רג'וב שהספקתם לשכוח

מדוע לא טרחו להזכיר לנו שרק לפני שנים אחדות רג'וב הבהיר שכאשר יהיה צורך לזרוק רימון או לשגר רקטה, גם הוא יעשה זאת?

נדב שרגאי , י"ד בסיון תשע"ה

שוב איתכם, ג'יבריל רג'וב. תזכורת הכרחית לריק ענק בשיח הציבורי של הימים האחרונים סביב דמותו של מי שמתהדר עתה בתואר "ראש הוועד האולימפי של הרש"פ", והואיל בטובו למשוך את ההצעה להשעות את ישראל מחברות בפיפ"א: לשעבר אסיר עולם,  לשעבר טרוריסט, לשעבר ראש מנגנון הביטחון המסכל של הרש"פ בגדה.

תיכנן טרור, ביצע טרור, סיכל טרור ותמך בטרור. על פי השקפתו, "ישראל היא סרטן באזור... וכל גרגיר מפלשתין ההיסטורית מהים ועד הנהר" ישוב לפלשתינים. הוא הצדיע לחוטפי שליט. נשבע ש"לעולם לא תהיה נורמליזציה בספורט עם 'הציונים בני הכלבים'". 

"הפלשתיני הטוב" הזה, יקיר התקשורת הישראלית, מדבר לא פעם במתק שפתיים בשפת "השלום" ו"ההידברות", ואף קורא להתגבר על "השנאה והאיבה", אבל במקביל נשבע שאילו היה בידי הפלשתינים נשק גרעיני, הם היו משתמשים בו. רג'וב הישווה את הנאציזם למדיניות הישראלית. הוא אף הסביר שהיטלר יכול היה ללמוד מהישראלים דיכוי מהו.

המחבלים שטבחו למוות 11 ספורטאים ישראלים במינכן ממשיכים לזכות בהוקרת הרש"פ, שרג'וב מכהן עתה כראש הוועד האולימפי שלה. הרשות היא שמקיימת, בחסותו של רג'וב, תחרויות ספורט על שמו של רב המחבלים אבו ג'יהאד, שעמד מאחורי פיגועי טרור רבים, ובהם פיגוע הדמים באוטובוס  בכביש החוף בשנת 1978, שבו נרצחו 37 ישראלים. 

באדיבות ארגון "מבט לתקשורת פלשתינית" למדנו לדעת שרג'וב הגדיר משחק כדורגל בין ישראלים לפלשתינים - רישמו לפניכם - "פשע נגד האנושות"; הוא שפירסם בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו את תמונתו עם ילד האוחז בידו רובה; הוא שכיבד את רה"מ נתניהו בעבר, באופן ספורטיבי כמובן, במילות האחווה האולימפיות: "וואלק יא כלב, יא תוקפן".

בשם האווירה הספורטיבית, הגדיר ראש הוועד האולימפי של הרש"פ כגזענות את הדרישה הישראלית לעמוד דקת דומייה לזכר הספורטאים הישראלים שנרצחו באולימפיאדת מינכן.

כיצד נעדרו הפרטים הביוגרפיים הללו על אודות רג'וב מהשיח ומההסברה הישראלית בימים האחרונים? מדוע לא טרחו להזכיר לנו שרק לפני שנים אחדות רג'וב הבהיר שכאשר יהיה צורך לזרוק רימון או לשגר רקטה, גם הוא יעשה זאת?

האיש המדבר עתה בשם הספורט הוא אותו האיש שדיבר לפני שנים אחדות בשמם של האסירים הפלשתינים, שרבים מהם רוצחים צמאי דם שזרעו מוות, שכול ודם ברחובותינו במשך שנים רבות, ותבע את שחרורם. 

"הכיבוש", זעק רג'וב בקול חנוק, "הכיבוש". ובכן, הגיעה העת להזכיר לו ולעולם, ובעיקר לעצמנו, בלשונו של שמעון החשמונאי וברוח דבריה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, ש"לא ארץ נוכרייה כבשנו , כי אם את נחלת אבותינו השיבונו לידינו". שיח זכויות - כן. ספורט - בהחלט. צביעות - לא.

מתוך העיתון "ישראל היום"