אוהבים אותך אלי אוחנה!

בנט התגלה שוב באהבת ישראל שבוערת בו באמת, מנהיג אמתי שרוצה לאחד את העם, מה יותר יפה מזה?

איתי זר , ט' בשבט תשע"ה

איתי זר
איתי זר
צילום: עצמי

ציון "נכשל" באהבת ישראל ובפתיחות לציבור נרחב בבית היהודי. איפה הכנסת האורחים של הציבור שכ"כ טוב בזה? אני נעלבתי בשביל אלי אוחנה.

דבר אחד ממש לא ברור לי. מי שהתכוון להצביע לבית היהודי ובגלל שבנט שריין את אלי אוחנה הוא שוקל לא להצביע לבית היהודי. זאת אומרת שאלי אוחנה הוא סדין אדום?

על שום מה ולמה? פתאום בנט לא מבין בפוליטיקה?

אני דווקא חושב שאלי אוחנה יהיה חבר כנסת מצוין. אלי אוחנה כדורגלן מצטיין ונערץ, מדבר יפה, איש עשיה, אמנם בתחום הכדורגל, אבל תחום שרוב העם, מכל המגזרים, ממש אוהב.

אלי אוחנה מייצג ציבור גדול ויקר, ציבור שכ"כ חשוב שיהיה חלק מהבית היהודי, ציבור שקרוב אלינו, קרוב ברעיון אבל רחוק ב"תכלס".

תארו לכם שבהתיישבות יתחילו להשתלב אנשים שקרובים למחנה של אלי אוחנה.

תארו לכם שבהתנתקות היינו רואים בכפר מיימון עשרת אלפים איש מהפריפריה, מהציבור שקרוב יותר לאלי אוחנה, הרבה דברים יראו אחרת כשתהיה באמת אחדות, כשנפתח את בייתנו וליבנו לעוד חלקים בעם ישראל ולא רק בדיבורים על אחדות ובהתנשאות חבויה. הגיע הזמן שמצביעי ה"מפדל" יצאו מהבועה שלהם בקטע המגזרי.

אם חרטנו על דגלינו "אהבת ישראל" "אחדות" "קרוב לבבות", לעבור בין דלתות הבתים דקה לפני הגרוש הבא ולבקש את תמיכת הציבור באידאולוגיה שלנו, זה יהיה מאוחר גם בפעם הבאה ח"ו.

הנה הגיע הזמן לממש את הסיסמאות האלה במעשה ולא רק על הכתב או בדיבורים, חבל לפספס את ההזדמנות.

לגבי התמיכה של אלי אוחנה בגירוש מגוש קטיף, הוא הביע צער וחרטה, דבר שאפשר לקבל. לעומתו יש כמה רבנים שיכלו למנוע את הגרוש בכך שהיו אומרים לסרב פקודה ולא עשו כך ועד היום לא שמענו מהם חרטה.

בנט התגלה שוב באהבת ישראל שבוערת בו באמת, מנהיג אמתי שרוצה לאחד את העם, מה יותר יפה מזה? לא חכמה לדבר על אחדות ובמפלגה שלך האנשים המחליטים והמשפיעים יהיו רק כאלה שדומים לך.

בנט ויועציו לא תארו לעצמם שהמהלך יעורר פולמוס שכזה בציבור, ובכל זאת בנט עומד מאחורי המהלך ויצא במסע הסברה. אני חושב שהציבור צריך לסמוך על בנט שבדק וראה שאלי אוחנה יכול להיות ח"כ טוב ומועיל.

לא חכמה לצפות ממנהיג שילחם למעננו, יקריב את חייו למען עם ישראל, יוותר על פרטיות וחיי משפחה, יעשה ימים ולילות בשבילנו, אבל כשהוא עושה מהלך שיוצא מההגדרות שהתרגלנו אליהם עד היום, לא ניתן לו גיבוי. העוצמה של מנהיג, להוביל את הציבור גם כשהמהלכים שעושה לא תמיד מסתדרים עם הקו שחשבנו והתרגלנו עד היום.

בעז"ה הבית היהודי רק יגדל ויתעצם מהמהלך הזה ויהיו כאלה שיבקשו סליחה מבנט ומאלי אוחנה.