הנאום של ראש הממשלה שהיה חסר בלוויה

בניית הארץ הזו היא חובה וזכות המוטלות עלינו ללא כל קשר למעשי הרצח האכזריים והברבריים של שכנינו.

יהודית קצובר , ה' בכסלו תשע"ו

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
צילום: ערוץ 7

מוצאי שבת, הלווייתם של הרב יעקב ובנו נתנאל ליטמן הי"ד. בזה אחר זה נישאים נאומים בפני קהל האלפים שהגיעו לחלוק כבוד אחרון לנרצחי הפיגוע סמוך כל כך לשבת שזה עתה חלפה, אך נאום אחד היה חסר שם, נאום אחד היה מתבקש כל כך, נאומו של ראש הממשלה, נאום שהיה אמור להישמע כך:

אחי ורעיי, ביום שישי בוצע רצח מתועב של אב ובנו לעיני בני משפחתם שהייתה בדרכה לשבת חתן.

רצח זה אינו אירוע פרטי. יעקב ונתנאל נרצחו אך ורק משום שהם יהודים החיים בארץ ישראל. הם הרוגי המלכות שלנו. הרוצח המתועב אינו מפגע בודד כפי שיש מי בשמאל שמנסה להגדיר אותו.

אל נא נטשטש את העובדות - הרוצח אמנם לחץ לבדו על ההדק, אך את פעולתו ביצע בתוך האווירה שיצרה החברה בה גדל וצמח, חברה שקידשה את המוות והפכה את הרצח לכלי שרת בידי ביניה, חברה ששמה לה למטרה להשליך אותנו מכאן, מארצנו היחידה עלי אדמות, מארצנו ההיסטורית שאליה אנו כוספים מזה דורות על גבי דורות.

כוחותינו ישיגו את הרוצחים. אין בכך ספק, אך לא די בכך. גם לא בעונש החמור שיושת על הרוצח. נבוא חשבון גם עם האוכלוסייה המעניקה לנאלחים שכאלה את הגיבוי ואת התמיכה המעשית והמוראלית, חברה שחוגגת רצח יהודים בסוכריות ומבטיחה לרוצחים היוצאים מקרבה חיי נצח בגן עדן.

הם חוגגים עם סוכריות וכנאפה ואנו נחגוג כשנשלים את הקמתם של עוד שני ישובים חדשים על שמם של הקדושים. בהקמת ישובים חדשים אלה נאמר להם לרוצחים ולשולחיהם – אם לגרשנו אתם אומרים הרי שאת התוצאה ההפוכה תשיגו. הנה אנו תוקעים יתד חזק יותר ועמוק יותר באדמתנו. נתרחב ונפרוץ ימה וקדמה צפונה ונגבה.

בניית הארץ הזו היא חובה וזכות המוטלות עלינו ללא כל קשר למעשי הרצח האכזריים והברבריים של שכנינו. עד כה לא עשינו זאת בעקבות לחץ בינלאומי של עולם שטרם הפנים את סכנות האסלאם הקיצוני. בימים אלה, בהם העולם כולו משלם את מחיר העיוורון ומתפכח מאשליותיו. בשעה שכזו אנחנו מבהירים מכאן כי הבנייה, ההיאחזות והריבונות הם המענה היעיל והאמיתי ביותר לטרור, במקביל להמשך אחיזתנו ברובה.

הישוב החדש 'ידי יעקב' יקום על משבצת הקרקע סמוך לאדוריים שבדרום הר חברון והישוב החדש "חי נתנאל" יקום על משבצת קרקע נוספת בדרום הר חברון. כמו כן ייבנו 1000 יחידות דיור בקרית ארבע חברון לזכרו של אשר חסנו הי"ד.

ממשלת ישראל תאשר ברוב גדול את החלת ריבונות ישראל על יהודה ושומרון בשלבים, והשלב הראשון יהיה בדרום הר חברון. כך ננהג מעתה. האויב יתבונן ויבין שממשלת ישראל בחרה בחיים. בחרנו להפנות עורף להסכמי אוסלו האסוניים שגבו מאיתנו מחיר דמים של למעלה מאלף וחמש מאות הרוגים מיקירי בני עמנו.

ממשלת ישראל עוברת מכאן ואילך מהכלה וספיגה ליוזמה והובלה.

גם בהיבט הצבאי נשנה מעתה את גישתנו. צה"ל קיבל כבר הוראה להיכנס לשטחי A ו-B. כוחותינו כבר החלו בפעולה הקשה והמאומצת שתכליתה ניקיון יסודי מכלי הנשק שצברו הערבים, כלי נשק שלאסוננו בחלקם סופקו על ידינו.

מעתה הקו המדיני שנוביל מול עמיתנו הוא נכונות ישראלית לשלום, אך זאת תמורת שלום בלבד. ערכו של השלום שנציע אנחנו גדול לאין ערוך ולאי שיעור מזה שיוכלו הם להבטיח לנו.

מכאן אנו צועדים קדימה - לא האו"ם יחליט על עתידנו אלא מעשינו שלנו. הרגבים רוויי הדם יפרחו ויפריחו ארץ למופת ועליה ישגשגו עם, לאום ומדינה בעלי מוסר אלוקי נצחי שיחדל מלהתחשב עוד בערכי מוסר מעוות.

בבניין הארץ ננוחם!