו אותי על פי לבושי ואורחות חיי, אלא על פי מעשיי. אני מושיט יד לכל. אפעל גם לצמצום תחושת הקיפוח בקרב תושבי מזרח הממלכה. המועצה בראשותי תעשה ליצירת תנאים טובים יותר במזרח הממלכה".

אבל מתנגדיו לא נרתעו. הם הפיצו ידיעות שהוא עומד לגרש מהממלכה את כל מי שלא יעטה על עצמו זקן, חליפה ו/או כובע. אחרים סיפרו שהוא מתכוון להפעיל חוקים דרקוניים כמו קידוש הלבנה, ואכילת ערבות בפסח. היו גם כמה אנשים רעים שתיארו את חג התקציב בממלכה, בו אנשים שהפרוטה נעדרת מכיסם, באים אל המלך ומקבלים ככל דיכפין, (ידיעה שמבקרת הממלכה לא אהבה, מה שגרם מיידית להשלכת כל העבדים לבור הספיגה). תכל'ס, אפילו זקני הממלכה שהאצטדיון נקרא על שמם, הודו שהמצב מעולם לא היה כל כך לא נעים.

עד שקמה מישהי ממועצת המהפכה וזעקה: "כיצד ניתן ליורש העצר (לא מתגלח, שומר על זקנו, עוטה בגדים שחורים וכובע למראשותיו) לגנוב את השלטון מהעם? מדוע שלא נבגץ אותו לדעת? או כלשון ההודעה לעיתונות: "חברי האופוזיציה אמרו שיעתרו לבג"ץ כדי שזה יורה על בחירות בתוך 90 יום בעיר. "העברת ראשות העיר היא חתירה תחת שלטון הדמוקרטיה", אמרו. חברי האופוזיציה גם מזהירים כי ראש העיר החדש כפוף להוראות הרבנים, שעל פיהם יישק דבר מעתה בעיר. ידוע כי לופליאנסקי כפוף למרותו של הרב אלישיב מיהדות התורה".

זה היה האות להצבת פקחים ומשקיפים בינלאומיים ביפו פינת קינג ג'ורג', ליד מעיין שטוב.
וכל השאר? היסטוריה.

שירות מאידך מציג- כל הדרכים להיפרע מהבלגים

בשבוע שעבר כשבלגיה חתכה בעקיפה משמאל את מעצמת הגזר הצרפתית, התגנב לליבי החשש, שחוץ מצרפת גרמניה ובלגיה, ממתינות בשקט עוד מדינות אירופאיות בדרך לאמבוש האנטישמי. בלגיה כזכור, הודיעה כי תעמיד למשפט את ראש הממשלה שלנו על חלקו בטבח בסברה ושתילה. אומנם, הרגיעו הנבזים בעלי השפה הרופסת, כי זה לא יקרה כל עוד מכהן שרון בתפקידו, אבל מה שמרגיע את שרון מלחיץ אותי. גם ככה לא איחלתי למדינה ששרון יעמוד בראשה יותר מידי שנים, אבל עכשיו, כלום נזרוק אותו לכלבים הבלגיים?

רק מה, מי שלא הקשיב היטב לשיעורי ההיסטוריה, (ומי כן, בעצם?) מגלה בימים אלה את פרצופה האמיתי של בלגיה, כאילו הייתה פרסומת ל"טמבור". אני קורא סיפורים על המדינה הזאת, ולא מבין כיצד היא טרם הושמדה, ולו רק כדי להגן על שמה הטוב של אירופה.

מתברר שהבלגים, גרועים יותר מהצרפתים והאיטלקים גם יחד, תארו לעצמכם. הנה שיעור קטן בתולדות העם הקונגי, שיעור שאם תזדמנו לבריסל, סביר להניח שלא תקראו עליו בעיתונים המקומיים, ואולי גם לא בספריות הממלכתיות.

החל משנת 1885, מתברר, נמסרה קונגו למלך בלגיה ליאופולד השני, מושחת לא קטן, כרכושו הפרטי, לא פחות. למלך הבלגי היה תיאבון נטול גבולות, הוא דרש עוד ועוד כסף מהאחוזה האפריקאית שלו. סוכנים שעבדו עבורו רדו בבני הארץ, שהפכו למעשה לעבדים, שכל ייעודם לספק גומי ושנהב כדי למלא את קופות המלך. המונים מתו ממחלות ורעב ורבים אחרים הוצאו להורג על ידי סוכני המלך, כשלא עמדו במכסות התפוקה. מלבד הוצאה להורג, עונש מקובל אחר אותו הנהיגו הבלגים בקונגו היה כריתת גפיים. עשרה מיליון בני אדם נספו מהוצאות להורג, רעב, ומחלות בימי שלטונו "הנאור" של ליאופולד מלך בלגיה ב"מדינה החופשית קונגו".

הזוועות שביצעו הבלגים בקונגו היו כה נוראות, עד שאפילו בבריטניה, שכבשה וניצלה חצי עולם בכוחות עצמה, קמה תנועת מחאה נגד המתרחש במדינה המרכז אפריקנית. גם ראש ממשלה קונגזי מוכשר שקם לעם בקונגו, חוסל בברוטאליות ע"י הבלגים שלא ממש אהבו את הרעיון שמישהו אחר מרוויח מעסקי המדינה שהתבססו על זהב יהלומים ומחצבים יקרים.

נכון שלא שמעתם על זה? זהו שגם אני לא. אבל בבלגיה, כל ילד זב חוטם מצויד במבט אטום ויהיר כיאה למדינה שמפלבלת את עיניה בצדקנות. ובכן כל ילד כזה, כבר יודע שאיזה ראש ממשלה בישראל רצח במו ידיו החסונות כמה מאות פלסטינים אומללים, וזה כבר יותר מידי בשבילי.

גם השוקולד שלהם המשובח, אפילו הבירה המצוינת, לא מצליחים לטשטש את הצביעות שלהם, ולכן:
שירות מאידך מציג- "כל הדרכים להיפרע מהבלגי".

• ראשית על משרד התיירות להורות על הטסת אלפי ישראל לבריסל. כוחותינו המיומנים יחרימו ויבזזו ברזים ומגבות מכל בתי המלון במדינה, נזק משוער כחצי מליארד יורו.

• שנית, חיילים בצבא הבלגי מדרגת טוראי ומעלה ייחטפו, ייאסרו וישפטו בבית המשפט המיוחד שיוקם בשכונת פרדס כץ (מועמד אפשרי לתפקיד אב"ד: מוסא אלפרון).

• שלישית, סוכני המוסד ישבשו את פעילות בתי החרושת לשוקולד בין השאר באמצעות משלוחים ארוזים של מפעלי ים המלח, ובקשר לבירה, תסמכו על המפגינים של צוקרמן.

• רביעית, חיל האוויר שלנו, מאז ההפצצה בעיראק, והחיסול של אבו ג'יאד בטוניס, החבר'ה שם משתעממים. אין טיסות רחוקות, וכשיש, האטמוספרה מחרבת אותן. לכן כדאי להקצות טייסת אחת, אפשר גם של מזל"טים, לצייד אותה בחיידקים מפותחים ולשגר אותה להתרסק באנטוורפן.

• אבל שמחתנו לא תהיה שלמה לפני שנמנה במבצע צבאי מזהיר את יוסי ביילין למלך בלגיה. הצבועים האלה יצטערו עד צאת נשמתם על היום בו חשבו לשפוט את שרון.

בקשה אחרונה

את מאמר חז"ל "חוסך שבטו שונא בנו", הקפיד אבי שיחיה למלא בדקדקנות. אמנם כבן עדין נפש וצדיק, סיפקתי לו מליון סיבות ועוד קצת, לזכות אותי בצ'פחה הגונה, אבל אף פעם הוא לא העניש אותי, לפני שהבנתי מה, על מה, למה? ובעיקר כמה. הוא היה מושיב אותי על כסא גבוה ומסביר ומסביר ומסביר, עד שסבלנותי פקעה והייתי מפציר בו שיסטור לי כבר ונגמור עם זה.
בימים האחרונים, אני חוזר שלושים ומשהו שנה אחורה.

כל הפרשנים מסבירים לנו על מזל"טים מתפוצצים, פצצות כימיות, וחיידקים של ביוב, ושישראל מוכנה, והאמריקאים גם, והצרפתים לא, וזק"א כן, בקיצור, בלאגן.

אני מפציר בג'ורג' ובטוני: מספיק כבר! תתחילו את המלחמה הזאת, נחטוף כמה מיקרובים ונגמור עם זה.

סיומת לא קבועה

הערות והארות, בקשות ומענות, ברכות ואיחולות, לחגיגות עשור לטבח בע"ח כשרים ב"קורוס", או את הנייד החסוי של "עוייזר", ניתן לשגר אל: kobi@a7.org