הלקח: יהודי צרפת, בואו הביתה

יהודי צרפת חייבים להפנים שהמקום היחיד בעולם שבו עתידם מובטח הוא ארץ ישראל

הרב ד"ר חיים שיין , כ' בטבת תשע"ה

ושוב, כמו לפני שבעים שנה, השמיים מתקדרים על יהודי אירופה והם מוצאים את עצמם על פרשת דרכים. טרור איסלאמי קנאי וחסר רחמים, שלא מוחל ליהודים על תרומתם המרכזית לתרבות המערבית, קם עליהם להרגם.

כמו במסעות הצלב, בימי האינקוויזיציה בספרד, בגזירות ת"ח ות"ט ובתקופת השואה, דם יהודי היה להפקר.

ממש כמו אז, יהודים מתחבאים במרתפים אפלוליים בתקווה שהצורר לא יגיע אליהם. תינוק יהודי עוצר את נשימתו בתוך מתקן קירור כדי שבכיו לא ישמע.

אבל כעת, אחרי אלפיים שנות גלות ארורה, יש ליהודים מדינה משלהם. מדינה שבה ליהודים יש כלי נשק והם יכולים להגן על עצמם. נכון שגם במדינת ישראל יש טרור מחבלים, אך בישראל איננו תלויים בחסדי זרים. לחיים יהודיים, בעולם היום, יש משמעות רק במולדת, בארץ ישראל.

יהודי צרפת חייבים להפנים שהמקום היחיד בעולם שבו עתידם מובטח הוא ארץ ישראל. כאן המולדת שמחכה לבנותיה ולבניה שיבואו מכל קצוות תבל.

טוב יעשו יהודי צרפת אם יעזבו את אירופה הנופלת שדודה לרגלי האיסלאם המתפשט ויבואו הביתה. כל אלטרנטיבה אחרת, בקנדה או בארה"ב, לא מבטיחה את הקיום היהודי - הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הרוחני. רוב יהודי צרפת היום כבר ברחו פעם אחת ממדינות שבהן גרו מאות שנים. הגיע הזמן שיהיה להם מנוח לכף רגלם.

ממשלת ישראל חייבת להיערך במהירות מתוך הבנת משמעות האירועים, ולפתוח במבצע רחב היקף להעלאת יהודי צרפת. לבנות מייד אלפי יחידות דיור, זמניות וקבועות, ולייצר מקומות תעסוקה. זהו הייעוד ההיסטורי של מדינת ישראל והגשמה של החזון הציוני שלשמו קמה. ושוב, אם תרצו אין זו אגדה.

מתוך "ישראל היום"