דוד הנחלאוי לעמת תסביכים גלותיים

ד"ר אברהם שלום , א' באייר תשע"ד

אורח
אורח
ערוץ 7

חילי מחסום עומדים בסכנת חיים מול המון של אויבים שונאים ומוסתים. ההמון הערבי לא היה מעז לעמוד מול חיל ערבי, אבל מול חיל ישראלי הם מחציפים כי הבינו כי ממשלת ישראל מרסנת את החילים והמצלמות שם מעודדות אותם שלא יקרה להם דבר. נשות 'ווטש' הישראליות ושונאי ישראל מארופה מעודדים בעצם נוכחותם את ההמון..

ועכשו ישאל את עצמו בוגי יעלון או בנימין נתניהו- מה יותר פוגע בחילי צה''ל נקוב צמיג מכונית או מעשי ההמון הערבי המוסת, הצעירים המשליכים אבנים וחפצים ומבקשים לפצע ולהרוג, וביחד עמם התומכים המתגרים בחילי צה''ל ואינם עוצרים את ההמון? יעלון קרא לנקוב צמיג 'טרור', באיזה שם הוא קורא את התוקפים את חילי צה''ל ואת התומכים ומעודדים את התוקפים? מדוע אינו מרסן אותם? הרמטכ''ל יכול להוציא פקודה כל מי שמפריע ומאים על חילי צה''ל יעצר לחקירה, כמו שנעצר המפריע לשוטר.
מדוע צריכים אנו לשלח את בנינו כחילים להסתכן ולהתבזות בלא להגן על עצמם מול המון ערבי שבא להשחית ולפצוע, מול מהרסים שלא גזלנו מהם דבר. בהשפעת התסביכים הגלותיים חושבים מנהיגי ישראל כי עלינו להצטדק על עצם קיומנו ולהראות לעולם כמה כנועים חילינו מול אויבינו

שלטונות ישראל אינם מבינים את החשיבה הערבית. התמונות של ההמון המתגרה בחילי צה''ל שולחות מסר לערבים כי ישראל חלשה ופוחדת להשתמש בצבאה להגן על עצמה. זהו מסרו מסוכן המפתה צעירים להצטרף למחבלים ודוחף מנהיגים ערבים להלחם בנו בדרכים שונות.

ממשלת ישראל דואגת יותר להראות לאובמה ולארופים כי אנו לא כובשים מדכאים. זאת תגובה של יהודי תחת שלטון הפריץ החושש כי השליטים יאשימו את היהודים ברצח ילדים נוצרים. זאת דרך התנהגות שנתקבעה בגלות מזרח ארופה ולא של מדינה רבונית בעלת צבא. בקבינט המדיני של ממשלת ישראל במקרה אין גם ולו חבר אחד מבין המצביעים התומכים בלכוד, , לא יוצא עירק ולא יוצא מרוקו, לא חבר הנושא את השם בוזגלו או אמדוב, לא דנון ולא רגב במקום ציפי ואחרים שתמכו במסירת גוש קטיף והוכיחו את רפיון חשיבתם המדינית.

ציפי לבני תוקפת את שרי מפלגת הבית היהודי על עמידתם הלאומית, בזמן שהללה את רון פונדק, שהיח אחראי להבאת אלפי מחבלים מתוניס לארץ. זאת ממשלה אשר דנה עם הערבים על זכות השיבה לארץ של אלה שביקשו למחות את הישוב היהודי במלחמה שהפסדו בה, ובאותו הזמן אינה מזכירה את זכויות אזרחי ישראל ותביעותיהם ממדינות ערב. במוחה של ציפי לבני לא עלה צל של הרהור להזכיר לג'ון קרי המאשים אותנו באפרטהיד, כי מדינת ישראל קלטה את בני קהלות ישראל העתיקות אשר נרדפו במדינות ערב והפכו לפליטים בטהור אתני.

לנו זכויות על אדמות ועל רכוש שנגזלו , לנו תביעות על הון שנשדד ועל מורשת תרבות וחיי קהלה שנכרתו, על מורים ורופאים וסוחרים שנקטעו חייהם ובאו כפליטים לארץ חדשה, מארצות ערב בהם היו אזרחים מועילים ונאמנים ולא לחמו בשכניהם כמו הערבים בארץ ישראל. מדוע צריכים אנו לשלח את בנינו כחילים להסתכן ולהתבזות בלא להגן על עצמם מול המון ערבי שבא להשחית ולפצוע, מול מהרסים שלא גזלנו מהם דבר. בהשפעת התסביכים הגלותיים חושבים מנהיגי ישראל כי עלינו להצטדק על עצם קיומנו ולהראות לעולם כמה כנועים חילינו מול אויבינו. לכן הענישו את חיל הנח''ל דוד אדמוב אשר דרך את נשקו להגן על חייו.
נוסיף עוד הערה לשונית .

החיל זכה לכנוי 'נחלאוי' אצל חבריו החילים. הצורה הזאת לקוחה מן הערבית. למשל התואר 'מצלאוי', יצין מי שהוא בן העיר מוצל. נראה כי החברים הללו יודעים ערבית יותר מאנשי שלום עכשו המנסים לגמגם כמה מלים בערבית במבטא מקולקל כאשר הם מקימים 'שבוע של אחוה ודו קיום' אבל נשארים זרים לתרבות ולשפה הערבית העשירה.