אתגר לדן מרגלית!

רבים בציבור ניצבים לימין אחינו מתפללי בית הכנסת. אלה מואשמים בכל דבר רע רק משום שהם מתנחלים ויהודים.

סוזי דים , כ"ו בחשון תשע"ו

סוזי דים
סוזי דים
צילום: עצמי

אני מאתגרת בזאת את דן מרגלית, להוכיח תוך 24 שעות לקוראים, את טענותיו נגד מתפללי בית הכנסת “איילת השחר” בגבעת זאב, לפיהםבית הכנסת “נבנה תוך השתלטות על קרקע פרטית של פלשתיני”.

דן מרגלית! התוכל בבקשה להציג לציבור הקוראים תוך 24 שעות מסמכים שמוכיחים זאת? אנא תן לציבור, ולפרנסי בית הכנסת, הזדמנות נאותה להשיב להאשמותיך.

ואנא, אל תשלח אותנו ביהירות לקרוא את דיוני הבג”צ. המתנחלים ותומכיהם הרבים בתחום קו ירוק הם אנשים משכילים כמוך, וכשפרשת בית הכנסת הגיעה לכותרת, ניגשנו למסמכי הבג”צ (מספר התיק הוא 9496/11). כתוב שם, שפרנסי בית הכנסת הפצירו בבג”צ, לאפשר להם לנקוט הליך משפטי שזוהי בדיוק מטרתו – “להביא לידי הכרעה את שאלת הבעלות במקרקעין שעליו בנוי בית הכנסת”. אלא שבאופן מפתיע, יורשי העותר הפלשתיני “הביעו את התנגדותם” לכך. ובאופן עוד יותר מפתיע, גם שופט הבג”צ, במקום להתעקש על חקר האמת, דווקא “הגיעו למסקנה” כי “אין מקום להיענות” לבקשת מתפללי בית הכנסת לברר למי שייכת הקרקע.

רבים בציבור ניצבים לימין אחינו מתפללי בית הכנסת. אלה מואשמים בכל דבר רע רק משום שהם מתנחלים ויהודים. “הבג”צ לא יודע מי בעל הקרקע” אומרים המתפללים והצדק איתם. הריסת בית הכנסת היא צעד מדיני ולא משפטי. הרס בתי הכנסת בגוש קטיף גרם לאסון בטחוני ומדיני כבד, לכן כיום מקפידים לתת תירוץ משפטי-כביכול – כדי שדעת הקהל לא יתעורר.

הרקע המדיני, האמיתי, להריסת בית הכנסת מבצבץ אפילו מתוך הכתבה שלך, דן מרגלית. אתה מדווח שמתפללי בית הכנסת בצר להם התחננו לפחות לפיצוי של בנייה אחרת במקום מקדש המעט שלהם. דן מרגלית דוחה את תחינתם בבוז: “זה לא הזמן, 5 ימים לפני מפגש נתניהו עם ברק אובאמה”. אז דן -- אם הסוגיה בגבעת זאב היא משפטית כטענתך -- מדוע זה עניינו של ברק חוסיין אובאמה?

דן מרגלית, לידיעתך, אפילו בימים השחורים של ההתנתקות מגוש קטיף לא העזו חיילים או שוטרים להרוס במו ידיהם אף בית כנסת. אז כעת כן, אחרי כל הדם שנשפך?