נכון ומוסרי

את חיסול בכירי החמאס נכון ומוסרי לבצע גם במחיר פגיעה בלא מעורבים

ח"כ מוטי יוגב , ב' באב תשע"ד

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: הלל מאיר/TPS

למחרת האירועים הקשים ברצועת עזה, אל מול התכלית האסטרטגית המוגבלת של מבצע "צוק איתן", צריך לומר ביושר, עוד לא השגנו את מטרות המבצע, עוד לא הרתענו את החמאס בעזה, עוד לא הבאנו שקט ולו לזמן קצר.

ביקשנו לפגוע קשות בחמאס, להרתיעו ולהשיג שקט לזמן ארוך. אלא שאת איום המנהרות שהתגלה במלוא חומרתו, טרם הסרנו. כפי הנראה לעין, בידי החמאס עדיין כושר ירי טילים לעבר ישראל ובעיקר, בכירי החמאס השוהים בשלב זה במקום מבטחים, עדיין אינם נרתעים.

רק פגיעה וחיסול בכירי החמאס והג'יהד, בקאטר וברצועת עזה, יחד עם המשך השמדת תשתית המנהרות ללא כל מיגבלת זמן לסיכול איום מורכב זה, תביא להרתעת המחבלים ולהשגת מטרות מבצע צוק איתן. את חיסול בכירי החמאס נכון ומוסרי לבצע גם במחיר פגיעה בלא מעורבים, משום שכל חיסול של ראש חמאס יגרום להרתעת החמאס ולהצלת חיי אדם משני הצדדים.

שקט וביטחון מרצועת עזה לזמן ארוך נשיג, רק אם נגדיר במטרות המבצע הבא, את חיסול הנהגת החמאס והטרור ברצועת עזה והעמדת הנהגה אזרחית חלופית, אוטנטית מרצועת עזה. אבו מאזן- מחמוד עבאס, כמו הנהגת חמאס, מחנכים את ילדיהם להשמידנו ואינם יכולים לשמש כפיתרון לשלטון בעזה, הם גם לא רצויים לתושבי עזה וגם מהווים חלק מהבעיה ולא כיוון של פיתרון.

מטרת חיסול הנהגת הטרור בעזה והחלפתה בהנהגה אזרחית שתדאג לחיי תושבי רצועת עזה ולא למותם, יחד עם המוכנות לעמידה בכלל המשימות להגנה על מדינת ישראל מאויביה, מחייבת את הגדלת תקציב הביטחון, אימון כוחות צה"ל באופן סדור והצטיידותם כראוי. כך גם את העמקת המודיעין והרעיונות המבצעיים בעזה, יחד עם הכנת האמצעים לפתרונות הומניטריים ברצועת עזה, בשיתוף גורמים בין לאומיים.

לא נוכל לברוח מרצועת עזה, היא מטרים מיישובנו. בריחה מטיפול עמוק ואחריות על, ביטחונית והומניטרית ברצועת עזה, תביא את רצועת עזה שוב ליישובנו וערינו. בפעם הבאה, לאחר הגדרת המטרה של השמדת החמאס ואירגוני הטרור בעזה וביצוע כל ההכנות הנדרשות, נוכל להם, נכריעם וננצחם לאורך זמן ונביא לנו ביטחון ולתושבי עזה, חיים.

"ארדוף אוייבי ואשמידם ולא אשוב עד כלותם" – כך נביא חיים, לנו, גם לתושבי רצועת עזה.