מצב חירום

יעקב וינברגר , כ"ד באדר תשע"ה

דעות קלפי בחירות
קלפי בחירות
צילום: ערוץ 7

תחושת החירום נותנת סוף סוף את אותותיה, בימים האחרונים החלו מתנדבים רבים לפעול ברחבי הארץ.

אמש נערך כנס פעילים בהר-ברכה בהשתתפות חבר הכנסת דני דנון, בו נערך תדריך ל 150 פעילים אשר פוקדים צמתים ומרכזי אוכלוסיה באזור המרכז.

המסר העיקרי היה - צאו לפעול כעת, השפיעו על אחוזי ההצבעה, ובכך ותחסכו מכולנו עשרות הפגנות אח"כ, אם חלילה השמאל יעלה לשילטון. נכון לשעות אלו נרשמו לפעילות מאות מתנדבים מרחבי השומרון. ההרשמה בעיצומה.

מיזם נוסף הפועל כבר כשבועיים הוא מוקד טלפוני הפונה לקהלים רחבים ברחבי הארץ ומשכנע אותם לצאת ולהצביע למפלגות הימין. פעילות זו ניתן לעשות באופן עצמאי מהבית, ורבים פונים למוקד הפעילות בבקשה ליטול חלק במהלך זה.

סיפור קצר של משפחה אחת, ממחיש את הפוטנציאל הגדול שבפעילות זו - "הערב דיברתי עם כמה מבני המשפחה שלי שמתכוונים להצביע למפלגות שמאל או לכחלון. אני מודה שחששתי קצת לפני השיחות, פחדתי מהתגובה, ומזה שאין סיכוי לשכנע אותם. הופתעתי לטובה ואני רוצה לשתף אתכם בחלק מהדברים שנאמרו:

כשאמרו לי 'רק לא ביבי' אמרתי להם, שכחתם כבר מה היה כשהשמאל היה בשלטון. שכחתם איזה פיגועים, איזה כלכלה בשפל. אמרתי להם שביבי מנהל את הכלכלה של המדינה בצורה אחראית ולא זורק כסף כדי שאנשים ישתקו.

בעניין הדיור, אמרתי להם שאנשים חולמים לקנות דירה במרכז במחיר זול, וזה לא מציאותי. אם רוצים מחיר זול צריך לקנות בפריפריה, ושם אפשר למצוא דיור.

אמרתי להם "אם השמאל יעלה, לאן אני אלך??" וכמובן הוספתי שאם יזרקו אותי מפה, אז גם הם יהיו בבעיה. כשאנחנו נלך מפה אתם, כל איזור המרכז תהיו על הכוונת. מה שקרה באשקלון מאז שיצאנו מעזה, יקרה גם במרכז הארץ.

אמרתי גם שבוז'י ילך עם הערבים. ואיך אפשר לסמוך על הערבים שישמרו עלינו? ובכלל אמרתי שכל הקמפיין נגד ביבי מלא בשקרים.

הרבה מהאחים והאחיינים שלי אמרו שאם זה מה שאני מבקשת אז בסדר, הם יבחרו מה שאגיד להם. מהאחרים ביקשתי את זה כמתנת יום הולדת לבן שלי. כמו שאמרתי, הופתעתי לטובה. כל אחד שיש לו בני משפחה שנוטים שמאלה, זה הזמן לדבר איתם ולשכנע שיצביעו לימין. 'אם לא למענכם אז למעננו'