מי ישמור על היועץ המשפטי?

מרוב דאגה לאחרים, וינשטיין עצמו נותר ללא שמירה. כך מצאנו אותו מפר את חוק הבחירות ומנהל קמפיין בחירות לידידתו ציפי לבני.

אורית סטרוק , ט"ז בכסלו תשע"ה

כל השנה היועץ המשפטי יהודה וינשטיין שומר עלינו שלא נעבור על החוק. הוא מודיע לנו, חברי הכנסת, איזה חוקים מותר לנו לחוקק ואיזה לא (למרות שיש לנו יועץ משפטי לכנסת, הוא דואג לשמור עלינו בשמירת יתר).

וינשטיין כל כך דואג לנו שהוא מקפיד לשמור שלא נעבור אפילו על מה שנראה לו "לא ראוי" (ולאו דווקא לא חוקי).

כך למשל, כשרציתי לחוקק את חוק עבודת נשים ביהודה ושומרון, הוא דאג לי והודיע שלא כדאי לחוקק את החוק הזה, למרות שאין ממש בעיה חוקית, אבל זה "לא ראוי" בעיניו. כך חזר ועשה כשביקשתי לחוקק את "חוק הנורמות", שיבטיח חיים נורמליים ושוויוניים יותר ביהודה ושומרון.

לא מעט מחברי הח"כים מצאו עצמם תחת זכוכית המגדלת של וינשטיין, מנסים לקדם חוקים שהוא מתעקש לבדוק שוב ושוב מרוב דאגה ושמירה עלינו.

בקרוב ממש, עם היציאה לבחירות, יהודה וינשטיין בוודאי יפרסם רשימת הנחיות של מה מותר ומה אסור לעשות בתקופת בחירות,
וישמור עלינו מאד מאד שלא נפר את ההנחיות שלו.

אבל מי ישמור על היועץ המשפטי וינשטיין? מסתבר שמרוב דאגה לאחרים, וינשטיין עצמו נותר ללא שמירה. כך למשל מצאנו אותו בשבוע שעבר מפר את חוק הבחירות ומנהל קמפיין בחירות לידידתו ציפי לבני.

כשאמר שהציבור בישראל לא יוכל לוותר על כישוריה, יושרה, ויכולותיה – הוא עבר על החוק, אבל לא היה מי שישמור עליו.

כך למשל, חשפתי הבוקר שיהודה וינשטיין לא נקף אצבע כדי למצות את הדין עם זייפני בחירות, כאלה שוועדת הבחירות המרכזית הודיעה על קיומם בשלהי הבחירות הקודמות, ושדו"ח מבקר המדינה ציין במפורש שהם עברו על החוק ופגעו בטוהר הבחירות. היועץ המשפטי וינשטיין שכח את תפקידו, ולא הורה על חקירה פלילית בעבירות חמורות אלה.

כששאלתי אותו על כך, זרק את האשמה על מבקר המדינה, שלא האכיל אותו בכפית ולא הניח בפניו ממש את הממצאים. אבל, פניה למבקר המדינה גילתה שיש לא פחות מ-50 מקרים בהם הופנה מר וינשטיין לדו"חות המבקר לממצאים המצביעים על עבירות פליליות ובכל זאת לא נקף אצבע ולא הורה על חקירות פליליות.

מי ישמור לנו על היועץ המשפטי שלנו? יכול להיות שהיועץ המשפטי וינשטיין עסוק מידי בשמירה על אחרים, ושוכח לוודא שהוא עצמו שומר על החוק?