המו''מ עם החמאס

אורי ברגר , כ' באב תשע"ד

אורי ברגר
אורי ברגר
עצמי

אחרי שנים של משאים ומתנים עם הרשות וללא תוצאות, אנחנו עומדים בפני סרט חדש. משא ומתן עם החמאס.

שמישהו יסביר לנו לשם מה אנו צריכים את הסאטירה האבסורדית הזאת? לשאת ולתת עם ארגון טרוריסטי שמכריז על עצמו ככזה ולא מפספס שום הזדמנות להכריז שכל רצונם הוא לחסל את היהודי, עד לאחרון שבינינו.

מצד אחד מכריז נתניהו לכל העולם ואשתו, שחמאס הוא ארגון טרור בדיוק כמו שדאע''ש הוא ארגון טרור, וכמו בוקו חאראם ואל קאעידה וחיזבאללה הם ארגוני טרור, ועם ארגוני טרור לא נושאים ונותנים, ומצד שני ממשלת ישראל שולחת נציגים לשאת ולתת עם ארגון טרוריסטי רצחני.

האם אי אפשר לקבל החלטה אחת סופית ולעמוד בה? או שמדברים עם ארגון טרוריסטי רצחני או שלא מדברים. ואם לא מדברים, מה עושה משלחת ישראל במצרים? קוטפת כותנה?

ומה בדיוק ניתן להם, לחמאס? נמל ים ושדה תעופה? הם הרי לא מעוניינים בדבר אחר חוץ מנמל ים ושדה תעופה. שום דבר אחר לא מעניין אותם.

כסף הם מקבלים, והרבה מאד, התקשורת בעולם ברובה עומדת לצידם כיוון שהתעמולה של החמאס עובדת מצויין על אזרחי העולם ה''רגיש'' כל כך לסיבלם של אזרחים חפי פשע שכל מבוקשם הוא לחיות בשקט בעזה ורק שישראל האכזרית אינה מאפשרת להם, הורסת את עירם והורגת את ילדיהם ללא רחמים.

מנהיגי החמאס יודעים, ואם יודעים, בלאו הכי זה לא מעניין אותם, שגם אם יש תקשורות שכן מספרים בעולם שמחבלי ורוצחי חמאס עומדים ויושבים בין ובתוך בתי אזרחים, הרי שהיידע הזה בטל בשישים כאשר צילומי ילדים פצועים והרוגים וחורבות של בניינים עולים למסך.

את האמת הזאת כמעט ולא משמיעים בתקשורת העולמית, אבל את הצילומים מראים כל התקשורות כולם. הצילומים האלו של הרס וילדים פצועים והרוגים עובדים מצויין, אחוזי הרייטינג עולים השמיימה וכל מנהלי העסק מבסוטים. הכסף זורם.

בתקשורת העולמית ולא רק העולמית, האמת הפכה זה מכבר להיות לשקר, והשקר לאמת. מעטים האנשים שטורחים ללמוד מה הרקע לסכסוך המתמשך, ואזרחים ברובם הגדול בעידן האינסטנט המהיר כבר לא מתעניינים לדעת מהי אמת ומהו שקר, מרוב שטיפות המוח שהם חטפו, חוטפים וימשיכו לחטוף הם כבר ''אוכלים'' את מה שמאכילים אותם.

אז עכשיו דורש הארגון הטרוריסטי הרצחני נמל ים ושדה תעופה, ולא, הם מאיימים על ביטול הפסקת האש. הם טוענים בעולם שמגיע לאזרחי עזה גישה לעולם, וישראל אינה יכולה להמשיך ולהחזיק אותם במצור. לא מגיע לאזרחים האומללים שלהם, הם ''טוענים'', לחיות בבית כלא ושמו עזה. רק שאת האמת הם לא מספרים בעולם. ורק מי שמתעניין בנושא יודע מה עומד מאחורי הבקשה האבסורדית הזאת שלהם.

הגישה לעולם מהנמלים שהם רוצים, היא לא עבור האזרחים, היא עבור הטרוריסטים. כך הם יוכלו להכניס לעזה מ''כל טוב'', נשקים, מלט וחיילים ''מתנדבים'' חדשים לארגון הרצחני שלהם.

ולטענה שלהם על כי חיילי האו''ם ישמרו על נמל הים ונמל התעופה מכל משמר, הרי שכולנו יודעים שאת הבדיחה הזאת כולנו מכירים הייטב, לאורכה לרוחבה ומשני צידיה. עם הליצנים האלו של האו''ם לא צריך לעשות לנו הכרה, אנחנו מכירים אותם מצויין.
וכך אנו חוזרים שוב, לנקודת ההתחלה.

הפסקת האש תתבטל, הטרוריסטים ימשכו אותנו שוב להפציץ את עזה, צילומי ילדים פצועים והרוגים שוב ישטפו את רשתות הטלביזיות בעולם ובסרטוני יוטיוב, ושוב נחזור להיות הבריונים של השכונה.

אבל. על מנת שנוכל להגיד שניסינו אנחנו כנראה חייבים להראות נוכחות במצרים, עד למו''מ הבא.