די לעריצות ההפחדה

אין לי ויכוח עם השב"כ, מדובר בגוף עם המון כח והמון כסף שהמחלקה היהודית שלו צריכה לייצר כותרות במהלך השנים כדי להצדיק את עצם קיומה המופרך

מיכאל פואה , כ"ו באב תשע"ה

תארו לעצמכם שלילה אחד דופקים שוטרים על פתח ביתכם ובידם צו מעצר מנהלי. אתם או מי מהקרובים לכם ביותר נלקחים בלי שום הסבר ובלי שום יכולת הגנה למעצר בתנאים בלתי אנושיים.

מרגע זה חייכם השתנו, כנראה שלעולם לא תחזרו לאהוב ולשמוח ולנהל חיים נורמליים, כפי שקרה לסרן אורן אדרי לפני כעשרים שנה.

את חייו של סרן אורן אדרי שהיה קצין מצוין שמסר נפשו לטובת עם ישראל, הרס השב"כ בגלל עודף הכח שיש לו, ובגלל הלחץ לייצר כותרות בעת משבר. מי שקרא את המידע העובדתי אותו דאג הדובר של השב"כ להפיץ בכל העיתונים עם התמונות של מי שכביכול עומדים בראש הטרור היהודי ומסכנים את מדינת ישראל, לא היה יכול שלא להתפוצץ מצחוק, אם זה לא היה עצוב כל כך.

מספר דלפונים שאין להם גרוש על הנשמה וחיים מעבודות חלקיות, שהתחכום הכי גבוה אותו הצליחו חוקרי השב"כ לפענח זה שהם מוסרים את הנייד שלהם לחבר כדי להוציא שיחה על מנת לייצר אליבי, לא התארגנות , לא כסף בודאי לא נשק ואמצעי חבלה. יש דבר אחד מאוד מסוכן שאכן השב"כ זיהה, מדובר בבחורים שחושבים ואף כותבים את דעותיהם. זה באמת מאוד מסוכן!

במשטר שמשחרר רוצחים עם דם על הידיים שאף חוזרים ורוצחים, זה מסוכן שיש אנשים שחושבים ואף יכולים להפנות אצבע מאשימה מול מי ששחרר רוצחים אלו.

במשטר שממשיך את הסכמי אוסלו שהביאו לארץ עשרות אלפי מחבלים וציידו אותם בנשק שהביא לרצח ופציעה של עשרות אלפי אנשים זה באמת מסוכן שיש אנשים שחושבים, ואף יכולים להפנות אצבע מאשימה.

במשטר שמעביר מידי חודש כסף ואמצעים לארגוני טרור שעדיין ממשיכים "לטפטף" ירי לעברנו תושבי מדינת ישראל, זה מסוכן שיש מי שיקרע את המסכה ויגלה את האמת שמאז הסכמי אוסלו מדינת ישראל ביד אחת נלחמת בטרור וביד השנייה תומכת בו

במשטר בו יום יום בלב עיר הבירה במקום המקודש ביותר לעם היהודי מופלים יהודים רק בגלל שהם יהודים בצורה המשפילה והבזויה ביותר בחסות משטרת ישראל. במשטר בו מאפשרים לקרוא להרג יהודים בגלוי, ומאפשרים לתקוף יהודים וכאשר הם מנסים לגונן על עצמם עוצרים אותם ולא את תוקפיהם. במשטר כזה אכן מסוכן שיהיו אנשים שליבם יבער.

אין לי ויכוח עם השב"כ, מדובר בגוף עם המון כח והמון כסף שהמחלקה היהודית שלו צריכה לייצר כותרות במהלך השנים כדי להצדיק את עצם קיומה המופרך. יש לי כאב גדול שאנחנו כציבור מאפשרים להלך עלינו אימים, ובכך נותנים להם אפשרות לשלול את חרותנו.

אני בטוח שלו אנחנו כציבור היינו מבהירים לראשי מערכת הביטחון מראש הממשלה ועד שר הביטחון ראש השב"כ ומפכ"ל המשטרה שזה כלל לא משנה מה אנחנו חושבים על דעתו או הופעתו של מאיר אטינגר או מרדכי מאייר, ושזה בכלל לא משנה אם אנו עולים להר הבית או לא, על הזכות של אנשים להביע את דעתם בצורה חוקית ולנהוג בצורה חוקית אנחנו לא מוותרים בשום מקרה, זה פשוט לא היה קורה. אנחנו כאזרחים מאפשרים את שלילת חרותנו הבסיסית בעצם זה שאנחנו מאפשרים למציאות כזו להתקיים. צר לי לומר אבל במובנים לא מעטים אנחנו כמדינה כבר לא כל כך דמוקרטים, וכן, אחרי כתיבת ופרסום שורות אלו אני מרגיש שיש לי ממה לחשוש.

הדרך היחידה שאני מכיר להיאבק במשטר של הפחדות הוא פשוט לא לפחד. אני קורא לכל מי שעתיד מדינת ישראל חשוב לו לצאת בגלוי נגד ההתנהלות הדורסנית של מערכת הביטחון בחסות מערכת המשפט, לתבוע את ביטול המעצרים המנהליים כנגד אזרחי המדינה יהודים וערבים כאחד, ביטול המחלקה הפוליטית יהודית בשב"כ, וביטול האפליה ורדיפת היהודים בהר הבית.