קודקוד, כאן יהודי-ישראלי

אבי רט , כ"ו בתמוז תשע"ד

דעות אבי רט
אבי רט
צילום: ללא

קודקוד העולם.

הבט משמיים וראה את הקו הישיר והברור הנמתח בימים אלו בין עצרת הרבבות בתל אביב, שהתקיימה רק לפני חודש למען שלושת הבנים החטופים גיל-עד, נפתלי ואייל הי"ד, לבין הלוויותיהם המדהימות ומלאות העצומה והאחדות של החייל הבודד שון כרמלי הי"ד, והחייל הבודד מקס שטיינברג הי"ד, הלוויות שהשתתפו בהם רבבות רבבות מכל רחבי הארץ שלא הכירו אותם ורק באו לכבד את החייל הבודד, לבין, יבדלו לחיים ארוכים, הריקוד המדהים של מאות החיילים בעזה, שתוך כדי לחימה יצרו מעגל של חיבוק גדול ומדהים, ושרו בעוצמה מצמררת, ריקוד שהופץ ברשתות החברתיות ולא הותיר אחת עין יבשה- 'עיבדו את ה' בשמחה', ו'מי שמאמין לא מפחד'.

הקו המחבר בין כל האירועים הללו, ובין עוד רבים דומים אחרים ברחבי הארץ הוא קו יהודי –ישראלי הכי פשוט והכי טבעי: קו האחדות והחסד.

אבינו שבשמיים. לא יעזור לאף אחד שום דבר. כמה שלא ינסו כל מיני קיצוניים, והזויים מכל הסוגים והמינים, וגמדים קטנים טרוטי עיניים להטיל דופי בעם ישראל- הרי מי כמוך ומי כמונו יודעים, שהשלם הזה שנקרא 'עם ישראל', גדול וחזק ונצחי יותר מסך חלקיו.

כשם שאדם ניכר בכיסו בכוסו ובכעסו, כך חברה נמדדת בשעת מצור מצוק ומלחמה.

ריבונו של עולם. בחרת לך 'על הכיפק' של עם, ובשעות הללו אנחנו מגלים איזה עם סגולה נפלא ומדהים יש לנו. יש לך.

איפה יש לך עוד עם כזה בעולם ? איפה תמצא עוד עם שכשאומרים לו שחייל בודד מובא לקבורה- ועשרות אלפי אנשים באים לכבדו בדרכו האחרונה. עם שחוטפים 3 מילדיו ורבבות באים להזדהות ולחזק. עם שבניו יוצאים מהקרב מיוזעים ומחובקים, ויוצרים מעגל גדול של חיבוק ודיבוק חברים. עם שנשות הקיבוצים בעוטף עזה מכבסות עבור החיילים בגדים במשמרות. עם שאלפי מתנדבים מכל הארץ אוספים ממתקים, ותחתונים וגופיות, וצו'פרים למיניהם למען החיילים. עם שהחיילים הפצועים שלו מבקשים רק דבר אחד כשהם מתעוררים מהניתוח- לחזור לשטח, להיות עם החבר'ה.עם שיש בו את האישה והאימא המדהימה הזו מרים פרץ, אימם השכולה של אלירז ואוריאל הי"ד, שרצה עם תעצומות נפש ואמונה לא יאמנו ממשפחה למשפחה לחזק ולתמוך.

אני אומר לך ריבונו של עולם- הצלחת .בחרת לך עם של צדיקים. אחד אחד. גם אלו שביום יום נראים ככה או אחרת, גם כאלו שבימי השיגרה מתווכחים ורבים, רק תאתגר אותם- ותראה מי כעמך ישראל גוי אחד בארץ.

יש לך מזל שלא בחרת לך לעם נבחר איזה עם אירופי. היית משתגע מהצביעות , מהאטימות , מהתרבות.

נכון, גם אצלנו לא הכל מושלם ויש עוד הרבה מה לתקן. ואם אפשר לבקש ממך- אל תסתכל בטלוויזיה, אל תתרגש ואל תתרגז מהתקשורת שלנו, וגם לא מכל מיני אוכלוסיות כאלו ואחרות הבוחרות לא לשאת בנטל ולא להיכנס תחת האלונקה בשעה הזו. עוד יבוא יום שגם הם התפכחו.

ראה את הגיבורים והצדיקים המוסרים נפשם למען עמך ונחלתך. ראה את ההורים השכולים הגיבורים שגידלו ילדים לתפארת, ראה את הפצועים הנושכים שפתיים מכאב , ראה את אלפי המתנדבים ואת אהבת ישראל הגדולה. ראה את האחדות ואת החסד.

הבט משמיים וראה- וגזור לחיים טובים ולשלום.

רות. סוף.

המאמר יפורסם בעלון בתי הכנסת , "שבתון"