המדורה של "שוברים שתיקה"

צריך לזכור שקמפיין הדמוניזציה הבינלאומי נגד ישראל לא יכול להמשיך לבעור בלי חומרי הדלק ש"שוברים שתיקה" מספקים

אמילי עמרוסי , כ"א באייר תשע"ה

הנקודה המשעשעת היא השם שלהם. "שוברים שתיקה". איזו שתיקה אתם שוברים בדיוק, והרי אתם לא מפסיקים לדבר.

פחות בעברית, יותר באנגלית, בצרפתית ובגרמנית. ולמה "שתיקה"? צה"ל לא שותק כשיש חשד ולו הקל שבקלים לעבירות של טוהר הנשק. אם אתם לא מכירים את החקירות המעייפות (והנחוצות) שמתקיימות בצה"ל לגבי כל כדור שנורה באוויר, ספק אם אתם יכולים למסור עדויות לגביו.

הארגון שהוציא השבוע את חוברת העדויות המתארת פשעי מלחמה במבצע צוק איתן הוא פושע מלחמה בעצמו. בזמן שהלוחמים שלנו נסעו לנפאל לחלץ את גופת חברם, מקבלי המשכורות של "שוברים שתיקה" נסעו לטיולים בעולם כדי להכפיש את ישראל. 47 נעצים על מפת העולם בתוך שנתיים וחצי. תערוכה בלוקסמבורג, כנס בהרווארד, הרצאה בדרום אפריקה, השקת ספר בשבדית, מצגת בפנסילבניה, השקת ספר בגרמנית, השקת ספר באוסטרליה. מועדון הנוסע המתמיד.

ואולי מטרתם כנה, להוליך לתיקון הנהלים, תיקון עולם? היה אפשר לקבל זאת אלמלא היו העדויות האנונימיות בדו"ח בלתי ניתנות לאימות. הארגון לא מעביר לצה"ל או לפרקליטות הצבאית הראשית את השמות כדי שיוכל לתחקר את אותם חיילים וקצינים. כל דו"ח מתורגם לשפות רבות עוד לפני שצה"ל זכה להציץ בכותרת שלו.

צריך לזכור שקמפיין הדמוניזציה הבינלאומי נגד ישראל לא יכול להמשיך לבעור בלי חומרי הדלק ש"שוברים שתיקה" מספקים. התזמון של הדו"ח האחרון מושלם: סמוך לוועדת שאבאס, כשהמטרה היא העמדה לדין של בכירים ישראלים בהאג. בחודש הבא הם יציגו את הדו"ח בשווייץ באירוע של תומכי ה־BDS.

הארגון מקבל מיליונים, ישירות ובעקיפין, ממדינות אירופה. בדו"ח האחרון אפשר למצוא בין נותני הצ'קים את מינהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי, מנגנון מימון אירופי שיושב ברמאללה. אין בעיה במימון. השאלה היא מה מבקשים הרוטשילדים בתמורה.
מכון המחקר NGO Monitor חשף השבוע כי חלק מהתורמים היתנו את העברת הכסף בהשגת מינימום עדויות שליליות. במסמך מ־2009 דורש ארגון אוקספם הבריטי שחור על גבי לבן "לבצע ראיונות עם כמה שיותר חיילים שיעידו על ביצוע פעילות בלתי מוסרית".

לפני כשנה וחצי נאם דובר הארגון באחת מוועדות האו"ם האנטישמיות ביותר (CEIRPP). הוא תיאר שם הרג אקראי של פלשתינים בידי חיילי צה"ל, ביזה וגניבות שיטתיות. בסוף דבריו פנה אליו סגן הנציג הפלשתיני וביקש "לעשות יותר הרצאות, בייחוד בארה"ב". ככה זה עובד. מדורה שדולקת על ניירות עם חותמת בעברית.

העדויות מצמררות. זה בתנאי שלא היית כאן בקיץ שעבר. או שלא ידעת שישראל התמודדה עם הרעשת טילים, מחבלים חמושים שבקעו ממנהרות ולחימה מול ארגוני טרור.

הרקע הזה לא מופיע בפרסום. גם לא העובדה שהלחימה נכפתה על ישראל. הוא לא מתייחס למציאות המורכבת בעת לחימה. שתשתית הלחימה של חמאס התיישבה בתוך מסגדים ובתי ספר. שצה"ל הזהיר אזרחים לעזוב את אזורי הלחימה באמצעות פיזור עלונים ושיחות טלפון אישיות. עדות נוגעת ללב בדו"ח מתארת כיצד תקף צה"ל את בית החולים וופא. מילה על כך שמחבלים ירו מתוך בית החולים? למה להרוס תזה.

מ"שוברים שתיקה" נמסר בתגובה: "עשרות חיילים וקצינים שסיכנו את חייהם בעזה מבקשים מהציבור להקשיב להם ולהבין איך נלחמנו בעזה. חוסנה של חברה תלוי גם ביכולתה להביט במראה ולבחון אם פעלנו בהתאם לערכינו. אנחנו מצרים על כל ניסיון להסיט את הדיון מהעדויות עצמן, על ידי הכפשת הארגון ופרסום חצאי אמיתות".

מתוך "ישראל היום"