הכתובת היתה על הקיר

יוסי אחימאיר , כ"ד בתמוז תשע"ד

יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר
עניין אישי

אינני יודע אם זו בדיחה או זו אמת, אבל בעזה מתפארים שהם יירטו עשרות טילי כפת ברזל, ש... שיגרה ישראל לעבר הרצועה.

גם אם זו בדיחה, היא משקפת הולכת-שולל עצמית, שהיא חלק מתרבות של שקר והונאה בסגנון 
ג'וחא. תעמולת השקרים החמאסית מפריחה בדיות שנופלות על אוזניים כרויות בתוככי הרצועה ובעולם כולו.

ההפגנות בבירות העולם נגד ישראל, וגם אלה שליד בית "הבימה" בתל-אביב, ניזונות ומלובות מתעמולת כזב זוועתית, שאויבינו המתועבים מצטיינים בה.

היא נופלת על קרקע פורייה של שנאת ישראל ושנאה עצמית של חוגים שמאלניים בישראל. תעשיית שקרים שהיא חלק מלחימת ההתאבדות שלהם, שמנחיתה מכות קשות על האירגון עצמו ועל האוכלוסיה הלפותה ביד הברזל של הנהגתו.

ועם זאת, חמאס נתגלה כאמין בכל מה שהכריז ובנה לאורך שנות שלטונו ברצועת עזה, בעיקר מאז שישראל התנתקה ממנה. רק אנחנו, שעקרנו את עצמנו לדעת, ביציאה השרונית מחבל עזה, זילזלנו בצלצולי פעמוני האיום והשחצנות של החמאס. שוב מצויים חיילי צה"ל בעיצומה של לחימה עזה בתוככי עזה, רק משום ששרון וחבורתו לא שעו לאזהרות שהושמעו מתוכנו לקראת מהלך העקירה, במהלכה ולאחריה.

"נסיגה מעזה תעודד טרור" – הזהיר בפברואר 2004 ראש אמ"ן האלוף אהרון זאבי (פרקש), ומיד הוסה על-ידי ראש הממשלה שרון, שר הביטחון מופז, זהבה גלאון ודומיהם. כעבור כמה ימים אמר הרמטכ"ל משה בוגי יעלון, כי "אם צה"ל לא יהיה בעזה, יוזרמו לרצועה אמצעי לחימה באופן חופשי". ראש השב"כ אבי דיכטר הזהיר, כי "הפינוי מסוכן, הנסיגה תגרום לתחושת ניצחון אצל הפלשתינים ולעידוד הטרור".

מנגד איתרגו את שרון "המועצה לשלום וביטחון", שפירסמה מודעות לפיהן "ההתנתקות תתרום לשינוי אסטרטגי  ומדיני חיובי ותפתח סיכוי להסדר", והגוף המכונה "יוזמת ז'נווה" שהודיע חגיגית, כי היעד האסטרגי של הנסיגה מעזה הוא "לשפר את המצב הביטחוני של אזרחי ישראל ככלל ושל תושבי הנגב בפרט"...
החמאס שוב מנסה אותנו. אסור שמבצע זה יהיה אבן-דרך לקראת מבצע רביעי בעוד שנה-שנתיים. אסור שתיוותר על כנה יכולת הפעולה והקיום של הרוצחים מעזה


אבל אפילו מתנגדי הנסיגה החד-צדדית, שנימוקיהם היו מקצועיים ולא פוליטיים, לא חזו שלוש מלחמות בתשע השנים הראשונות שלאחר ההתנתקות, לא חזו את התחפרות הטרור מתחת לעזה ושכונותיה, ולא את צבירת האמל"ח המאסיבית וייצור טילי הרצח וההרס. אפילו המעריכים הפסימיים לא ניבאו שלושה מבצעים שבהם נאלץ צה"ל לפלוש לשטח הרצועה ולהכות בחמאס.

שני המבצעים הראשונים לא שמו קץ לשלטון הטרור. הם הביאו לתקופות רגיעה קצרות וזמניות וגרמו לנו הקזת דם רצינית. השקט לעולם לא חזר לעוטף עזה, לשדרות, לאשקלון ולאשדוד.

אנו עתה בעיצומו של המבצע השלישי, הכפוי עלינו, לנוכח תוקפנות ירי הטילים לעבר כל שטח ישראל וטרור המנהרות. החמאס שוב מנסה אותנו. אסור שמבצע זה יהיה אבן-דרך לקראת מבצע רביעי בעוד שנה-שנתיים. אסור שתיוותר על כנה יכולת הפעולה והקיום של הרוצחים מעזה.

אם ניכנע לפיתויי הפסקת האש, עלולות תוצאות "צוק איתן" להיות כתוצאות "עופרת יצוקה" ו"עמוד ענן". הפעם צריך לשים קץ אחת ולתמיד לירושת שרון, אשר – בניגוד לדעת כל המעריכים המפוכחים – ביצע את ההתנתקות המחלישה.

האם הוא לא הבין שעזה בשלטון חמאס והג'יהאד לא תתנתק מאיתנו? שתתעלק עלינו, תנסה לשבש חיינו, לרצוח בנו? שניאלץ לחזור אליה זו פעם שלישית במחיר חייהם של טובי בנינו?