השב"כ מרחם על אכזרים ומתאכזר על רחמנים

ברוך מרזל , י"ב בטבת תשע"ו

ברוך מרזל
ברוך מרזל
צילום: Hadas Parush/FLASH90

ברגעים אלו ממש מתנהלת חקירה אכזרית כנגד נערים יהודים, המואשמים בכך שבתגובה לפגיעות אינספור מאת הפורעים הערבים, ולאור אוזלת ידה של הממשלה אשר מתעלמת מהטרור הערבי ומאפשרת מציאות בה יהודים צריכים לחיות בגטאות סגורים ובפחד יומיומי, החליטו, על-פי ההאשמות, לדאוג בעצמם לבטחונם.

ללא ספק זהו פשע בל יכופר, אשר בעוונו ראוי להתעלל בנערים תוך העלמת אנשים ושימוש בשיטות סדיסטיות מבית מדרשם של המשטרים האפלים הידועים לשמצה במזרח אירופה של לפני נפילת מסך הברזל ושל משטרי הגנרלים בדרום אמריקה.

חוקרי השב"כ הגיעו עד כדי שפל של שימוש במיטת סדום, בה מקפלים, מותחים ומקצרים את קורבן ההתעללות. בשם "בטחון המדינה" הותר כל רסן, והשב"כ אף יצא מגדרו והוציא הודעה בכיינית לתקשורת, בה הוא מלין על "הכפשתו" בידי אי אלו יהודים, אשר קשה להם להשלים עם רמיסת זכויותיהם של החשודים ואשר דורשים התנהלות אנושית והגונה כלפיהם, לפחות כזו לה זוכים מחבלים נאלחים מארגוני הטרור, אשר רוצחים יהודים ופועלים לחיסול המדינה וכל היהודים שבתוכה.

צר לי, ראשי השב"כ, אבל הציבור כבר לא קונה את הסחורה הזו, וכבר מזמן אבד הכלח על אותו מיתוס, שאתם עצמכם דאגתם לטפח. הציבור מזמן כבר יודע, שאתם נגועים בכל אותם משחקי אגו ופוליטיקה קטנונית שנגועים בהם ראשי הצבא, שבקרבכם ישנם הרבה אנשים שאינם בדיוק מהסוג המהוגן, ושתחת מעטה החשאיות אתם עוסקים, מלבד בבטחון המדינה, גם בהרבה לכלוך, באינטריגות ובניצול מעמדכם לשם רווחים כאלו ואחרים.

אולם כעת נשברו כל הכללים, ונקעה נפשו של הציבור מכם וממעלליכם. בשם ה"בטחון", שאינו אלא כסות עיניים לריצוי האויב הערבי והפוליטיקאים מהשמאל, הגעתם לשיאים חדשים של סדיזם, אשר ידי רועדת בבואי לתאר רק מקצת מהם. לתלות ילדים יהודים הפוך? לא לאפשר שינה במשך ימים? מאיפה הבאתם את השיטות הללו?

ברצוני להעביר מסר לכל אותם חוקרים אכזריים, המסתתרים מאחורי אותיות מסתוריות ונהנים מחסותן של מערכות הבטחון והמשפט – לא לעולם חוסן! במוקדם או במאוחר, הציבור ידע את שמותיכם המדויקים ואת מקומות מגוריכם. אתם תהיו מנודים בין כל רואיכם, וילדים ברחוב יצביעו עליכם ויאמרו – "הנה החוקר שמענה ילדים, הנה החוקר שמכה נערים בלא רחמים". תתביישו ללכת למכולת, לא תוכלו להיראות בפומבי בשום מקום בו נוכחים יהודים שאינם סדיסטים כמותכם. העולם התקדם, חברים, מידע שפעם יכולתם להסתיר בנקל – כיום עובר במהירות הבזק, עוד לפני שחשבתם שהוא יכול לעבור. העם היהודי לא יסלח לכם על מעשיכם. וראש השב"כ, האחראי הראשי – אף הוא לא ינקה מדם ילדים יהודים טהורים.

אני זוכר כיצד אותו ראש שב"כ עמד בפני בג"ץ ובממשלה והגן על עסקת שליט. "אנחנו יכולים להכיל את המשוחררים" – כך התבטא על שחרורם של 1,100 רוצחים שפלים, אשר ידע היטב כי לפחות חלקם ישובו לטבוח ביהודים, ואכן המציאות הוכיחה, כי מאות יהודים נרצחו ונפצעו בגלל שחרור מחבלים. ראשי השב"כ לשעבר תמכו בהסכם אוסלו, שבמסגרתו מתוך רחמים על האויב הביאו לעשרות אלפי הרוגים ופצועים ברחבי המדינה.

הם תמכו בגרוש האכזרי של יהודים מגוש קטיף, ויובל דיסקין אף העלה לאחרונה על נס את פועלם של ארגונים כמו "שוברים שתיקה" ו"בצלם" והתפאר כי קרא בעיון את כל הדו"חות המעוותים שלהם, תוך שימת לב ורצון ליישם בשטח את אותם עקרונות מאוסים של מתן זכויות לאויבי ישראל. מהחומר הזה קורצו אלו, המתעללים כעת במיטב הנוער היהודי, בגיבורים המיישבים את ארצנו ונלחמים באויב. כיצד זה מסתדר? היכן ההומניות והחרדה לזכויות האדם? האם אין סתירה בין הדברים?

לא, אין סתירה. ישנו כלל ברזל בטבע האנושי, ולפיו כאשר מידה מסוימת אינה ננקטת במקום הנכון, היא תינקט היכן שלא צריך. כשלא יודעים מתי לשנוא, גם לא יודעים מתי לאהוב. חז"ל נסחו זאת בלשונם הקולעת – "כל מי שנעשה רחמן במקום אכזרי סוף שנעשה אכזרי במקום רחמן" (קהלת רבה ז', ט"ז). יהי רצון שנזכה לדעת מתי ועל מי לרחם, ומתי ועל מי להתאכזר. ומי שאינו יודע – כדאי שיתחיל ללמוד. אסור שעם ישראל ישלם ביוקר על מעשיו.