ישראל כנכס עבור ארה"ב: הביטו במפה

לאלה הרואים בישראל נטל אסטרטגי בעלות של 3 מיליארד דולר לשנה מארק לנגפאן אומר בפשטות: הביטו במפה.

מארק לנגפאן , כ"ג בתמוז תשע"ד

מארק לנגפאן
מארק לנגפאן
עצמי

אם כבר מפה, רצוי שזו תהיה מפת התבליט הטופוגרפי התלת-מימדית שפיתחתי  ב-1991, אשר מעניקה לרבים מהמביטים בה פרספקטיבה חדשה על ישראל והמזרח התיכון.

המפה מבהירה עד כמה חשובה ישראל לאינטרסים האמריקאיים – וכיצד ישראל חזקה ובטוחה אינה נטל אסטרטגי אלא להיפך, הדבר האחד שמונע מהמזרח התיכון להידרדר לכאוס מוחלט.

כל זמן שישראל תשמור על נוכחותה בהרי יהודה ושומרון וברמת הגולן היא תהיה עמידה בפני מתקפה קיומית של כוחות קרקעיים ממצרים, סוריה ולבנון.

בסרטון כאן אני מציג את הטיעונים לטובת הישארות ישראל בשטחים הללו. איתם, ישראל יכולה להגן על עצמה ולשמר סדר כלשהו באזור. בלעדיהם, לאיראן ולבעלות הברית האיסלמיסטיות הקיצוניות שלה תהיה יד חופשית, לנוע בין הריסות המשטרים הישנים ובסופו של דבר ללקט את הפרס הגדול מכולם – ערב הסעודית, על שדות הנפט שלה – וכך לשלוט בעתיד העולם המערבי כולו.

אין שום מחלוקת לגבי הדרך בה תתרחש מפולת דומינו במזרח התיכון, אם וכאשר תתחולל: ישראל חלשה, בלי עתודות הקרקע האסטרטגיות שלה, תחשוף עצמה להתקפה ע"י חזית איסלמית מאוּששת, בהנהגה אפשרית של מצרים (אם ממשל אובמה יצליח במאמציו למוטט את שלטון אל-סיסי), חיזבאללה, חמאס ואף סוריה (בהנחה הסבירה שבשאר אל-אסאד יוחלף בסופו של דבר ע"י ממשלה איסלמיסטית).

אם ישראל תושמד, חלילה, ואפילו אם יורשה לה לשרוד (זמנית) במצב מושפל ומתגונן, החזית האיסלמיסטית בהנהגת איראן תמשיך במאמציה להשתלט על המזרח התיכון כולו. המדינה הראשונה שתיפול תהיה ירדן, בה חושקת סוריה מזה עשרות שנים, ואשר האיסלמיסטים מתעבים בשל קשריו של המלך עבדאללה עם המערב.

עד אז, תיספג גם עיראק אל תוך מדינת ה"שיעסטאן" המתרחבת מאיראן, ודבר כבר לא ימנע מאיראן והאיסלמיסטים לקחת את סעודיה בהליכה. האיסלמיסטים ישלטו אז בכל הערוצים הימיים שיכולים לשמש את הציים המערביים לשגר ספינות וחיילים לאזור, כולל המפרץ הפרסי ותעלת סואץ. בנקודה הזו, ארה"ב ואירופה כבר באמת יהיו הצמיתים, או הד'ימים, של האיסלמיסטים.

גם אם ארה"ב תמצא בתוכה את תעצומות הנפש להגן על האינטרסים המזרח תיכוניים שלה בתנאים כאלה, הדבר יעלה הרבה יותר מה-3 מיליארד דולר שישראל מקבלת מדי שנה – שלא לדבר על המחיר בדם וכסף ממלחמה מתמשכת שבה נאלצים חיילי ארה"ב להילחם בתנאים מדבריים קשים, בלי בסיס ידידותי ממנו ניתן לפעול. וכל זה, בהנחה שניתן יהיה לשכנע את העם האמריקאי להתגייס למלחמה שכזו – דבר לא סביר, אחרי ההתנסות שלהם באפגניסטאן ובעיראק.

אפשר להימנע מכל זה, אם ארה"ב תתמוך בנוכחותה של ישראל ביהודה ושומרון, ובגולן. הסרטון גם מזכיר את חשיבותה של עזה, אותה נטשה ישראל, ובכך הביאה על עצמה ירי של עשרות אלפי טילים ע"י חמאס על דרום ישראל, מה שעודד את החיזבאללה לתקוף את ישראל עם עשרות אלפי טילים משלו מצפון. אם זו התוצאה של נטישת חבל ארץ קטן כמו עזה – שטח נטול גובה אסטרטגי ומוקף באזורים דלילי אוכלוסיה – מה תהיה התוצאה של נטישת השטחים החשובים פי כמה של יהודה, שומרון והגולן?

אני מקווה שלעולם לא נצטרך לגלות את התשובה לשאלה. “ישראל היא הסיבה ליציבות של ארה"ב,” הוא קובע. “ישראל היא חוד החנית של המערב מול צונמי איסלמיסטי.”

ומי שלא מאמין – שיביט במפה.