חנין זועבי אינה בוגדת!

הרב מאיר גולדמינץ , כ"ב בסיון תשע"ד

דעות בצד האוייב. ח"כ זועבי
בצד האוייב. ח"כ זועבי
צילום: עצמי

חנין זועבי אינה בוגדת. היא מייצגת את העם שלה בצורה הטובה ביותר. וכלפינו, היא אינה בוגדת, היא פשוט לא שייכת.

הכל יודעים, כי ערביי ארץ ישראל נלחמו נגד העם היהודי, ועשו לכל אשר לאל ידם כדי למנוע את הקמתה של מדינת ישראל. עוד בתקפה שקדמה למדינה, הם ערכו פרעות ביהודים, טבחו, שדדו, גזלו ואנסו במקומות רבים. לאחר ההצבעה באו"ם על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, הם פתחו במאורעות דמים בכל רחבי הארץ, ופגעו בישוב היהודי שקם ועומד על רגליו. ומייד עם הקמת מדינת ישראל, הם, יחד עם אחיהם בצבאות הסדירים של ארצות ערב, פתחו במלחמה של ממש כדי להחריבה מייד עם הקמתה.

את יום העצמאות שלנו הם מציינים כיום האסון שלהם. "נקבה". הם מציינים זאת בתהלוכות המוניות בכפרים, תהלוכות שבהן מבעבעת הקריאה לשוב ליום שלפני ה"נקבה" ולבטל את תוצאותיה.

מדינת ישראל נתנה לאוייביה שיויון זכויות. היא מספקת להם מים וחשמל, רפואה מתקדמת, תעסוקה, ביטוח לאומי, ומעל הכל: אזרחות, תעודת זהות כחולה, וזכות הצבעה לכנסת. ואכן, רמת החיים של ערביי ארץ ישראל גבוה בהרבה מאחיהם שבארצות ערב.

יש מבין הערבים המכירים תודה למדינת ישראל על טובה וחסדה, אך רבים מהם עדיין רואים במדינת ישראל כובש זר, ומייחלים ליום שבו מדינת ישראל תחרב.

חלקם כבר אינם מסתירים זאת. הם שמחים כאשר המחבלים פוגעים ביהודים, הם מפגינים למען שחרור "פלסטין הכבושה", והם עומדים ומצפים ליום שבו יפלשו צבאות ערב אל מדינת ישראל, ואז יצטרפו הם אל אוייבינו וילחמו בנו.

את נציגיהם בכנסת הם רואים כחזית נוספת להחלשתה של מדינת ישראל. יש להם זכות הצבעה וזכות קביעה כיצד מדינת ישראל תתמודד עם משימותיה. שיקול הדעת של חברי הכנסת המייצגים אותם אינו מה טובת המדינה, אלא מה רעת המדינה.

חנין זועבי, שהשתתפה במשט המרמרה, וכעת תומכת בחטיפת נערי ישראל, אינה בוגדת. גם עזמי בשארה, שריגל למען החיזבאללה והנחה אותם בירי הטילים לעבר ישראל, אינו בוגד. הם נאמנים לבוחרים ששלחו אותם לכנסת. הם נאמנים לעם הערבי, ועושים את מלאכתם נאמנה למען העניין הערבי, ונגד העניין היהודי.

אנחנו ה"פריירים". לא די שאנו משאירים בארץ את אותו גיס חמישי שעומד ומצפה מתי יוכל לפגוע בנו, אלא אנו עוד נותנים להם זכות הצבעה לכנסת – זכות קביעה על התנהלותנו ועתידנו.

הפיתרון לבעיית זועבי ובשארה, אינו לפסול אותם מלרוץ לכנסת. כי אז בוחריהם ימצאו מחליפים מתאימים, שימלאו את מקומם לפי אותו רצון בסיסי של אותם אנשים לפגוע במדינת ישראל. הפיתרון הוא, שמי שאינו נאמן למדינה, מי שרואה בהקמת מדינת ישראל אסון, לא יוכל להצביע לכנסת.

גם אם הוא גר בארץ, הוא יוכל להיות במעמד של "תושב". אך אוייב לא יכול להיות אזרח.