רכשת "ערכת תג מחיר"?

אחיי ואחיותיי הדתיים: האם כבר רכשתם "ערכת תג מחיר" ושמתם אותו בתא המטען של רכבכם? אני מוכר ערכות כאלה במבצע מיוחד.

ערן רולס , ט' באייר תשע"ד

דעות תג מחיר
תג מחיר
עצמי

בשבועות האחרונות אנו נחשפים,יותר ויותר, לפעולות של פשעי השנאה המכונים "תג מחיר" בכפרים וישובים ערבים.

מעבר לנזק הגדול הנגרם למערכת היחסים עם הציבור הערבי, נגרם נזק בל ישוער בתוך הציבור היהודי, בכך שכל הציבור הגדול ונפלא של המתיישבים נצבע מיד כתומכי התופעה המכוערת על ידי מרבית הציבור היהודי בישראל, המהווה את רוב האוכלוסיה היהודית.

הקומץ העלוב המבצע את המעשים המכוערים הללו מספק ערמות של תחמושת לכל שוללי ההתיישבות ביהודה ושומרון ובמיוחד לתקשורת, השמאלנית ברובה, המוצאת מיד את הלגיטימציה לתקוף את מפעל ההתיישבות ומשפיע על דעת הקהל של הרוב ממרכז המפה הפוליטית להצביע נגד מפעל ההתיישבות.

לצערי אני לא שומע ולא נחשף לגינויים מצד ההנהגות של הציונות הדתית. לא מצד ההנהגה הפוליטית, לא מצד הנהגה המוניציפאלית,לא מצד רבנים,לא מצד מחנכים ומחנכות, לא מצד אנשי התקשורת הדתיים ולא מצד מנהיגים עסקיים וחברתיים, שבשתיקתם לא רק שנותנים לגיטימציה להמשך הפעולות המחבלות הללו, אלא מסכנים את עתיד יהודה ושומרון על כל מפעל ההתיישבות המדהים והקדוש שבו.

נזקי פעולות "תג מחיר" ושתיקת ההנהגה והציבור הדתי לאומי גורמת ל...

1. פגיעה באזרחים חפים מפשע שכל פשעם הוא היותם ערבים. אמנם לא למדתי כמו מרבית המכותבים למכתב זה בישיבה, אבל מהתעמקותי בתורה ובמקורות נוספים מצאתי ציווי על כיבוד הגר הגר הקרבנו. 99% מערביי מדינת ישראל הנם אזרחים נורמטיבים שאינם עוסקים בטרור. לא שהם נחשדים באהבת ישראל אבל זה לא סיבה לפגוע בהם וברגשותיהם.
הגיע הזמן שחלקים בציבור הדתי לאומי יפסיקו להעריץ כל אדם שהצליח לעבור את הבחינות לרבנות וגידל זקן ארוך או קצר. כדאי להעריך אנשים לפי הערך שהם מייצרים בעולמנו ולפי ההתנהגות שלהם כאנשים ומנהיגים

2. פגיעה במרקם בין הציבור הגר בגבולות ישראל 48 לבין כל מי שגר ביהודה ושומרון, הנחשד אוטומטית על ידי מרבית הציבור הניזון מתקשורת שמאלנית בגיבוי והשתתפות בפעולות תג מחיר.

3. פגיעה במרקם היחסים בין דתיים וחילוניים בישראל בשל החשד התמים,שבטעות מקורו, מצד הציבור החילוני בכל אדם דתי באשר הוא כתומך אוטומטית בפעולות נפשעות אלה. מבחינת חלק גדול מהציבור החילוני הניזון מהתקשורת לכל מי שגר ביהודה ושומרון ואפילו סתם דתיים מגבעת שמואל או רעננה מהעולם העסקי מהבנקאות, מההייטק או עורך דין יש "ערכת תג מחיר" בבגאז' של רכב הכוללת: משור חשמלי לכריתת עצי זית, רוגטקה המגיעה לטווחים של 100 מטר, תרסיס צבע שחור, פח נפט ומצית בנזין.

4. פגיעה קשה במפעל חיזוק הזהות היהודית בעם ישראל,שאני וחברים טובים רבים מעורבים בו, בשל זיהוי אוטומטי של כל מי שחובש כיפה וכל רב עם מעשי "תג מחיר". לצערי מרבית הציבור שאינו דתי, לא יודע להבחין בין יהדות לדעות פוליטיות וליחס לערבים. פעולות אלא וחוסר הגינוי הציבורי מצד הציונות הדתית גורמים להרחקת הרבה מאד חילוניים המעוניינים להתקרב ליהדות ולמסורת ולהיות "כיפות שקופות".

5. פגיעה קשה בלגיטימיות של מפעל ההתיישבות ביהודה,שומרון ובנימין. תמיכה בעצירת הבנייה ובעתיד אף סכנה נוראית בתמיכה בויתורים על חלקים מתוך אדמת ארץ ישראל. אני מציע לקוראים להפנים כי כל פעולת "תג מחיר" והסיקור התקשורתי הרחב שמגיע בעקבותיה גורם ליותר ויותר אנשים "מהמרכז הפוליטי", לתמוך בויתורים כואבים ביהודה ושומרון. מבחינתי גורמי השוליים הנבערים המבצעים את פעולתו השנאה הללו, המזכירים לי פעולות נגד בני עמנו בכל תפוצות העולם רק בשל היותנו יהודים, ובגיבוי רבנים סהרורים, מחזקים בצורה דרמטית את החלק בעם ישראל השואף לויתור מלא על אדמות יהודה ושומרון והקמת מדינה פלשתינאית.

מן הראוי שנזכור שההחלטה על פינוי שטחים לא תיפול בין אנשי ימין בלבד או בין דתיים. ההחלטה תקבע על ידי הרוב החילוני של אזרחי ישראל. אני לא רוצה להזכיר לקוראים ימים אפלים ונוראיים של ההתנתקות (או הגרוש) מגוש קטיף כשהארץ מלאה כתום והנוער הנפלא והמחוייב שטף את הרחובות. זה עזר למשהו? ממש לא. כל פעולת תג מחיר מחזקת את הפועלים לפינוי ישובים. מבחינתי בשל העובדה הזאת פושעי "תג מחיר" הם טרוריסטים הפועלים נגד ארץ ישראל ותורת ישראל.

6. הגיע הזמן להוקיע רבנים פושעים. עברתי על ספר הטלפונים שלי ומצאתי שיש לי 44 !!!! רבנים שאני יכול להגדיר חברים, ידידים ומכרים.אני מאמין שזה מספר הגדול ממרבית הרבנים שאיש דתי ממוצע מכיר באופן אישי.כולם מהציונות הדתית.כל מה שאני כותב הוא מאהבה וכבוד לרבנים כמנהיגים דתיים. האם כל מי שקיבל הסמכה לרבנות ראוי לכבד כבוד והערכה מהציבור? לצערי בשנים האחרונות פגשתי רבנים (שלא נכללים בספר הטלפונים שלי) שלא ראויים לתואר רב. כל מה שהם הוכיחו זה שהם בעלי יכולת לשנן חומר ולעבור את בחינות ההסמכה לרבנות.

אני לא מעריץ אוטומטית שום אדם בשל השכלתו. כמה פעמים שקלטתי לעבודה במרכז הבנייה הישראלי אנשים שסיימו בבהצטיינות תוארים שניים ואחרי חודש ימים הבנו שאין קשר בין ההשכלה לאינטלגנציה וליכולת הבנת המציאות? הגיע הזמן שחלקים בציבור הדתי לאומי יפסיקו להעריץ כל אדם שהצליח לעבור את הבחינות לרבנות וגידל זקן ארוך או קצר. כדאי להעריך אנשים לפי הערך שהם מייצרים בעולמנו ולפי ההתנהגות שלהם כאנשים ומנהיגים.

לסיום אני מבקש לעורר מחשבה ודיון אצל חברי מהציונות הדתית. אני קורא לך להוקיע את התופעה. אני קורא לך להוקיע את הרבנים ששולחים את הצעירים התמימים הללו לבצע את הפשעים האיומים נגד התורה, היהדות, עם ישראל, ארץ ישראל ונגד הגר הערבי הדר עמנו.

בין מי שיקבל את מכתב הזה רבים מהעורכים והכתבים בתקשורת הדתית. מענין מי מהם יעז לפרסם את הבעת הדעה של חילוני-כיפה שקופה, כמוני הבא לבקר באהבה את הציבור הנפלא של הציונות הדתית על שתיקתו. שתיקת הכבשים. תעלו את הנושא לדיון בקהילות שלכם. תלחמו בפשעים הללו. כי שתיקתכם מחזקת ומעודדת את הטרוריסטים הללו הפוגעים בעיקר בנו.