ריח בחירות: אינטרסים מגויסים

הרב ד"ר חיים שיין , י' בכסלו תשע"ה

עוד בטרם הוכרז על מועד לקיום הבחירות, רבים מאנשי התקשורת ומעצבי דעת הקהל גויסו בצו 8 והחלו בפעילות מואצת על מנת לנסות להפיל את שלטון הימין. ממחסני יחידות הלוגיסטיקה של השמאל מחולקים במהירות ובמיומנות כלי נשק מיושנים וחלודים מרוב שימוש.

כלי הנשק הנחשב ליעיל ביותר כנגד הימין בישראל הוא רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. מעולם לא נעשה שימוש פוליטי ציני בזכרו של אדם שהיה יקר לכולם. ושוב כמו לפני כל בחירות מאשימים את הימין כולו בהסתה וברצח. בכלי התקשורת מוצגות תמונות של פוליטיקאים במדים נאציים, תמונות חמורות מאוד. אצבע ההסתה מופנית אל הימין עוד בטרם נבדק מי עומד מאחוריהן. כל בר דעת מבין שמי שמפיץ ברשתות החברתיות את התמונות, מבקש לפגוע בימין.

קשה להבין כיצד לא תופסים את מפיצי התמונות בעידן שבו עומדות לרשות גורמי אכיפת החוק במדינת ישראל הטכנולוגיות המשוכללות ביותר בעולם. אני מייחל שיוזמי פרסום התמונות ייתפסו במהרה ויישלחו לשנים ארוכות בכלא. אם המבצעים לא ייתפסו, יעלה חשד בלב רבים כי מדובר בפרובוקציה של אלה שהפעילו את שמפניה לפני רצח רבין. לא ברור לי כיצד למרות הזמן הרב שעבר, טרם נתפסו אנשי תג מחיר שביצעו לכאורה פגיעה במסגדים ובמוסדות חינוך ודת. לטובת שלטון החוק במדינת ישראל וכדי למנוע מלחמת אחים, אני מקווה שפרשיות אלה יתבררו במהרה, בירור החיוני לשלומה של החברה הישראלית.

בעלי אינטרסים בעיתונות נערכים לייצר כוכב נולד חדש שבאמצעותו יהיה אפשר לפגוע בליכוד ובראש הממשלה. הגיבור החדש הפעם הוא משה כחלון, אדם יקר ואהוב שהצליח להוריד את מחירי הסלולרי, הישג עולמי. עיתון "ידיעות אחרונות", שבבחירות הקודמות השתמש באחרים לצרכיו, יפאר ויעצים את כחלון ובדרך יעניק חיבוק גם לליברמן. נמשיך לקרוא כתבות על התקווה הגדולה שבימיו מחיר דירה בתל אביב יהיה כמו אוהל בכפר בנמיביה, ויצרני המילקי יעמדו בקרנות רחוב ויתחננו שהציבור יקנה את תוצרתם. להערכתי, גם הפעם העיתון יתאכזב. כחלון יעדיף ללכת עם הליכוד והדתיים מאשר עם השמאל, שרוצה להחזיר את מדינת ישראל לגבולות 67' - גבולות שימנעו את הירידה מישראל לברלין בדרך האוויר משום שנמל התעופה בן־גוריון יהיה משותק.

מבוקר עד ערב מגויסי התקשורת מציגים את מדינת ישראל כמי ששוכבת בחדר טיפול נמרץ מונשמת ומורדמת. הם מנסים לשכנע עד כמה המצב בישראל קשה. אין עבודה, אין פרנסה, אין פנסיה, רוב האזרחים רעבים ללחם, גרים ברחוב ופושטים יד. ברגע של ייאוש הם גם יסבירו שלנו שמגפת האבולה כבר כאן עקב תת־תזונה ומחסור באמצעים סניטריים בסיסיים.

האמת הרי שונה לחלוטין. לרוב הגדול של האזרחים במדינת ישראל טוב. הכבישים עמוסים לעייפה בכלי רכב חדשים, מאות אלפים יוצאים לחופשות בחו"ל, והמסעדות מלאות. ישראל היא מעצמה טכנולוגית מובילה בעולם, מספר האקדמאים בה מדהים, והרשימה עוד ארוכה. כל זה לא משנה למי שרוצה להשחיר את השמים ולכבות את האור.

המסקנה היא שנדרשת התייחסות ביקורתית למטחי הדיכאון של התקשורת, בעיקר בימים אלה.

מתוך "ישראל היום"