הפסד בית, ניצחון חוץ

"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה, וגם אנחנו לא" אמר נפתלי בנט, והוא צודק, כך למדנו מרבותינו, תהליכים עמוקים ומשמעותיים לוקחים זמן.

מתנאל פרנקל , כ"ט באדר תשע"ה

דעות נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: עצמי

בעת פרסום המדגמים, עוד לפני תוצאות האמת כבר היה ברור לכולם - הציונות הדתית הפסידה הפסד ביתי צורם אבל ניצחה במשחק חוץ חשוב.

בבית הפסדנו, ירד כוחנו הפוליטי מ-12 מנדטים ל-8 מנדטים, אולם במבט על הליכוד והמחנה הלאומי ניצחנו, הצלחנו להרים את גוש הימין על אפם וחמתם של כל התקשורת והשחצנים השמאלנים.

שוב, רצנו לעזור לכולם, להציל את המולדת, לרומם את קרנו של הליכוד אבל את הבית שכחנו, שוב חסר לנו את אותו עמוד שידרה שיחזיק אותנו ויגיד בקול ברור - אנחנו המנהיגים של הימין ומי שרוצה להציל את הימין שיבוא אלינו, ואני מקווה שלא נצטער ששוב הולכנו שולל ע"י הליכוד ונמצא את עצמינו שוב בהפגנות ברחובות במקום בתוך הבית.

נפתלי בנט היה יכול להיות עמוד שידרה שכזה, אם רק היינו נותנים לו את הכוח, הוא כריזמת, הוא אמיתי, הוא מדבר בקול ברור, ישר ואמיתי, ללא מורא וחת אומר את דעתנו האמיתיות, ואפילו שלא הלכנו אחריו, הוא לא דיבר רע על הציבור אלא הכל בעין חיובית ויפה, "הציבור נכנס תחת האלונקה של המחנה הלאומי".

על הציבור הדתי על כל אבריו ופלגיו להתאגד סביב אותו עמוד שידרה חזק, אנחנו לא צריכים להיות השק חבטות של הליכוד, יש לנו רגליים בארץ, ראש בשמים וידיים פעלתניות ויוצרות, יש לנו ערכים וציבור נפלא, אנחנו רק צריכים להיכנס הביתה.

אם כל הציבור הדתי יחזור הביתה, אנחנו נהיה מפלגת השלטון, אנחנו נהיה אלה שמחלקים את התיקים בממשלה, ולא נצטרך לבוא בבושת פנים לליכוד ולהגיד "המנדטים שלנו אצלכם, אפשר עוד תיק בבקשה?"

סייעת הבית היהודי מורכבת מאנשים נפלאים שיונקים מתורת אמת ולא מתורת ז'בוטינסקי, הם ראויים וצריכים להנהיג את המדינה הקטנה והיפה שלנו, בדרכה של תורה גדולה שחודרת עד הפרטים הקטנים, "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה, וגם אנחנו לא" אמר נפתלי, והוא צודק, כך למדנו מרבותינו, תהליכים עמוקים ומשמעותיים לוקחים זמן, אבל בידנו הדבר וכך גם חובתנו להחיש במקצת את אותו תהליך אדיר שמתחולל באומתנו, בידנו הדבר להתאחד סביב הנהגתנו הפוליטית, בידנו הדבר לחזור הביתה ומשם להנהיג את המדינה.