משטרה במנוסה

בעז שפירא , כ"ו באלול תשע"ד

בעז שפירא
בעז שפירא
צילום: עצמי

כאשר תופעה חוזרת על עצמה פעם אחר פעם אנו מתרגלים אליה ומוצאים עצמנו משלימים עם דברים עימם אסור בשום פנים ואופן להשלים.

בשנים האחרונות וביתר שאת לאחרונה הפורעים הערבים מרימים ראש , תעוזתם גוברת והאלימות בה הם פועלים נגד יהודים באשר הם משנה סדרי עולם . חייהם של רבבות רבות של יהודים אינם בטוחים עוד , השחתת רכוש היא עניין של יום ביומו ושלווה במחוזותינו אין.

צאו ושאלו תושבים יהודים ברחבי הארץ כולה. בחיפה מאוימים יהודים המתקרבים לשכונות הערביות, בלוד שולטות הכנופיות הערביות ברחוב, ביפו יש שעות וימים בהם סכנה ליהודים לצאת לרחוב. ירושלים הייתה לסמל שלטון האלימות הערבית ברחובה של עיר. גן הפעמון, הגבעה הצרפתית, שייח ג'ראח, מעלה זיתים, פסגת זאב ועוד אזורים רבים היו לשטח הפקר.

מעשי לינץ' והכאת יהודים מתרחשים כל יום, ידויי אבנים ופציעת יהודים היו לשגרה. שריפת תחנות דלק, בתי כנסיות, חנויות של יהודים מכוניות ורכוש אף הם היו לחלק' מחיינו.

ירי באש חיה , גם על כוחות הביטחון מתרחש באופן תדיר. כך מצאו עצמם תושבי פסגת זאב תחת אש לפני כמה ימים, רק היום התפרסם סרטון המראה פורעים ערבים יורים על עמדת מג"ב ותגובה אין.

חבורות ערבים מסתובבות לשחר אחר טרף באזורים רבים בארץ. היעד- יהודים באשר הם עם העדפה לבעלי חזות דתית, לבנות ולילדים וחסרי ישע. בל נטעה- כל יהודי שיעז להסתובב לבד בסמוך לביתו במעלה זיתים הוא יעד, כך גם באזור שמעון הצדיק שלא לדבר על סילואן ובית חנינה.

תשומת לבכם מתבקשת- כל האמור מתרחש בתוככי ה"קו הירוק", בשכונות ה"תפר" ובציון היא ירושלים, בירת הנצח וסמל ריבונותנו לאורך הדורות. על הר הבית אינני רוצה להרחיב, כידוע שם שולטים הוואקף והחמאס בחסות עושי דברם ומשרתיהם- משטרת ישראל ,המשרד לביטחון פנים וממשלת ישראל.

עצוב ביותר לראות את משטרת ישראל הנסוגה מפני כל עימות, המפקירה יהודים לגורלם, המגבילה תנועת יהודים ומצרה צעדיהם, זאת תחת להתמודד עם האויב הערבי, להשיב מלחמה שערה ולהכות בו עד אשר ידע את מקומו ויחדל לפרוע בנו.

ההיגד "גיבורה על חלשים" "תפור" על משטרת ישראל של ימינו. כמה יהודים עולים להר הבית ומותקפים על ידי המון משולהב. תגובת המשטרה סילוק היהודים, נעילת ההר בפניהם והתעלמות מהפורעים והתוקפים, משל הוענקה להם חסינות.

רכב ובו יהודים מותקף בדרכו להר הזיתים. אבנים, בקבוקי תבערה שמשות מנופצות וסכנת חיים ממשית. המשטרה מבוששת להגיע למרות שהובהר למוקד שבחירום ובסכנת חיים מדובר . כאשר זו מגיעה לבסוף יחסה למותקפים הוא משהו שבין אדישות לעוינות, אין זה נדיר שהמותקפים נעצרים !

מעבר להתנהלות האיטית והלא יעילה נראה למתבונן בקורות אותנו כאילו המשטרה פועלת על פי הנחיות, אולי לא כתובות, על פיהן אין להכביד יד על הפורעים הערבים. כנגד היהודים יש גם תקיפות וגם הטלת מרות החוק ולעתים אף מעבר לכך, מחוץ לגבולות החוק. אזכיר רק את העדר תגי הזיהוי לשוטרים, את השימוש בכוח רב, בגז מדמיע, בטיזרים חשמליים ובמעצרי שווא, הכול כנגד יהודים כמובן.

אם אין הנחיות מגבוה כי אז בוודאי שמשפיעה לרעה רוח המפקד, השר לביטחון פנים במקרה זה. התבטאויות השר אהרונוביץ' כפי שנשמעו מעת לעת, בענייני ה"טרור היהודי" (כתובות הגרפיטי וכיוצא בזה) והקצאת המשאבים הרבים לנושא שולי זה וכן רפיון בולט בטיפול בפורעים הערבים מקרינים על המשטרה כולה רוח נכאים, רוח שלך כניעה.