התאכזרות לאחים והתרפסות לאויבים

ד"ר אברהם שלום , י"ד בניסן תשע"ד

אורח
אורח
ערוץ 7

ההתקפה המתוזמרת היטב בתקשורת נגד החלוצים יושבי יצהר באה להכין את הצבור לנסיגות שמבקשת ממשלת ציפי לבני ובנימין נתניהו להסיג ולהפקיר ישובים ישראלים בהמשך דרכו של אריאל שרון. שר הביטחון שלח חיילים להרס בתים של אזרחים.

אזרחים השחיתו אוהל ועוד רכוש שר הביטחון קורא להשחתת הרכוש 'טרור' ופגיעה בחיילים, בזמן שהוא יודע יפה כי התושבים נזהרו לא לפגע בחיילים ולא בציודם האישי, בניגוד גמור למה שעשו השליחים שלו שהרסו בתים ורכוש. . אם יתפסו חשודים כלשהם ויובאו למשפט יואשמו בהשחתת רכוש לא ברצח.

האם אין מר יעלון מבחין בין נזק לאהל ובין רצח, בזמן שהמחבלים שחטו תושבים של יצהר, בזמן שהמחבלים מנסים יום יום לרסק בסלעים את ראשיהם של אזרחים וחילים ישראלים, לשרוף מכוניות על נוסעיהם בבקבוקי תבערה, איך יצדיק שר הבטחון את השמוש במלה טרור כלפי התושבים.

אם הוא סבור כי נזק לרכוש של צה''ל הוא פשע דומה לרצח מה יש לו לומר על אותם שצוו על בריחה מלבנון והשאירו שם ציוד יקר לשרפה ולביזה של המחבלים? ודוגמה יותר פשוטה למחאה של אזרחים למרות שהיא גורמת נזק.

לא מכבר היתה שביתה של עובדי משרד החוץ אשר פגעה בשליחות דיפלומטית מישראל.ובזמן בקורו של פוטין בישראל שוב שבתו אנשי משרד החוץ וראש המעצמה הגדולה ביטל פגישותיו כאן ועבר להיפגש עם ראשי אש''ף ברמאללה. האם אותה מחאה של עובדי משרד החוץ על תנאי השכר שלהם מוצדקת למרות הנזק העצום אך המחאה של אנשי יצהר היא טרור?

מערכת השלטון אינה מסתפקת בהסתה נגד יושבי יצהר ונוקמת בהם באכזריות. התלונה של אחת התושבות על התעללות בה ובילדיה הקטנים ובמניעת חזרתה לביתה לטפל בילדים שהשאירה בבית מעלה זיכרונות של מקרים דומים. זכור לדראון כיצד נשלחו כחות להרוס את ביתה של לבנת עוזרי בחברון. הכוחות הגיעו באישון לילה הבהילו את הילדים הרכים אשר אביהם נרצח לעיניהם בידי מחבלים ערבים זמן קצר קודם, הוציאו את הילדים מביתם בקור של חברון ולא נתנו לאלמנה זמן להלבישם.

ההתרפסות למחבלים

ההסתה נגד יושבי יצהר באה להפחיד ולהרתיע תושבים של עוד ישובים לבל יתנגדו להחלטה של הממשלה להרוס את ישוביהם. הממשלה מציגה עמדה כה חלושה מול ג'ון קרי ומתרפסת ולא תחזיק זמן רב בהתנגדות לדרישות של מחמוד עבאס.

לו היה למערכת השלטון כח עמידה למזער, היתה דורשת כי מחמוד עבאס יפסיק את מתן השכר והפרסים לרוצחים אשר שחררה לידיו, ויפסיק את האדרתם. זה היה התנאי שהיתה ממשלה לאומית מציבה למול האמריקנים והיתה מפרסמת אותו בעולם וזוכה כך לתמיכת דעת הקהל באמריקה ומחזקת את מעמדנו. אך בממשלה הזאת קובעים גורמים המבקשים למסור את ארץ ישראל לערבים בכל מחיר. מי שמבקש שלום עם ישראל אינו מבקש שחרור רוצחים ואינו מאדיר את שמם.

הסלוף של ג'ון קרי

הממשלה הזאת אינה מבקשת לחשוף לעולם ולאמריקנים כמה מעוותת גישתו של ג'ון קרי לדיון על מה שנקרא הסכם שלום. ראש הממשלה וציפי לבני לא השיבו לשר החוץ האמריקני כמה מסולפת האשמתו כי החלטת שר השכון לתכנן בנית 700 דירות בשכונת גילה פוצצה את המו'מ. מי שנושא ונותן על הקמת מדינה למליוני אנשים לא יבטל מו''מ בגלל החלטה לבנות 20-30 בנינים באחת השכונות. עם מדוכא החולם להקים מדינה משלו ולהיטיב את החיים של בני עמו יטול בהתלהבות את הסכוי להגשים את החלום, לא יתנה את קבלת המדינה בתנאים ולא יציב מכשולים בדרך להקמת המדינה ובודאי לא יפוצץ את הדרך.

אנשי אוסלו וביניהם ציפי לבני שוגים באשליה המתוקה כי לישראל רק 'סכסוך' עם קבוצה קטנה של ערבים שהם קוראים לה 'העם הפלסטיני' ואם רק נקים להם מדינה קטנה, יניחו לנו בשלום. גם ללאש''ף נח להפריח את השקר על עם חלש חסר מולדת. אבל זה למעלה ממאה שנים נלחמים בנו הערבים שוכני ארץ ישראל ומגיסים את כל הערבים נגד שיבת ישראל לארצו שהם הפכו לשממה.

לערבים עשרים וכמה מדינות שיסדו עבורם בנות הברית במלחמת העולם הראשונה בשטח שכבשו מן האמפריה העותמנית שנלחמה לצד הגרמנים. הערבים אינו זקוקים לעוד מדינה ומאות מליוני הערבים יכלו לקלט בשטחן את בני עמיהם שהפכו לפליטים אחר שכשלו בנסיון להשליך לים את היהודים בארץ ישראל אותה החלטה של חבר הלאומים להקים בית לאומי ליהודים בארץ ישראל כללה גם את הכונה ליסד ליסד מדינה ערבית . כל זאת לאחר אלף שנים שלא היו מדינות ערביות והערבים היו נתונים תחת שלטון של סלג'וקים ומונגולים וממלוכים ובארבע מאות השנים האחרונות של עתמנים. הערבים לא הסכימ ואינם מסכימים לקיום מדינת ישראל בכל גבול שהוא.

מה מבקשים הערבים ומסתירים ציפי וקרי

במה שנקרא יום האדמה הופיעה חנין זועבי בתכנית טלביזיה בריטית בשפה הערבית לדיון מול ישראלי דובר ערבית רהוטה, מר מאיר כהן. היא הוכיחה קודם כל כמה היא רחוקה מן הערכים של חיי תרבות ושרוייה עדין בתקופת הפלישות וההתקפות במדבר. המושג של דו שיח והחלפת רעיונות זר לתוקפנים כמותה ואחר שהקשיב לדבריה המשתתף הישראלי והגיע תורו לדבר קטעה אותו מיד בצרחות ובהטחת עוד ועוד שקרים. חשוב לשמע מה אמרה חנין זועבי ,לידיעת ציפי לבני ולידיעת ראש הממשלה שהפקיד אותה ליצג אותנו מול אש''ף ומול שר החוץ האמריקני.

אך אמר מאיר כהן את המשפט 'לערביי ישראל חיים יותר טובים מן הערבים במדינות ערב ומן הסבל של תושבי סוריה-( יש רק לנחש כי כך ביקש להשלים את המשפט שפתח בו , כי חנין זועבי התפרצה מיד לדבריו) נתמלאה חנין כעס וצעקה 'אל תקרא לנו ערביי ישראל, אנו פלסטינים'. ומה היו האשמותיה נגד ישראל? כי ישראל היא מדינה קולונילסטית, המדינה הקימה מאות ערים יהודיות חדשות ואף לא עיר ערבית אחת. ציפי לבני אינה מזכירה לג'ון קרי המתלונן על בנית בתים ליהודים, כי באלף שנים של שלטון מוסלמי על א''י הם הקימו רק עיר אחת, היא רמלה, אך החריבו והשמימו מאות רבות. חנין זועבי מקנאה מן הישראלים הבונים את הארץ בכשרון ובמסירות, היא נאבקת נגד זכותנו להגן על חיינו אבל מבקשת שנבנה ללאומנים ערבים כמותה ערים חדשות למרות שהישובים הקימים שלהם מתפשטים לכל עבר ומקימים בנינים מפוארים שלא היו להם כמותם.

למרבית החרפה עסוק מר נתניהו בבניית עיר ערבית חדשה, רואבי, אשר תהיה איום אסטרטגי על ירושלים, אך השרה המייצגת אותו מול קרי, משמיעה מלים קשות נגד השר אשר רק הוציא מכרז לבניית אולי עשרים בנינים בשכונה בירושלים. חנין זועבי מכריזה כי הקמת מדינת ישראל ומעשי הציונים הם קולוניליזם –אסתעמר כמו שאמרה בערבית – התנחלות. מי הוציא משפחות מבתיהם ושדד את רכושן אם לא מדינות ערב שרדפו את קהלות ישראל. מדוע אין ראש הממשלה מזכיר לג'ון קרי כי מדינות ערב אשר נלחמו בנו כבר מספר מלחמות גדולות ועוד מלחמות 'קטנות' מתמשכות מיום הקמת המדינה, עשו 'טהור אתני' ליהודים במדינות ערב. קהלות ישראל במדינות ערב קודמות לכבוש הערבי באלף שנה, וישראל שם תרמו לבנין ולמסחר ולרפואה ולתרבות ולא קמו על שכניהם להשמידם. מחצית אזרחי מדינת ישראל הם בני משפחות אשר נמלטו על נפשן ממדינות ערב. מה זכות יש למדינות ערב לבקש 'זכות שיבה' לנכדים ולבני הנכדים של ערבים שנמלטו מארץ ישראל עם פלישת צבאות הערבים לארץ ב 1948?

חלוקה חדשה במדינות ערב

אם ג'ון קרי מבקש לחזק את מעמד ארה''ב אצל מדינות ערב בלחצים על ישראל ובדרישות לנסיגות כפי שעשתה אמריקה מאז 1948 , על ראש הממשלה להזכיר לו כי למדינות ערב כיום ענינים אחרים ואינן מעונינות לחזק את אש''ף או את חמאס. הסכסוך בין הסונים והשיעים עוד לא נפתר גם כעבור 1400 שנה מאז מעשי הרצח בנג'ף ובכרבלה והמלחמות מי יהיה הח'ליפה ( המחליף) של הערבים.

אין לשער כי לציפי לבני הידע ויכולת החשיבה לדון עם ג'ון קרי בנושאים אלה, ולהעמיד את אותו על הסלוף כאשר בחר לעסוק לפייס את מחמוד עבאס, במקום לנסות לעזור למליוני הפליטים בסוריה, ולאזרחים שם הסובלים חרפת רעב. טוב לממשלתנו להזכיר לג'ון קרי כיצד שני הצדדים בסוריה נוהגים באחיהם בזמן מלחמה ומפציצים ומרעיבים אזרחים, ומה יהיה גורל הערבים בא''י אם לא יהיו שם כחות צה''ל.

מדינות ערב והגבולות ביניהם אשר שרטטו צרפת ובריטניה מלאכותיים. במקום חלוקה לסוריה ולעירק, תהיה בסופו של דבר על אותו שטח חלוקה למדינה שיעות ולמדינה סונית, ואולי סוף סוף גם מדינה כורדית. לעמת זאת לא היתה מעולם יחידה הנקראת פלסטין, חוץ מתקופה אחת – כבית לאומי יהודי, בזמן שלטון המנדט הבריטי . החלוקה לעירק ולסוריה נסתימה במלחמת אזרחים בסוריה שעלתה כבר בחייהם של מאה וחמשים אלף אזרחים ולוחמים ובעירק נמשכות הרציחות ההדדיות.

הדרישות של ג'ון קרי עלולות להביא למחזור חדש של מלחמות בין ישראל בין המחבלים של אש''ף וחמאס לאחר מלחמת אוסלו הראשונה ביהודה ושומרון, שתי מלחמות בעזה ומלחמת לבנון השניה. על ממשלת ישראל להסביר זאת לקרי עצמו ולקונגרס ולעם האמריקנים, ולא לנסות לפייס אותו במחוות ובשחרור רוצחים.