גנץ, צא מהמחסה וקדימה הסתער!

הרב חיים רטיג , ו' באב תשע"ד

הרב חיים רטיג
הרב חיים רטיג
יח"צ

כעת התבשרנו כי כנראה נחטף קצין מגבעתי. במשך הימים האחרונים יש לחימה בהפסקות. ישראל הציבה את הריסת המנהרות בראש מעייניה, זו מטרתה האסטרטגית המוצהרת. האש מנגד ממשיכה, גם שלנו וגם שלהם, והמערכה לא מוכרעת.

עוד יש לכתוב דברים רבים על המערכה הנוכחית ועל הדרג הצבאי הבכיר בטעויותיו הטקטיות, כדוגמת הכנסת נגמ"ש עם פצצות, עם שטחי כינוס קרובים שאינם דינמיים, על המשך בט"ש כרגיל בפילבוקסים כאילו אין מלחמה, על הגעה לאירועים בג'יפים, כמו כוח שיטור ביו"ש, ועוד. אולם עיקר הבעיה היא אסטרטגית, קונספציה של טעות אסטרטגית.

לצערי הרב, נתניהו ויותר ממנו הרמטכ"ל גנץ שבויים בקונספציה הדומה במהותה לקונספציה של מלחמת לבנון השנייה, קונספציה השואבת את כוחה מהסתכלות "חלבית" של תרבות מערבית קלוקלת. בדומה למלחמת לבנון השנייה אנחנו מנסים לנצח בנקודות, וזה לא הולך. העסק תקוע.

החמאס ניתח את מבצע עמוד ענן והגיע למסקנה כי מה שהיה הוא לא שיהיה, ואש מנגד של מטוסים וארטילריה לא יכריע אותו לעבר הפסקת אש. הוא מנסה להתיש אותנו ולהביא אותנו למסה קריטית של נפגעים כדי שנברח חזרה לארץ והוא ימשיך להתחמש עד לעימות הבא.

התקשורת שמחפשת כל הזמן רמזים להפסקת אש בנוסף לפרשנים בוגרי תפיסות העולם המקולקלות של מלחמת לבנון השנייה, עם עולם בעל הבנות פגומות של מושג המידתיות מבטלות את היכולת שלנו לנצח.

למה הדבר דומה? לחיילים שנתקלים באש מן המארב ובמקום להסתער שוכבים מאחורי מחסה מאולתר, הפתרון היחיד הוא להסתער קדימה ולחסל את האויב גם אם יהיה בזה מחיר כואב. דרך אגב חטיפה לא צריכה להטריד אותנו יותר מחייל הרוג וצריכים לדעת שגם כאן יהיו מחירים שיבואו לביטוי בעובדה שהחייל לא יחזור.

צריך לגייס חטיבות מתמרנות, להטיל כוח צבאי גדול אל המערכה בבת אחד ובעוצמה. להצעיד את כל האוכלוסייה האזרחית לחורבות גוש קטיף וחורבות נצרים, לחסל כל התנגדות צבאית, לאסוף את כל הנשק, לפרז את הרצועה תוך יכולת להיכנס ולצאת, ולחסום את ציר פילדלפי.

ממה פוחדים שם למעלה? פוחדים מהכישלון שיבוא לידי ביטוי בהודאה שהגירוש של גוש קטיף הביא את האסון הזה, מהדמיון של שתי מדינות לשני עמים, מהשטות של המחשבה שאסור לנו לשלוט בעזה. ואני אומר, חייבים לשלוט בכל מקום בו שיש אויב, כי זו האפשרות היחידה שהנחש לא יתחזק וירים ראש.

אנחנו לא חיים באירופה והתהליכים שקורים במזרח התיכון לא חולפים מעלינו, מה שקורה בסוריה בעיראק וארצות נוספות יקרה גם כאן ובעוצמה גדולה יותר. אלפים רבים של נוצרים מגורשים מעיראק כאשר כל המזרח התיכון עובר טיהורים אתניים ואם אנחנו רוצים להישאר כאן ולהיות חזקים עלינו להזיז הצידה את כל הוזי השלום למיניהם ולהבין כי אנחנו חיים בשכונת פשע ורק החזק שורד.

לכן, גנץ הגיע הזמן שתצא מהמחסה וקדימה הסתער, זה הזמן להרוג או ליהרג להפתיע את החמאס ולכבוש את הרצועה, להרוג את הבכירים ולנקות את קן הנחשים העזתי מכוחות הרשע שבו, אחרת רע ומר יהיה גורלנו במקום הזה ששמו המזרח התיכון.