אומרים לא להפסקת אש

מאיר כהן , י"ח בתמוז תשע"ד

מאיר כהן
מאיר כהן
עצמי

לפני קצת פחות מחודש נחטפו ונרצחו באכזריות שלושה נערים חפים מפשע שרק רצו להגיע אל בתיהם בשלום. אותם המחבלים שרצחו אותם וגרמו לכל תושבי ישראל לחוות ימים מתוחים ומורטי עצבים, נשלחו על ידי החמאס שיזם וביצע את כל החטיפה המזעזעת הזאת מן הפרט הראשון ועד האחרון, כולל תקציבים ידע ונשק. אותו נשק שחורר את גופם של הנערים ללא רחם...

לאחר שנודע לצה"ל על החטיפה החל מבצע "שובו אחים" שבסיומו הטראגי הצליחו כמה סיירים וחיילים להביא לקבר ישראל רק את גופותיהם של הנערים, אך אותם חוטפים "שיצאו לצוד" כדברי רחל פרנקל, עדיין מסתובבים חופשיים ויכולים להוסיף חטא על פשע בכל רגע נתון ולייצר פיגוע ראווה נוסף כפי שהחמאס משתוקק וכפי שהזהירו כבר בשב"כ.

אותם 50-100 מחבלים שנעצרו במבצע היו אמורים להיות רק תחילת המכה שהחמאס חוטף בתגובה למעורבותו הישירה בחטיפה, אבל קצב אירועי הטרור שבאו ברחבי הגדה לאחר מותו של מוחמד אבו חדיר כבר הספיקו להשכיח את הנושא, ומתחת לאף שלנו פתח החמאס בחזית נוספת נגד ישראל כשדחף ועודד את כל ערביי ישראל לאינתיפאדה שלישית נגד "הכובש הציוני", דבר שהצליח לו רק בצורה חלקית. עד להודעה חדשה.

עם ישראל עוד לא הספיק לנגב את דמעותיו מהרצח המתועב של אותם הנערים והנה מה מתברר- גם שלי דדון העפולאית נרצחה בדקירות סכין ב-37 מקומות שונים בגופה, והרוצח השפל שלה לא מתחרט, לא חוזר בו ואם תשאלו אותו הוא היה עושה זאת שוב ושוב בשמחה רבה. הפעם לא מדובר ב"מתנחלת" שחיה מעבר לקו הירוק, מדובר בנערה יהודייה שרק רצתה להגיע לראיון עבודה וחייה נגדעו בשיאם ברצח מזעזע שלא זכה לגינוי אפילו קל שבקלים מאף ח"כ ערבי, שקולם לא נשמע בפרשה הזאת ואף לא בפרשת הנערים החטופים, בניגוד לגינויים מכל קצוות הקשת הפוליטית שהגיעו בעקבות הרצח של הנער הערבי.

כמה ימים עברו והנה, ממש כמו בשידור של "שירים ושערים", יש לנו איתות נוסף מהדרום... שוב החמאס יורה טילים על ישראל ומפר את ההסכמים הקיקיוניים שנקבעו בסיום מבצע "עמוד ענן" כאשר ממשלת ישראל בתמימותה הולכת לקראתו ונותנת לו אולטימטום ועוד אולטימטום ואפילו עוד אחד לקינוח- סתם כדי שהוא ירגיש טוב עם עצמו... אבל אנשי החמאס הוכיחו קבל עם ועולם שהם לא באמת רוצים שקט ורגיעה לא מעניינת אותם כי הם רוצים דבר אחד: הם רוצים אש! . החלום הכי גדול שלהם הוא להפוך את כל ישראל לבית קברות- זה מה שהם אומרים, זה מה שהם עושים, וזה מה שהיה קורה כאן אלמלא אבינו שבשמיים וכיפת ברזל שבארץ עמדו לעזרנו.

אם לומר את האמת, כשהטילים הגיעו לתל אביב וחדרה שמחתי. אמרתי לעצמי בלב הנה סוף סוף מגיעה השעה שבה כל המדינה והממשלה שבראשה יפקחו את העיניים ויענישו את החמאס כראוי, אבל לצערי ולצערם של כל תושבי ישראל זה לא עזר גם הפעם, למרות המזל"טים שנשלחו לצלם את הקריה ולמרות ירי הגראדים המשופרים אל עבר הכור שבדימונה.

הבה נערוך רשותכם סקר זריז: איפה תראו עוד מדינה שיורים עליה מעל 1000 טילים בשבוע אחד ולא מוחקת את מקור הטילים עד עפר? תשובה: רק בישראל. מדהים לראות איך רוב העולם מפגין נגדנו בזמן שבסוריה, בעירק ובתימן נטבחים כל יום אלפי אנשים ולאף אחד לא אכפת. פוטין "כבש" עיר שלמה באוקראינה, איראן ממשיכה לפתח את הנשק הגרעיני שלה ורק אותנו תוקפים על הגנה עצמית מתבקשת מול חבורת טרוריסטים שאפילו בעולם הערבי לא מסכימים איתם ולא רוצים לשמוע עליהם.

חברות וחברים, הגיע הזמן לקרוא לילד בשמו- כל אלו שמתייצבים לצד החמאס וחבריו במצב כזה הם אנטישמיים שבסתר ליבם היו שמחים להיות אלה שילחצו על כפתורי השיגור של הגראדים לעבר מרכז ישראל, מה שמחדד יותר מתמיד את העובדה הצורבת שאם אנחנו לא נעזור לעצמנו אף אחד לא יהיה שם בשבילנו. אבל איך אנחנו מתכוונים לעזור לעצמנו אם מיליארדי שקלים שניתנים לצבא לאימונים וחימוש לא באים לידי ביטוי ברגע האמת? כששוב ושוב אנחנו קוראים למילואימניקים שלנו בקריאות "זאב זאב" שאולי כבר לא יענו מצידם בפעם הבאה...

השורה התחתונה של המבצע הזה תובעת את עלבונה, והפסקת האש במצב כזה היא תעודת עניות ואומללות למדינת ישראל ששוב מציבה בפני אזרחיה את השאלות שעלו גם בסיום מבצע "עמוד ענן" – כיצד יתכן שצבא הגנה לישראל, החזק והמפואר, שואף להגיע עם החמאס לתיקו? כיצד ייתכן ארגון טרור של 8,000 איש משתק צבא מאומן של 800,000 איש? האם למען המטרה הזאת שיתקנו את המדינה והמשק לשבוע ימים? מה גורם לביבי לחשוב שהפעם יש עם מי לדבר?

הצצה קלה של ביבי ,מנהל המבצע "שפן סלע", אל עבר המציאות המטורפת שלנו בשבוע האחרון תראה לו מציאות עגומה במיוחד: מעל 1000 טילים מהאוויר, ניסיונות חדירה מהים וירי לעבר חיילי צה"ל ביבשה –מוכיחים את ניצחונו המוחלט של ארגון הטרור הזה שנקרא "החמאס" שעשה בית ספר למלחמות ומבצעים למדינה שמתיימרת להיות מרתיעה. ואם אנסח זאת בשפת המונדיאל שראינו במקלטים השבוע- החמאס ניצח אותנו בנוק אאוט, לא בתיקו ולא בפנדלים. ותשאלו את נבחרת ברזיל מרגישים אחרי נוק אאוט...