לא נהיה לאתנן

לא שמעתם ממני כמעט מילה במהלך המלחמה בעיראק, זאת מסיבה פשוטה, כי לא רציתי להיות חלק ממקהלת הפרשנים הישראלים שבוודאי נקעה נפשכם מלשמוע או לראות על מרקעי הטלוויזיה ולקרוא בדפים גדושי מלל וברברת בעיתונות.

אל"מ (מיל.) משה לשם , י"ט בניסן תשס"ג

משה לשם
משה לשם
צילום: עצמי
לא שמעתם ממני כמעט מילה במהלך המלחמה בעיראק, זאת מסיבה פשוטה, כי לא רציתי להיות חלק ממקהלת הפרשנים הישראלים שבוודאי נקעה נפשכם מלשמוע או לראות על מרקעי הטלוויזיה ולקרוא בדפים גדושי מלל וברברת בעיתונות.

אתייחס רק ל-2 נקודות: ראשית ברור היום מעל לכל ספק שצה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם. החיילים האמריקאים נלחמו ללא עכבות, ירו על עיתונאים, ירו על אזרחים שחשדו בהם כי עלולים לפגוע בהם במחסום או ברחוב, ירו בשישה אזרחים שענדו על ראשם סרטים כי חששו כי הם מתאבדים הם ירו בלי לעשות חשבון או חשש "מה יגידו עלינו".

כל זאת לא ראיתם כפעולות אוטומטיות אצל חיילנו וכשקרתה תקלה, צה"ל התנצל ראשון ופתח הדרך להתנפלות כללית עליו מהתקשורת הישראלית והעולמית ומכל "רודפי השלום". כולכם בודאי זוכרים את הביקורת הקטלנית על חיילי צה"ל כשנראו מצטלמים בתוך בית ערבי במהלך הלחימה. אבל כשחיילי הקואליציה התיישבו במדי הקרב המאובקים על כסאות הפאר בארמונות סאדם לא נשמעה ביקורת אלא רק קריאות התפעלות. זו מנהגה של התקשורת ושל העולם הצבוע.

נקודה שנייה שראוי לשים אליה לב, הם דברי הפרשנות הפלצנית של "המומחים " השונים, שהתחרו ביניהם מי מעריך יותר ומי מדבר יותר ומנתח יותר את מהלכי המלחמה, מבלי להיכנס לפרטי הדברים, הפרשנים שאת כולם ראיתם ושמעתם, טעו ובגדול. הם העריכו שתהיה מלחמה ארוכה של חודשים והנה המלחמה בשלבי סיום אחרי כ-20 יום.

הם העריכו קרבות עקובים מדם והנה צבאות הקואליציה חדרו דרך מערכי ההגנה העיראקים כמו סכין חמה בחמאה, ובמחיר אבידות קטן מאוד וגם הם ברובם מתאונות ו"אש ידידותית". רבים מהם טענו שהנה צבאות הקואליציה יתקעו בגלל בעיות לוגיסטיות של חימוש, תדלוק ואספקה לגייסות. והנה הכוחות נעו וחצו מדבריות וערים מאוכלסות כמעט ללא תקלות.

היום הם "מנתחים" את מה שהיה וכיצד הופתעו ועל שיטות לחימה חדשניות ועוד תירוצים יש למכביר. חיצי הביקורת מופנים עכשיו פנימה, אל שר הביטחון וצה"ל על הבזבוז בקבלת ההחלטה על הכוננות והמסכות שנפתחו. ידידי היקרים, טוב עשה שר הביטחון על הכרזת הכוננות, המלחמה הייתה מול רודן שקבלת ההחלטות שלו היא אישית ולא צפויה ועדיף בזבוז של כסף מאשר בזבוז חיים ודם.

הבאתי את כל זאת כדי להזהיר מפני אותם פרשנים ותקשורת "יודעת כל " כשמדובר בחיינו בארץ הזאת. הם יוצאים עכשיו מעורם למראה ה"דמוקרטיזציה" אצל הערבים, ודוחקים במקבלי ההחלטות לוותר, להעניק מחוות, כל זאת כי "רשעות הטרור" מינתה את אבו מאזן לראשות הממשלה, הוא אבו מאזן מס' 2 של רב המרצחים ערפאת. חלק רואה בו כמעט משיח, שיושיע ויביא את הרגיעה למזרח התיכון. מדחיקים ומרחיקים את הציבור ממקורות המידע האמיתי על האיש, רעיונותיו ותוכניותיו. המערכת כולה מתגייסת שוב לטובת "מפת הדרכים" כפי שהטעו את הציבור בעת תהליך אוסלו.

"חזון בוש" כך היא מכונה התכנית כאילו היה נשיא ארצות הברית - נביא, שחזונו יביא לעולם טוב יותר. ואת ה"חזון " של בוש, כבר תרגמו שותפיו לקווארטט, הם שהתנגדו נחרצות למלחמה בעיראק ויצאו נגד בוש בחריפות, שארגנו הפגנות באירופה מתוזמנות וממומנות היטב, הם תרגמו כבר את החזון של בוש לאסון צפוי לנו.

בעיני העולם המשך המהלך אחרי עיראק היא ישראל. אירופה, שמונעת במניעים אנטישמיים עתיקי יומין ומשאיפות כלכליות בנות זמננו, מבהירה שעכשיו הגיע הזמן לסיים את הכיבוש. הכיבוש הישראלי כמובן, כך מופנה עכשיו הזרקור אלינו. תוך זמן קצר תהפוך ישראל למוקד ההתקפות המילוליות של אירופה, הפגנות ענק נגד "הכיבוש הישראלי" ובעד "הפלסטינים המדוכאים".

גם בארה"ב לא מסתירים את הרעיון ש"מפת הדרכים ", תחזק את מעמד ארצות הברית בעולם המוסלמי, כך במילים אלה התבטא סגן שר ההגנה פול וולפוביץ', בהופיעו בוועדת הביטחון של הסנאט .

הוא אמר: "אני מגלה אופטימיות זהירה שסילוקו של סאדם חוסיין, שהפריע לשלום, מימן טרור והעניק פרסים למתאבדים יביא לשיפור האווירה לצורך משא ומתן בין ישראל לפלשתינים".

נשאלת השאלה האם קרא וולפוביץ' את העיתונות הערבית? האם צפה בטלוויזיה במחזות של קריאות הפלשתינים לסאדם להחריב את תל אביב? אליהם גם הצטרפו ערביי מדינת ישראל. האם קרא את מאמרי המערכת שעוטרו במסגרות שחורות כהספד על הפסדה של עיראק במלחמה ? אני משוכנע שאכן הגיעו הדברים גם אליו.

נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש מנסה להרגיע את האירופים הספקנים בנוגע לכוונותיו ואמר שהוא מתכוון לדברים שהוא אומר כפי שמבין היום גם סאדם חוסיין.

אז מה איתנו? מה קורה כאן? האם הפכנו מבעלת ברית אסטרטגית לנטל על ארה"ב או גרוע מזה, ש"ביום שאחרי" ישראל עומדת לשלם מחיר מדיני במסגרת האתנן לעולם המוסלמי הערבי ואירופה.

הייתי רוצה לשמוע מראש ממשלת ישראל כי יקום ויאמר במהלך חג הפסח, חג החירות, כי אנחנו לא נהיה לאתנן, אבל במקום זאת קיבלנו את אריאל שרון כממשיך דרכו של פרס ובראיון לעיתונות ציין את שילה ובית אל כחלק מ"הפשרות הכואבות". שרי הממשלה שלנו נראים כ"מי שאינו יודע לשאול", או מתחזים ל"תם". ואני לא מדבר על הרשעים שלא חסרים בה וחבל שקשה למצוא בה אפילו חכם אחד.

לכן עלינו מחנה נאמני ארץ ישראל לקום ולומר אנחנו לא נהיה לאתנן. לא ניתן לכם להרוס את המפעל הציוני ביש"ע לא ניתן לכם לעקור אותנו מאדמת אבותינו. (לעקור היא המילה שיש להשתמש בה ולא המילה לפנות).

אריאל שרון נבחר על ידי רוב גדול ביש"ע, אנשים שטענו כי הוא לא יגע בישוב אחד, גם אם הוא מדבר על כך. אריאל שרון צריך לדעת כי כוחנו רב ונפעיל אותו בדרך דמוקרטית בהפגנות סוערות נגד מדיניותו. סוערות לפחות כמו הפגנות ההסתדרות. מצוקה כלכלית היא סיבה טובה לשביתה, עקירת יהודים והגלייתם היא סיבה לא פחות חשובה. אסור להירדם ולהזות כי הוא רק מדבר, דברי ראש ממשלת ישראל הם לא סתם דיבורים, לפחות לא בעיני שונאינו בארץ ובעולם.

מועצת יש"ע שהצטיינה בארגון הפגנות ענק, חייבת לארגן את הציבור בארץ ישראל ולהגיב לדברים שנאמרו ולא לחכות חס וחלילה לתגובה שלאחר מעשה.

לפני סיום, מילה של אזהרה, ערבי שבת וחג הפכו למועד בו הערבים מסביבנו יוצאים לרצוח. אל תקלו ראש ושבו ליד שולחן ליל הסדר חמושים כשנשק חגור למותניכם או בהישג ידכם המיידית. בישובים ביש"ע, תנעלו את הדלת ופתחו אותה בזהירות כשתאמרו "שפוך חמתך על הגויים אשר לא ידעוך ..."

חג פסח כשר ושמח !

ואת פושעי אוסלו יש להעמיד לדין !!!אל"מ (מיל.) משה לשם הוא יו"ר עמותת "שנית גמלא לא תיפול".