נתניהו, ראה הוזהרת!

לא הולכתי שולל אחר ה"תפנית" של נתניהו ערב הבחירות, אשר בראותו את המפלה קרבה הפך עורו והתחיל לדבר ב"יהודית".

בעז שפירא , כ"ז בניסן תשע"ה

בעז שפירא
בעז שפירא
צילום: עצמי

לא העליתי כלל על דעתי להצביע עבור הליכוד והעומד בראשו כך שנחסכה ממני עוגמת הנפש הנקודתית אותה מכיר היטב כל מאוכזב סדרתי מנבחריו אותם המליך.

לא הולכתי שולל אחר ה"תפנית" של נתניהו ערב הבחירות, אשר בראותו את המפלה קרבה הפך עורו והתחיל לדבר ב"יהודית". לכאורה חזר בו נתניהו מרעיון שתי המדינות, לכאורה העלה על נס את ההתיישבות, לכאורה נזכר במורשת אבות היקרה לו, לכאורה גילה לפתע חיבה יתרה למתנחלים. הכול לכאורה.

למעשה הפעיל נתניהו את כל כוחו ומיומנותו התקשורתית על מנת להציל עצמו מטביעה בנשייה המשתקת של האופוזיציה ביודעו שדחיקתו מתפקידו הרם תהיה כנראה ללא שוב.

ובכל זאת, בהיוודע תוצאות הבחירות הרגשתי, כמו רבים מכוחותינו, תחושה גדולה של הקלה. הרי האלטרנטיבה גרועה בהרבה, לבני והרצוג בתמיכת מרצ והערבים....היש דבר גרוע מזה ?

לא חלפו אלא שבועות מספר מאותם רגעים של הקלה ותחושת מועקה כבדה משתלטת (שוב) על הוויה. הבית היהודי נדחק לשולי המשא ומתן הקואליציוני (כצפוי אך בניגוד להבטחות מפורשות של נתניהו...), נתניהו נפגש בחשאי עם הרצוג (ש"תהום מפרידה בינינו ולכן לא תתכן ישיבה באותה ממשלה" –כך נתניהו ערב הבחירות), במשא ומתן עצמו מקשים נציגי הליכוד ו"אוהבי ארץ ישראל" על קידום בניה,יישום דו"ח לוי, הסדרת המאחזים ועוד...

בשטח נמשכת ה"העדפה המתקנת" ליהודים, בכל הקשור לשמירה על החוק ושלטון החוק. כך נמשכים מעצרים,כך נאסר על יהודים להיפגש עם עורכי דין, כך נמשך הרס המאחזים וגירוש יהודים מעל אדמתם, כך נהרס באישון לילה בפעם המי יודע כמה בית הכנסת חזון דוד בקרית ארבע, ימים ספורים לפני יום השואה וה"עצמאות"...

ממשלה ימנית ?, סדר יום לאומי ?, הצחקתי את עצמי, מה שהיה הוא מה שהווה, אין חדש תחת נתניהו ויעלון.

איני יודע לומר באם מה שנחשף לעין הציבור משקף אל נכון את המתנהל בחדרי חדרים של המשא ומתן הקואליציוני. בכל מקרה , על פי המתפרסם אין מקום לאופטימיות יתרה.

במקום להוקיר תודה לציבור המאמין, לציבור האמוני, לאוהבי תורת ישראל וארץ ישראל אשר בתמימותם נענו לקריאת נתניהו, צמצמו את השורות ונהרו לקלפי על מנת לרומם את נתניהו מעשרים מנדטים לשלושים, ממשיך נתניהו להתעלל בציבור הישר והטוב תוך שהוא מלמדו לקח כואב, לקח מר.

אין לדעת כיצד יסתיים הכול ואיזו ממשלה תקום אך יש לקוות, לכל הפחות לקוות, שבאם יבגוד נתניהו (שוב...) ובאם ימעל באמון תוך חזרה לסורו- כי אז בהתקרב מבחן פוליטי נוסף יקבל את הגמול המגיע לו, גמול אותו הרוויח ב"יושר" – סילוקו הסופי מההנהגה תוך שהפעם זועקים כולנו ובדין- רק לא ביבי !