ציפי, ​קומי עשי מעשה

הניסיונות של הליכוד להשחיר את פני ה'בית היהודי' מזכירים את הקמפיין המכוער של הליכוד לפני הבחירות הקודמות.

עדי מינץ , ז' בניסן תשע"ה

בלי הורדת ידיים. עדי מינץ
בלי הורדת ידיים. עדי מינץ
פלאש 90

ציפי חוטובלי שלום רב,

אמנם אני פונה לנתניהו ולמפלגת הליכוד בכלל, אבל אני פונה אלייך בפרט, כמי שעמדה בראש הקמפיין לבני הציונות הדתית להצביע לליכוד.

הקמפיין הנוכחי שאתם מנהלים בימים האחרונים נגד הבית היהודי, כאילו הם סחטנים ואם הם לא יתפשרו, תפנו להקמת ממשלת אחדות עם מפלגת העבודה, הקמפיין הזה מגעיל, מכוער ולא מוסרי. רע מזה הוא שנבואות מסוג זה עלולות באמת להגשים את עצמן.

קמפיין ההפחדה של נתניהו פנה אמנם לכלל אנשי הימין אבל הוא פעל בעיקר על בני הציונות הדתית שהעבירו לו ברגע האחרון 5 מנדטים, אלו בדיוק המנדטים שהבטיחו את בחירתו לראשות הממשלה.

לצורך דוגמא, כש-60% ממצביעי הישוב הר ברכה הצביעו לליכוד, הם לא חלמו לרגע שנתניהו משקר להם, לכולנו, בהתחייבותו להקים ממשלה לאומית "בשל התהום האידאולוגית בין הליכוד לבין ה'מחנה הציוני'".

גם בפוליטיקה יש גבול להתנהגות צינית ולא מוסרית, לא הכל מותר בעת מו"מ קואליציוני.

הניסיונות של הליכוד להשחיר את פני ה'בית היהודי' ולפגוע בלגיטימיות של דרישותיו, לחיזוק ההתיישבות, ('דורשים מליארדים'), לאימוץ דו"ח אדמונד לוי ולביטול ההקפאה, וכן, גם לדריסת רגל במדיניות של ממשלת ישראל, ניסיונות אלו מזכירים את הקמפיין המכוער של הליכוד לפני הבחירות הקודמות.

הן גורמות לאנשי הציונות הדתית להרגיש כמו 'הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת'.

אם לא תקומי היום, את וחברייך ההגונים בליכוד, ותשימו קץ לקמפיין המכוער הזה, אם לא תודיעו באופן נחרץ שבכוונת הליכוד לקיים את התחייבותו ולא להקים ממשלת אחדות, תגרמו לקרע בלתי הפיך בין הציונות הדתית לבין הליכוד, שאריות האמון ילכו לאיבוד.

קומי עשי מעשה, אל תחששי לתפקידך בממשלה. שכנעי את חברייך שמותר גם בפוליטיקה לקיים התחייבויות ולשמור על המוסר.

בהערכה רבה.