היית בן הארץ הטובה

מלאכי לוינגר , כ"ג באייר תשע"ד

הרב לוינגר ובנו מלאכי
הרב לוינגר ובנו מלאכי
צילום: ינון פוקס

נדמה כי מי שרוצה לשבת ולכתוב על דמותו ולהגדיר את חסרונו, ומי שרוצה להגדיר את פועלו הכביר זקוק להשראה ולמילים מדויקות, ובעיקר זקוק לנשמה גדולה.

אורי, לפני 46 שנים שבה להתנגן מנגינת ההתיישבות בהרי יהודה יחד עם חידוש ההתיישבות כאן אצלנו בעיר האבות. ההתיישבות הזו בכל מרחבי יש"ע וסיני הינה הבשורה החשובה ביותר של דור התחייה, ואתה זכית להיות שם יחד עם אבי הרב לוינגר ואנשי תורה ורוח נוספים, בתפקידי הנהגה, בתפקידי הובלה, ובתפקיד של נשמה גדולה ששותפה בהובלת הדרך ונתנה לה עוצמה ובהירות.

היית שם בהנחיה ועצה גם ברגעי חורבן וכאב שעליהם עוד בכית ביום העצמאות האחרון כשהזכרת את גוש קטיף וימית, אבל בעיקר היית שם כדי להשמיע את הצלילים המתוקים של ההתיישבות לכל עם ישראל, ידעת לשדר כלפי חוץ את היופי והאמת שטמונים בהרי יהודה והשומרון ובנופי בנימין וחבל קטיף, והצלחת תמיד להראות את פניהם היפות של הבנים הבונים, המחדשים את תחיית הארץ הטובה הזו.

אורי, היום ברור לנו יותר מתמיד כי העוצמה בדבריך ובהנהגתך, והיופי שידעת לשרטט נובעים פשוט מהעובדה שאתה היית כזה, אתה היית בן הארץ הטובה, שמלא באהבת העם עמנו ומלא בשירת תורת החיים שלנו, מתוך חן נעימות ויופי נדירים.

מעיר האבות והבנים אני בטוח שנמשיך במעשה הכביר שלך ושל שותפיך להנהגת ההתיישבות ושדמותך תמשיך ללוות אותנו, ומכוח רוחם של אבותינו ואימותינו אני מבקש לשלוח ניחום אמת ליעל ולילדים ולייחל ליום בו יימנע קולנו מבכי ועינינו מדמעה וישוב העם כולו לגאולתו ונחמתו השלימה.