גיוס חירום בפרקליטות

לא להתייאש. המשימה קשה, אבל לפרקליטות המדינה אין דבר כזה שנקרא 'בלתי אפשרי'. בסוף נמצא משהו

חגי הוברמן , י"ח באייר תשע"ה

דעות איילת שקד
איילת שקד
צילום: עצמי

אני מוכן לנחש שבפרקליטות המדינה עובדים מהבוקר קשה מאד. מיטב המוחות והכוחות קיבלו הבוקר צו גיוס לביצוע המשימה העיקרית של הפרקליטות, משימה בהולה שאינה סובלת דיחוי, ושאסור שתיכשל: 'תפירת תיק' לאיילת שקד.

זו משימה ממש לא פשוטה, כמעט בלתי אפשרית. איילת שקד מעולם לא נתנה ולא קיבלה שוחד, לא גנבה ולא שדדה, לא מעלה בכספי ציבור, לא "סייעה לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות" ואפילו "הפרת אמונים, מרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מנהל, הלבנת הון, סיוע לגניבה בידי מנהל ורישום כוזב" אי אפשר למצוא אצלה. פשוט כלום.

מצד שני, חייבים לשמור על המסורת. והמסורת קובעת שכל שר משפטים, בעיקר כזה שמאיים על חיסול הדיקטטורה של המערכת, זוכה ל'תיק' וחקירה משטרתית.

יעקב נאמן, זוכרים? חיים רמון, רפול (במקרה שלו דובר בשר משטרה), אפילו הנשיא של היום ראובן ריבלין זכה לחקירות מתמשכות במטרה למנוע ממנו להיות שר משפטים בממשלת שרון הראשונה. ככה זה. עניין של מסורת. העם היהודי הוא עם שומר מסורת, ואותה אסור להפר.

לא להתייאש. המשימה קשה, אבל לפרקליטות המדינה אין דבר כזה שנקרא 'בלתי אפשרי'. בסוף נמצא משהו. סטירה לצביקה בגן חובה בגלל שנדחף לפניה לקרוסלה, אי הצדעה לרס"ר בצבא, אולי אפילו נגלה עבירה חמורה של חניה לשבע דקות ב'אדום לבן'. והרי תמיד יש איזה תת סעיף נידח באיזשהו חוק שאף אחד לא זוכר שפעם חקקו אותו, שאפשר לגלות, כמובן אחרי מאמצים רבים, שהשרה החדשה לא קיימה אותו במדוייק. לא אלמן ישראל.