חכמת ההמונים

ההמון לא בהכרח מצטלם נהדר, אבל הוא יודע מה שהרבה חכמולוגים מהשכבות הנכונות לא יודעים. לנהל סיכונים במזרח התיכון. לאט ובזהירות.

אברי גלעד , כ"ט באדר תשע"ה

אף מחנה לא ניצח. זאת חכמת ההמונים שניצחה. העם אינו מפולג כמו שמנסים להדליק אותנו. התוצאות לא שחור לבן, זאת הצגה מגמתית לצורך ליבוי ושיסוי.

פשוט, כל מועמד קיבל מסר מהחכמה הגדולה של המספרים. החוכמה שיודעת שלישראל אין יכולת לתת לאנשים לא בשלים להנהיג. מעדיפים רקוב על פני בוסר.

חכמת ההמונים אמרה לביבי- מעריכים את זה שאתה הכי רוצה בתפקיד ומוכן לעשות כל דבר תחת השמש כדי להשיג אותו ולהחזיק בו. נחישות כזאת צריך כראש ממשלה. עניינך המוסריים ידונו כשתתמודד לתפקיד הרב הראשי. עד אז, אין לנו מישהו יותר טוב.

חכמת ההמונים אמרה ליצחק הרצוג- בוז'י, אתה מעניין, אבל לא תקבל את התפקיד על גליו העכורים של קמפיין שלילי. כל הדיבור המגעיל של "אנחנו והם" לא יעבור, כי "הם" רבים יותר. כולנו כולנו. תפנים ותחזור שוב, והפעם תבוא לבד ותהיה אתה. אל תתחפש.

חכמת ההמונים אמרה ליאיר לפיד- איכזבת ביכולותיך הפוליטיות, לא שמרת את המתנה שקיבלת בבחירות הקודמות. אז עכשיו לא מעיפים אותך מחוץ למשחק, אתה בהחלט בא בחשבון להנהגה בעתיד, אבל שב כמה שנים באופוזיציה ותתארגן על הצניעות שלך.

חכמת ההמונים אמרה לבנט אתה מסומן כאלטרנטיבה העתידית, צמח לאט. ההמונים שמו את כחלון במבחן קשה. אם יצליח יבוא בחשבון להנהגה, אם לא, חוסר הכריזמה שלו יקבור אותו.

יש מי שמתבלבל בין טיפשות האספסוף לחכמת ההמון. במספרים מובהקים כאלה זאת חוכמה, גם אם היא לא נראית כזאת. תוצאות הבחירות הן התוצאות המדוייקות עבור ישראל כרגע, עד שיגדל מנהיג שיהיה מוכן באמת לקחת את המושכות בלי לסכן את העם והמדינה בהרפתקאות מדיניות תמימות ובטלטלות חזקות מדי למשק.

ההמון לא בהכרח מצטלם נהדר, אבל הוא יודע מה שהרבה חכמולוגים מהשכבות הנכונות לא יודעים. לנהל סיכונים במזרח התיכון. לאט ובזהירות.

אפשר להגיד- צריך להחליף את העם, ואפשר להגיד- זה העם שלי. אני בוטח בו גם אם אני חושב אחרת. העם שלי לא מטומטם. לא כולו משכיל אבל הוא יודע לא לצאת פראייר. אני מקבל את החוכמה שזרמה דרך ההמון בלב שלם. הכל לטובה.