"ידיעות אחרונות" מנסה לפלג את הימין

הרב ד"ר חיים שיין , י"ז באדר תשע"ה

העיתון "ידיעות אחרונות", המוביל את קמפיין השמאל בבחירות, החל משדר אותות מצוקה. כבר לא צריך מכ"ם של כיפת ברזל כדי לקלוט אותם.

יצחק הרצוג, מועמד השמאל למחצית משרת ראש ממשלה, לא ממריא. מתחילת מערכת הבחירות אינני מוצא בתקשורת השמאלנית נימוקים טובים למה לבחור בהרצוג. חברים במחנה הציוני מתחננים בפני ציפי לבני שתוותר על הרוטציה מכיוון שהיא גורמת למחנה נזק אלקטורלי.

ציפי לבני, בצדק, לא מוכנה לוותר על מה שהרצוג נתן לה תוך גילוי כושר אי־עמידה מופלא. בעיתון החלו להפנים שהסיסמה "רק לא ביבי" לא משכנעת במזרח תיכון המצוי בימי סופה וסער. עם חכם ונבון יודע שכדי להנהיג את המדינה המורכבת ביותר בעולם נדרשים כישורים אמיתיים הכוללים: ראייה מקרו־מדינית המשולבת בירידה לפרטים, יכולת עמידה, כושר שכנוע, ומעל הכל חזון אמיתי באשר לעתיד מדינת הלאום של העם היהודי.

מתוך המצוקה מנסה "ידיעות אחרונות", כמו בבחירות הקודמות, לפלג ולסכסך את הימין. מסל המיחזור, תחת הכותרת המודגשת "חשיפה", הוציא נחום ברנע את "מסמך הוויתורים" לכאורה של נתניהו. מסמך שאין בו ממש וההוכחה הטובה ביותר לכך היא שראש הממשלה, כבר שנים, עומד בתוקף על כך שאין חזרה לגבולות 67', אין חילופי שטחים ואין אחיזה פלשתינית בבקעה.

העיתון בציניות מופגנת תוקף את נתניהו מימין רק כדי להרים להנחתה לנפתלי בנט בתקווה שהוא ישתמש בכותרת לקושש כמה קולות מהליכוד. הוכחה מובהקת למי שצריך, של"ידיעות אחרונות" אין אג'נדה ימנית או שמאלנית, יש לו התמחות בתעמולה כדי להשיג יתרונות כלכליים שיכולים לנבוע מהפלת שלטון הימין והמלכת עושי דברו של בעל העיתון.

עצרת השמאל אתמול בתל אביב לא היתה הצלחה גדולה. אפילו התקשורת המגויסת ויתרה על 400 אלף משתתפים והסתפקה במספר רבבות. המארגנים הבטיחו מפגן כוח אדיר, ובסך הכל שמענו קול ענות חלושה של תסכול מחוסר יכולת להציג חזון שמאל. חזון שנקבר לנצח בהסכמי אוסלו.

כל סטודנט מתחיל למדעי המדינה יודע כי בערוגות של היעדר חזון לעולם לא תצמח מנהיגות. בימים אלה ממש מתפרסמים תרגומים לעברית מפאר יצירת אבו מאזן, חביבם הפלשתיני של משתתפי העצרת. כתבים שבהם הוא טוען שהשואה היא קונספירציה ציונית, שלתנועה הציונית היו קשרים עם הנאצים, ושהוא הוקסם מהתעמולה של אייכמן. רק בחסות עיוורון מדיני מושלם ניתן לטעון שיש למדינת ישראל פרטנר לשלום.

השמאל הישראלי צריך לבקש סליחה מאזרחי ישראל על הנזקים בגוף וברכוש שגרם לאזרחי המדינה בהזיות שלו. בניגוד לדוברי העצרת, חשוב שאזרחי ישראל יידעו כי מי שמעולם לא הפנים את לקחי העבר לעולם לא יוכל להבטיח את העתיד. הוגי הדעות וסופרי השמאל, כבר קרוב למאה שנה, עוד מימי "ברית שלום", טרם הפנימו.

מתוך "ישראל היום"