אנחנו מנצחים

אורי אורבך , י"ז בתמוז תשע"ד

אורי אורבך
אורי אורבך
ערוץ 7

אמנם אינני חושב שההחלטה על הפסקת אש כעת (אזעקה באשקלון) היא הנכונה ביותר, אבל צריך עכשיו להוציא את התועלת הגדולה ביותר מההחלטה.

אין צורך בכל המילים הגבוהות על "להכריע את החמאס", וממש לא מומלץ לייצר תחושת כישלון כשיש הישגים רבים במבצע שהסתיים (?).

כן, כל אחד מבין שיהיה בעתיד סיבוב נוסף (אזעקה באשדוד ובניר גלים). היום, מחר או בעוד שנה. אבל ככה זה כשהשכנים שלנו הם ערבים-חמאסניקים.

החלטות קבינט וממשלה צריך לקבל על סמך הערכות רציניות וגם על סמך נתונים קונקרטיים שלא תמיד חשופים לעין הציבור.

החלטה מבצעית-מדינית על הפסקת אש היא לגיטימית גם כשהיא מוטעית (אזעקה בניצן, אזעקה בניצן) ואין עניין לנצל אותה לצורך רווחים פוליטיים קצרי-מועד. הלכידות והאחדות שהופגנו פה מאז חטיפת הנערים וגם במהלך "צוק איתן", הם נכס שגם לו יש משמעות ביטחונית וחברתית.

אז יש טוקבקיסטים ומפגינים אלימים מימין, ומולם יש כמה כותבי מאמרים הזויים ב"הארץ". אלו וגם אלו לא יוכלו לרוח האחריות והסולידריות של הרוב המוחלט והמאמין בנצח ישראל של בני העם שלנו.

גם אם הפסקת האש לא תחזיק מעמד, (אזעקה באזור תעשייה באר טוביה, בתימורים, בכפר מיימון וביכיני) ודאי שלנכונות של ישראל להפסיק את האש עשויה להיות משמעות ולהעניק תמיכה מדינית להמשך המערכה הצבאית. גם זה שיקול.

זה לא עסק פשוט להיות בממשלה ובקבינט. צריך תמיד למצוא את האיזון בין החשש ממלחמה ומאבידות לבין הששון אלי קרב. אבל למרות הערבים והחמאס, למרות הנוקמים והמתלהמים, התבוסתנים ומרפי הידיים וכל שונאי החינם, למרות ה(אזעקה באשדוד) רקטות והקסאמים, אנחנו פה ואנחנו ננצח. אנחנו מנצחים.