בני אור בבני חושך

למה הבחירות הללו כל כך גורליות לעם ישראל ולמדינת ישראל
ומה אני יכול לעשות עם זה?

אביחי בוארון , כ"ב באדר תשע"ה

דעות יצביעו. בחירות
יצביעו. בחירות
צילום: יח"צ

אחרי כמעט שלושים שנות השקעה, המהלך הגדול נושא פרות.

אחרי כמעט שלושים שנה שהחלו בסנוניות ראשונות - משפטנים צעירים שנשתלו במערכות המשפט של המדינה, לאחר השתלמות ועיצוב תודעתי מחודש, אי שם בארגוני השמאל לזכויות אזרח בארצות הברית, אחרי המהפכה החוקתית שהיוותה קרקע פוריה עליה נבטו ביתר שאת אותם זרעים שהיו לראשי מערכות המשפט בישראל מחד ולראשי ומנהלי עשרות ומאות ארגוני השמאל האנטי יהודי - אחרי השקעה אדירה של מאות מליוני שקלים בארגונים שתכליתם לקעקע את הזהות היהודית של המדינה ולעקר את אותה מכל אינסטינקט לאומי ופטריוטי, אחרי כל אלו הנה, הנה, המאמץ נושא פרות.

בבחירות האלו מדינת ישראל הולכת לשנות פניה. לא עוד מדינה לאומית ויהודית כי אם מדינה דמוקרטית המנותקת מזהות יהודית ומאג'נדה לאומית ושואפת לקדם הקמת מדינה פלשטינית ביהודה ושומרון.

V15, קבוצת המומחים לשלום ובטחון, 61, ועוד שלל עמותות שקמו אד הוק לטובת הבחירות הללו רק הצטרפו בישורת האחרונה לשלל הארגונים שכבר שנים ממומנים מהקרן לישראל חדשה, כדי לדאוג שזה יקרה. לוודא שאכן השלטון בישראל יתחלף. לוודא שאכן ישראל תשנה פניה.

די להתבונן בפרסום באתרי האינטרנט. המכון הישראלי לדמוקרטיה קורא לך האזרח ללכת להצביע, לכאורה מתוך איכפתיות דמוקרטית אידיאליסטית. האמת לאמיתה היא שאחוזי הצבעה נמוכים יעמדו למפלגות השמאל לרועץ כיוון שהימין תמיד בא להצביע ולכן יש נטיה ימנית בכל מערכת בחירות. אז אזרחי ישראל - קורא המכון הממומן על ידי גורמי חוץ - צאו להצביע. לצד פרסומת המכון הישראלי לדמוקרטיה רצה בלופ מודעת קבוצת המומחים המצ'ואיסטית ומשכנעת אותנו שביבי-בנט יחריבו את המדינה. לצד אלו V15 מפציץ ביוטיוב סרטונים בקצב של F15, והמאמץ הזה כאמור משתלם.
- - -
בסקר (מינה צמח - חדשות ערוץ 2) שפורסם בשלישי האחרון הסתמן שלראשונה מזה שנים רבות, השמאל הולך לנצח את הבחירות בגדול. המחנה הציוני, יחד עם יאיר לפיד ומרץ, ימנו 42 מנדטים. בתמיכת הערבים יעלה הגוש הזה ל-55 מנדטים. לאחר שנים של מיצוב אזרחי ישראל הערבים כישראלים לכל דבר - עוד פעולה מוצלחת של גורמים מחוץ לישראל - חלף מהעולם המנהג הפוליטי של מחנה השמאל, שלא להסתמך על הערבים בבניית קואליציות. פעם זה היה שמאל לאומי. היום זה שמאל עולמי, פוסט ציוני, שזכויות אדם הן עשרת הדברות שלו והן עומדות גבוה מעל לזכות העם היהודי לשלוט בעצמו. עם לחיצות במקומות הנכונים ציפי ובוז'י יפַתו את המחנה הערבי בשני תיקים לא משמעותיים וימנו לראשונה שרים ערבים לממשלת ישראל.

'חגיגה גדולה לדמוקרטיה', תצעק הכותרת המרוחה בידיעות אחרונות, רוויה צבעי כחול ולבן. כחלון יזחל לממשלה כזו בין אם הוא יקבל את משרד האוצר ובין אם לא, בלחצם של האדונים יואב גלנט (מס 2 בכולנו) שאמר לא מזמן: "נעשה דיל עם הרצוג", והוסיף: "יש לאפשר הקמת מדינה פלשטינית", ומייקל אורן (מס' 4 ברשימה) שאמר בעבר: "יש לשקול נסיגה חד צדדית מיו"ש בהעדר הסכם".

בעוד כחודש וחצי יושבע יצחק הרצוג לראש ממשלת שמאל אנטי דתית, בת 64 מנדטים, שתנצל עד הסוף את ההזדמנות שנקרתה לה, לנהל את המדינה לפי ראות עיניה. ממשלת הרצוג תחתור בכל מחיר להסכם מדיני, רע ככל שיהיה, תפנה עשרות אלפים מביתם ביו"ש, תפעל למימוש תאוותה להפרדת הדת מהמדינה ולריסוק זהותה היהודית של המדינה. ואנחנו נסתכל ועינינו כלות. איך שר סנדרסון - הולכים אל הלא נודע. וזה לא הסוף. שנתיים אחריו תחליף אותו ציפי לבני ברוטציה. אלוקים ישמור.
בטווח הבינוני והארוך יש דרכים ופעולות רבות שנעשות ועוד ייעשו על מנת להתמודד עם הנסיון המתמשך לרוקן את המדינה ותושביה מיהדות ולקפל את דגל הציונות. החל בארגונים לחיזוק הזהות היהודית של ישראל, עובר דרך ההשתלבות המאסיבית בצבא ואף במגזר הציבורי וכלה בתנועת ההתיישבות ביו"ש.

בהקשר הזה הציבור הדתי לאומי תקוע למבקשי רעתינו כעצם בגרון. זהו הציבור היחיד שכמעט לא מושפע מפעילות זו ולהפך, מתחזק במחויבותו הן למולדת ולהתישבות והן לתורה וליהדות. השאלה היא מה אפשר לעשות כדי שלא נפסיד את הבחירות הקרובות ונפקיר את המדינה ליותר מארבע שנים בידיים לא אמונות?!
- - -
אחת התופעות הדומיננטיות בבחירות אלו היא תחושת השופינג. השוק הפוליטי מציע שלל מפלגות - כל מצביע וטעמו, כל אחד ומפלגתו. אנחנו חייבים להתעשת. יהדות, ציונות, התישבות וחברה - יסודות אלו, צריכים להיות היסודות המנחים את שיקולינו הפוליטיים, איזו מפלגה לבחור, מי יעמוד בפרץ וישמר עקרונות אלו וממילא, למי אני יכול ואף מחויב בצוק עיתים זה, לעשות נפשות.
צריך לומר את הדברים ללא כחל וסרק ובמלוא הכבוד למפלגות האחיות - הבית היהודי היא המפלגה היחידה שיכולה לעמוד בפרץ אל מול הנסיונות של אותם גורמי חוץ לפרק את מדינת ישראל מבפנים, לפרק אותה מנכסיה התרבותיים ומזהותה היהודית ולשחוק את חוסנה הלאומי.

נוכח זה, ונוכח עמדותיה העקרוניות ופעילותה של הבית היהודי הן לשימור הסטטוס-קוו בענייני דת ומדינה בישראל (כפי שפורסם בישראלי 687), הן בפעילותה לחיזוק הזהות היהודית של תושבי ישראל והן בעמדות החד משמעיות נגד מדינה פלסטינית ובעד ההתיישבות ביו"ש, חובה לעשות כל מאמץ כדי שהבית היהודי יתחזק לקראת המשימה הגורלית כל כך למדינת ישראל, ובעצם לכולנו, וכדי שנוכל לממש את שאיפתינו לראות את בני הציונות הדתית, בני אור, יותר ויותר בעמדות הנהגה.

לא די בכך שנצא להצביע. את שלשת הימים האחרונים חובה להקדיש למפגשים, לטלפונים ושיחות עם חברים, הורים, מכרים, משפחה מורחבת ועוד כשהמסר הוא אחד: חזקו את המחנה הלאומי-דתי, חזקו אותנו, עשו נפשות לבית היהודי. בסוף הוא יהיה המכשיר, בה"א הידיעה, איתו נוכל להתמודד עם מבקשי רעתינו בשנים הקרובות.