תשובה ציונית

מאיר גרוס , ד' בתמוז תשע"ד

מאיר גרוס
מאיר גרוס
צילום: עצמי

רצח שלושת הנערים היכה את כולנו, כל עם ישראל, מכה חזקה בבטן. אומנם, אנו חווים מדי פעם מכות קשות מאד, ולא כאן המקום לפרט אותן.

אלא שהפעם היו ח"י ימים של תקוות, של תפילות כלל יהודיות, של התחברות אנושית ויהודית, שיצרה ציפיות ותקוות. וכל אלו העצימו את הכאב.

אז מה עושים עכשיו? מה התשובה העכשווית לפשע הזה נגד האנושות? נראה שניתן לחלק את התגובות לתחומים השונים.

תשובה ציונית. זו המדגישה את ההתיישבות היהודית ברחבי ארצנו. ולהוסיף לה את הממד העל זמני. הנה, ירושלים העברית לא זכתה- בזמנו- להכרה בעולם, בגלל שהאו"ם קבע שהיא תהיה עיר בינלאומית. כך גם שליטת ישראל בחבלי ארץ שנקבעו בזמנו כשייכים לערבים.

אלא, שהעובדות קבעו גם את המציאות וכיום אין (כמעט) עוררין על הריבונות בהם. יתירה מזאת, כיום גם אנשי השמאל טוענים בזכות שלטון ישראל בגושי ההתיישבות. אותם גושים שתחילתם בהתנחלויות "מבודדות" שהיו מוקצות בעיני השמאל. גם כאן העובדות והזמן עושים את שלהם. וגם הגושים החדשים יזכו להכרה, בעז"ה.

תשובה ישראלית. זו מחייבת הגברת ההסברה בעיקר בארץ, וגם בעולם. ביסוס זכותנו על מלוא ארצנו והצבעה על בגידת בריטניה והאו"ם בקריעת חבלים מארץ ישראל. הביסוס ההיסטורי והחוקי – ויש לנו "קייס" על פי המשפט הבינלאומי- יובילו לביטחון עצמי בקרבנו, ולהקלת לחצים, מבית מחוץ, על הממשלה. תשובה ישראלית מאוחדת תגביר את חוסננו החברתי והכלכלי ותאפשר לנו התמודדות טובה יותר עם האויבים. ועם כל אלו נוכל ביתר קלות להכריז על הרחבת הריבונות לכל יהודה ושומרון (תחילה).

תשובה הולמת. באמצעות כוחות הביטחון כולם. "מי בעד חיסול הטרור" זעק אריק שרון בוועידת הליכוד. וכבר ראינו ש"אם תרצו- אין זו אגדה". אז, נא להלום. בעוצמה ובנחישות. מסתבר שהסיסמה "לעולם לא עוד" צריכה יישום מוחלט במדינת הלאום היהודי. יש לחסל את הנחשים הסובבים בגן העדן שלנו. ילדינו, וגם זקנינו רשאים לחיות ללא חרב מונפת מעל ראשם.

תשובה יהודית. וברמה האישית, רמה המחייבת כל אחת ואחד. זו פותחת את ספר הספרים. והיא הראשונה בתורה שלנו. "פרו ורבו ומילאו את הארץ". מול הרצח נגדיל את המשפחות. תוסיף כל משפחה עוד צאצא למלא מקומם של החסרים. ירבה כל תא משפחתי את ששון חייו כי "ילדים זו שמחה".

מבוגרים יסייעו למנוע הפלות מיותרות ולהתגברות על קשיים בהבאת ילדים לעולם. יעזרו למשפחות קשות יום, יתרמו לריפוי חולים ומומים, ולפדיון יהודים שאמותיהן טעו בבחירת חתן. "בייבי בום" בשנה הקרובה יבהיר מידית לאויבינו ש"לא תנצחו אותי", ויהווה התחלה, בעז"ה, לגלים רבים.

ויהי רצון ו"מחה ה' דמעה מעל כל פנים". ואנו נעשה את שלנו. פה.