נס המנהרות

חגי הוברמן , כ"ב בתמוז תשע"ד

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: עצמי

מבצע 'צוק איתן' עוד עשוי להתגלות כאחד הניסים הגלויים שהתרחשו במדינת ישראל בשנים האחרונות.

אצבע אלוקים של ממש. נניח הנחה לא ממש דמיונית, שהחמאס היה מבליג על מעצר פעיליו אחרי חטיפת שלושת הנערים הי"ד, לא משגר מאות רקטות, שומר על גזרה שקטה בגבול הרצועה, ואז ביום בהיר אחד, מתוך הרוגע השאננות והשלווה, היו 34 חוליות מחבלים חמושות מכף רגל ועד ראש פורצות במקביל מתוך 34 המנהרות שנתגלו עד כה, ומבצעות בבת אחת 34 פיגועים רצחניים ב-30 יישובים ואתרים בעוטף עזה. את ההמשך אני משאיר לכל אחד לשער כיד הדימיון הטובה או הרעה עליו.

והמנהרות הללו הן תוצאה ישירה של הנסיגה מחבל עזה. לשאלת השמאל הקלאסית "ולפני ההתנתקות לא היו...." (רקטות, פצמ"רים, הברחות וכו') כאן התשובה חד משמעית: לפני ההתנתקות לא היו מנהרות תופת מתוך הרצועה אל יישובי עוטף עזה, כי לפני ההתנתקות, גם אם לא שלטנו בכל הרצועה, וגם אם לא הצלחנו למנוע שיגורי פצמ"רים וקסאמים קצרי טווח, צה"ל שלט שליטה מוחלטת לכל אורך גבול הרצועה גם מצידו העזתי, ולכן חפירת מנהרות כאלו לא היתה אפשרית בשום צורה שהיא. המנהרות הן פטנט רשום של ההתנתקות, ותודה לאריאל שרון, לשאול מופז, לדן חלוץ וכו' וכו' שהביאונו עד הלום.

ואם עושים את חשבון הדמים שהשמאל מתעקש לעשות – אנחנו איתכם. גם בשבועיים האחרונים שמעתי את הטענה, כמה הרוגים היו לנו בשנים ששלטנו ברצועה. אני חושב שלא קשה לשער שאם התרחיש שציינתי היה מתממש, והוא ממש ממש לא היה רחוק ממימוש, כמות ההרוגים במתקפה כזו היתה עולה כמה וכמה וכמה מונים על כל מספר הנופלים ברצועה מאז מלחמת ששת הימים ועד העקירה. שומר פתאים ה'...