איך לא חשבו על זה קודם?

אולי זו צריכה להיות פעולתו הבאה של הגאון הפיננסי יאיר לפיד: הסופרמרקטים חייבים לחלק אוכל חינם, כי זה לא חברתי שאנשים ישלמו על אוכל

טל גלעד , כ"ב באדר ב תשע"ד

איזה רעיון גאוני זה להוריד את מחירי הדירות בכוח על-ידי ביטול המע"מ רק לרוכשי דירה ראשונה ממגזר מסוים מאוד, שמתאים לפרופיל המחאה החברתית. 

אפשר לטפל בעוד המון בעיות על אותו עקרון. למשל אם לפיד היה שר הבריאות הוא היה מרפא אחת ולתמיד את הנזלת, על-ידי כך שהיה מורה להוריד לחולים את האף. ככה לא יהיה מאיפה להתעטש ולנזול, וגמרנו עם המחלה. פשוט.

או תאונות דרכים למשל – אם לפיד היה שר התחבורה הוא היה פותר את בעיית התאונות באמצעות איסור לעבור מסלולים או לפנות ימינה או שמאלה. מותר לנסוע רק ישר, וכולם באותו כיוון ואותה מהירות, ככה לא יתנגשו. אם בשלב כלשהו הם יגיעו לים, שירימו טלפון ללפיד והוא יבטל את הים. איך לא חשבו על זה קודם? 

גם את ענין ההישגים הירודים של התלמידים לפיד היה פותר בקלי קלות. כשר החינוך הוא היה אוסר על מורים לתת ציון מתחת ל-80. רמת ההשכלה היתה עולה פלאים וישראל היתה שבה למקומה הטבעי כמובילה בתחום החינוך. בעצם למה להסתבך ולקבוע מינימום ציון, אפשר פשוט להחליט שכל תשובה שתלמיד ירשום בבחינה תיחשב לנכונה וככה כולם יצליחו. באמת, מה הבעיה.

אם לפיד היה שר הביטחון, כל הסכסוך במזה"ת היה מסתיים בשניה. לפיד היה חותם על צו שאסור להיות ערבי, ואם אין ערבים אז גם אין מלחמה עם ערבים. מי שייתפס ערבי ישלם קנס. כאלה טיפשים כולם שלא עשו את זה עד עכשיו. רגע, אולי גם עם יהודים זה יעבוד? לא יהיו יהודים ולא ערבים, אז אף אחד לא יריב. 

מחירי המזון זה בכלל ענין של מה בכך, ואולי זו צריכה להיות פעולתו הבאה של הגאון הפיננסי: מעכשיו הסופרמרקטים חייבים לחלק אוכל חינם, כי זה לא חברתי שאנשים ישלמו על אוכל. אבל שר האוצר חכם ויודע שאם החנויות לא ירוויחו אז לא יהיה להם כדאי לעבוד, אז גם לזה יש פתרון: השר יוציא צו שאסור להם לסגור את העסק, והם חייבים להיות שם תמיד ולחלק מזון.

רגע, בעצם אולי לגייס לזה את החרדים? כן, רעיון ענק! החרדים יוכרחו לעמוד בחנויות ולחלק אוכל, וככה גם יהיה לכולם מה שהם רוצים, וגם החרדים ישתלבו בשוק העבודה ויקבלו משכורת. למרות שהם לא יצטרכו אותה, כי הכל יהיה חינם. השר עשה שיעורי בית ובא עם כל הפתרונות מוכנים. ושאף חכמולוג עם עלק תואר בכלכלה לא יבוא ללמד אותו.