מחטיא את האמת

הראל כהן , כ"ח בחשון תשע"ו

הראל כהן
הראל כהן
צילום: פייסבוק

אדוני השר משה יעלון שמוסר נפשו על הגנת הארץ כל שנותיו יום יום. 

כשהתראיינת מיד אחריי אצל רזי ברקאי ערב חורבן שכונתנו שכונת האולפנה הגנת עלינו ולא כינית אותנו בריונים. לפחות ליטפת אותנו וסייעת לנו לשרוד את הגזירה גם אם לא התאפשר לך למנוע אותה בשל הוראתו של ביבי להפיל את חוק ההסדרה.

אין מדינה בעולם המערבי שהורסת בתים שעומדים שנים רבות אפילו אם מתברר שנבנו ללא היתר. ודאי שלא בית תפילה של שום דת. וודאי ודאי אם אין שום היתכנות שמשהו ייבנה שם במקום. אין דרך לעטוף ולהסתיר את האמת הזאת.

אתה גם יודע מצויין שהחלקות הללו אינן של הערבים והן חולקו להם באופן שרירותי ובניגוד לחוק הבינלאומי בשנתיים שלפני מלחמת ששת הימים ע"י חוסיין ששלט בשטח ללא היתר וללא הכרת האומות. אינני גר בגבעת זאב אלא גר 15 שנה בשכונת האולפנה החריבה.

אבל רק אומר לך מלב אוהב ושותת שחי את הציבור שאינך חי אותו ואינך מבין אותו, שבקוראך לאנשים טובים ופשוטים שמתפללים שנים רבות בבית כנסת "בריונים" אתה מחטיא את האמת בפער של 180 מעלות ומרחיק עצמך מציבורים ענקיים ופוגע בקשר שלך עם העם.

זו אמירה אומללה וקשה שדומה לאמירת הצ'חצ'חים של פרס בזמנו. הבריונים הללו הם מיטב לוחמי צה"ל במילואים וילדיהם משרתים בו ועתידים להנהיג את צה"ל בעתיד. הסכסוך של אח באח וכינויים שכאלו לא מוסיפים אחדות בימים קשים אלו.

לא הייתי מבזבז את זמנו של מי שעסוק בלהגן עלינו שעה שעה בלקרוא את דבריי אם לא שסברתי שלפחות מקצת דבריי יפלו על לב מבין.