סרטון החתונה

רשויות החוק וגופי הביטחון הם חיוניים וחשובים ויש לחזק אותם, אך עליהם לעשות חשבון נוקב איך פעלו בחקירת פרשת דומא.

משה רונצקי , י"ב בטבת תשע"ו

מה שרואים בסרטון הוא הזוי ועצוב.

עם זאת בואו נדייק:

1. השיר זכרני נא- הוא שיר שמילותיו הן מתוך סיפורו של שמשון הגיבור בתנ"ך המתפלל לאלוקים שינקום בפלישתים שעינוהו. זה לא השיר החביב עלי אבל בהחלט מושר ע"י רבים בחתונות ואירועים וכוונת השרים היא תפילה לאלוקים לנקמתו (בדרכיו שלו בלבד) באוייבינו.

2. נשקים מונפים- בחתונה שלי זה ממש לא היה הכיוון ואין מקום לפאלאנגות במדינת ישראל, אבל נכחתי בחיי בכמה חתונות של חברים שהיו קצינים והיה חביב ומתאים בהחלט שחבריהם לנשק, רקדו קצת עם כומתות, דגלי הפלס"ר ורובים, כאקט של גאוות יחידה ואחוות חברים לוחמים. בנשק אנו (חיילי צה"ל ואנשי המיל') נלחמים באוייבינו ומגנים על מדינת ישראל. נשק הוא לא דבר מגונה שאסור להתגאות בו, בניגוד למה שטיפוסים פוסט מלחמתיים מנסים לצייר.

3. בקבוק תבערה ותמונת התינוק דקור- תרשו לי להחזיר אתכם לתמונת רבין במדי אס.אס שהופקה והופצה בהפגנת הימין ע"י סוכן השב"כ אבישי רביב. קשה לי מאוד לדמיין ואיני מבין שום הגיון של פעיל ימין שישב בבית להדפיס תמונה של התינוק שנרצח ויביא איתו את התמונה יחד עם סכין לחתונת חברו. זה מופרך גם מצד המעשה וגם מצד ההפללה של עצמו באם הוא טיפוס שקשור לרצח הנוראי שקרה. הרבה יותר נראה לי שכל החתונה הזו הייתה בפוקוס ויש מי שדאג להלהיט הרוחות ע"י החומרים הרעים הללו של התמונה הדקורה ובקבוק התבערה.

4. ייתכן שלגיטימי שלצורך חשיפת הרוצחים ופיצוח הפרשה מותר לשב"כ לעשות זאת, אך מה שנעשה כעת עם הצילומים הללו, ההדלפה של הסרטון הזה שהיה רק בידי מערכת הבטחון (וידוע שאין הדלפה שאינה מכוונת..), הנסיון להכפיש את ציבור המתיישבים, כאילו כולו רוצח תינוקות ערבים בשנתם, זהו דבר לא לגיטימי בכלל ודי לקרוא את הכותרת שהודבקה בynet לסרטון או לשמוע את השימוש הציני בו, ע"י ציפי ליבני בדיון על החוק הציוני החשוב להסדרת החטיבה להתיישבות.

5. כל הסיפור הזה נוראי מתחילתו ולכן: 

קיצונים שנקטו במעשים נפשעים, צריכים לשלם על מעשיהם.

רשויות החוק וגופי הביטחון הם חיוניים וחשובים ויש לחזק אותם, אך עליהם לעשות חשבון נוקב איך פעלו בפרשייה זו, בה נחקרים חפי פשע בצורה משפילה (שמעתי עדויות ממקור ראשון אמין מאוד על דרך מעצרו ועל שעבר בחקירתו) וכיצד לשקם את האמון הציבורי כלפיהם ויותר מכך, מנהיגי הימין ובראשם הבית היהודי נדרשים לחקור היטב מה אירע בחדרי החקירות ובאם יתברר שאף עינויים היו חלקת הנחקרים, עליהם לדרוש הקמת ועדת חקירה לעניין זה.

6. שנדע ימים טובים יותר.