מתמטיקה שמאלנית

"שתי מדינות לשני עמים" חוזר ומפציר עמרם מצנע, הח"כ הטרי ויושב ראש מפלגת העבודה. עם הסיסמה הזו הוא כנראה מתכוון לרוץ בראש מפלגתו האבודה.

חננאל ובר ז"ל , י"ז באדר ב תשס"ג

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
"שתי מדינות לשני עמים" חוזר ומפציר עמרם מצנע, הח"כ הטרי ויושב ראש מפלגת העבודה. עם הסיסמה הזו הוא כנראה מתכוון לרוץ בראש מפלגתו האבודה. הסיסמה הילדותית והמטעה הזו, יחד עם קריאתו לגדר הפרדה כפתרון קסם לבעיית הטרור, מוכיחים את הסיפורים, שמצנע עצמו אישר, שהוא היה תלמיד די גרוע בתיכון הראלי בחיפה. כנראה שהיה גרוע בהיסטוריית ארץ ישראל, בהיסטוריה כללית וגם בחשבון בסיסי.

מי שמאמץ את הסיסמה הזו, מעיד על עצמו שהוא חושב שאחד ועוד אחד זה אחד. כי רק מי שמתעלם מן ההיסטוריה והדמוגרפיה של "פלשתינה" ההיסטורית -- שחולקה לירדן הערבית וישראל היהודית -- שתי מדינות לשני עמים -- מסוגל לטמון את ראשו בחול ולהתכחש למציאות שיש כבר מדינה "לפלשתינאים" בירדן. מר מצנע, ירדן וישראל הן הן שתי המדינות לשני העמים של פלשתינה המקורית.

הרי ירדן יושבת על שבעים וששה אחוז מפלשתינה ההיסטורית. האם למדת את זה בתיכון, מר מצנע? האם לימדו אותך שיותר משבעים אחוז מתושבי ירדן הינם פלשתינאים, ורק כשלושים אחוז הינם בדואים? לכן, אם ירדן אינה פלשתינה, הוותיקן אינה המדינה של הממסד הקתולי בעולם! אבל כל זה כנראה מבלבל את השמאל -- את מצנע ושות'. ידוע כבר לרוב העם שמפלגת העבודה לא בדיוק מוכנה להתמודד עם "האמת".

כל בן אדם מאמין, יודע שה' ברא את העולם יש מאין. זהו חלק מהמונותיאיזם שהעם היהודי הוריש לאנושות. להבדיל אלפי הבדלות, שמאלנים של ימינו מאמינים בהומניזם, "הומותיאיזם", סוציאליזם וכמעט כל איזם אחר, חוץ מ"ציוניזם". הם התדרדרו כל כך עד כדי הזדהות עם אויבנו הערבים והמערביים -- המאשימים את היהודים בכלל, ואת הישראלים בפרט, בכמעט כל צרה ואסון של האנושות. רק הזדהות אומללה כזו מסוגלת להוביל להתכחשות של הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל ע"פ אלוקי ישראל, ולהצטרפות לקריאתם של הגויים שמגיע לפלשתינאים מדינה. כאלו שירדן לא קיימת!

בכל מדינה נורמלית (המושג "נורמלית" אינו מתאר את מדינת ישראל) פגועי שנאה-עצמית, ומוסרי מולדת לאויביה היו נשפטים ומכונים "השוליים המשוגעים" של החברה. סיכוייהם להיבחר לבית המחוקקים הינו אפסי. אבל פה בציון-חלם, החשבון החדש, וההיסטוריה החדשה והרוויזיוניסטית שטפו את מוחם של רבבות. כי כאשר אין חינוך יהודי, ציוני וערכי, מסתבר שאין שכל ישר, אין חשבון ישר, ואין חשבון נפש. אז נוטה העם לנוע לכיוון הפתרונות הקלים, המפתים הפופוליסטים, והמסוכנים. בתנאים כאלה, מסתבר שאלוף-סמל כעמרם מצנע שלא שמע על הקו המג'ינו שנכשל נגד הנאצים, מסוגל להציע גדר הפרדה נגד הפלשתינאצים, והעם מסוגל לקנות את עצות ההבל הללו! על חומת סין שלא הצילה את סין מן הפולשים שמע מר מצנע המלומד?

נוותר על הלקח מסין הרחוקה. אבל, מדוע לא מבינים השמאלנים שהמציאות בעזה היום תהיה המציאות ביש"ע מחר? גדר ההפרדה רק מאיצה במחבלים לזרז את מירוץ ייצור הטילים שעפים מעל הגדר בדרכם לשדרות. מה שקורה לשדרות מעזה המגודרת יקרה בעתיד לכפר סבא ונתניה מעבר לגדר שתקום ביש"ע. גם את זה לא רואים בשמאל. אבל לצערנו, גם לא בימין המדומה שנקרא ה"ליכוד".

לכן, במצבו הנוראי של עם ישראל, שלא מוקיע את השמאל השונא את אחינו -- גיבורי יש"ע -- שלא מגנה אותו עבור קריאתו לטרנספר את גיבורי דורנו מביתם, שלא נחרד מהרעיון למסור את לב ליבה של ציון -- יהודה ושומרון -- לגויים, מה נותר לעשות?

נותרה רק מצווה אחת -- בסיסית, חיונית וקיומית. "לא תהיה שוטה". עם ישראל, למען עתידו, חייב להתעשת ולהיזכר בעברו: ארץ ישראל כבר חולקה לשתי מדינות -- ירדן וישראל. כל חלוקה נוספת תביא אסון נוראי שיסכן את קיומו של עם ישראל בביתו השלישי. אם תהיה חלוקה שניה בארצנו הקדושה, חס וחלילה, היא תהיה הקדמה לחלוקה שלישית ורביעית, כי ערביי הגליל ידרשו "אוטונומיה", ואז יבוא תורם של הבדואים לדרוש עצמאות בנגב. לכן, די לחלוקות! אחד ועוד אחד זה שניים. יש כבר שתי מדינות לשני עמים בפלשתינה ההיסטורית. ירדן היא פלשתינה וישראל היא ציון.

עמרם, נא לכתוב את שני המשפטים האחרונים מאה פעם, לשים אותם מעל המיטה ולומר אותם כל לילה לפני השינה.