לחרוץ דין, בצדק

מכתב כאוב לתומכי השב"כ. פוליטיקאים, רבנים, אנשי ציבור

עדי אטינגר , י"ד בטבת תשע"ו

שמי עדי אטינגר. אני גרה בכוכב השחר. אמא לשישה. בשבועות האחרונים נוספו לי עוד ילדים רבים. כל עצורי השב"כ שאני חרדה לשלומם ומתפללת לשיחרורם .

כן, אותם נערים שאתם הפניתם אליהם עורף. בואו נתחיל בדברים המשותפים ביננו (והם לא רבים כרגע): גם אני סבורה שיש לחקור את הפשע בדומא, למצוא את האשמים ולהענישם. ומי צריך לחקור את הפשע? גוף ממלכתי אמין, ישר, הגון, שכל עניינו בחקר האמת. גוף שמגיע לחקירה ללא דעות קדומות על נחקריו. גוף שיודע שיש לנו אחים, ויש לנו אויבים, וגם אם שניהם צריכים לשלם על פשעיהם, הוא לא מתבלבל בניהם.

המחלקה היהודית בשב"כ לא עונה לאף אחת מההגדרות הללו. אחד מראשי החקירה אמר שכל "בעלי הגוזמבות" הם מחבלים ואינם יהודים כלל". מעניין איזו חקירה אובייקטיבית הוא מנהל עם הנחות מוקדמות כאלה. נראה שהשב"כ כלל אינו מנהל חקירה, אלא מנהל הפללה.

כבר בתחילת החקירה הכריז יעלון ש"אנחנו יודעים מי עשה את זה, רק אין לנו ראיות". אולי בוגי קיבל נבואה לאחרונה, ובזכותה נודע לו מי עשה זאת? אני לתומי סברתי שקודם מתגלות ראיות והן אלה שמובילות לאשמים. 

הנערים כניראה נעצרו ללא מספיק ראיות (אם בכלל) שקושרות אותם לרצח בדומא. לכן השב"כ כ"כ מנסה לסחוט הודאות. רק בעזרתן הוא יוכל להרשיע אותם. ראיות כניראה אין לו.

אבל חקירה בעינויים? כיצד אפשר לענות ילדים?? ממתי מענים ילדים בחקירות??  וכיצד אפשר לסמוך על הודאה שהוצאה בנסיבות כאלה?? גם אם יודו הנערים תחת עינויים בהאשמות המיוחסות להם, אדם הגון לעולם לא יוכל לסמוך על מהימנות הודאה שכזו.

נתנאל פורקוביץ שנעצר סיפר (בידיעות אחרונות) שמנעו ממנו את התפילין. המחלקה היהודית בשב"כ הכחישה. למי אתם מאמינים? המחלקה גם הכחישה את העינויים שוב ושוב, עד שנאלצה להודות שהם אכן מתקיימים, אבל הם חוקיים (נוהל "פצצה מתקתקת". מילה מכובסת ויפה לעינויים).

מכל מה שאנחנו שומעים על התנהלות המחלקה היהודית בשב"כ עולה תמונה מסוכנת של גוף אכול שנאה לקבוצה הנקראת "נוער הגבעות". גוף שמשקר ללא הרף כדי להשיג את מטרותיו. ובואו נהיה כנים, מטרתו אינה גילוי האמת! מטרתו היא הפללת הנערים ברצח בדומא כדי לסלקם מהשטח לשנים ולהרתיע את כל חבריהם.ואתם, רבנים, פוליטיקאים, אנשי ציבור, בחרתם להתעלם מכל הבעיות הללו, להביע אמון במחלקה זו ללא שום הצדקה, ולנער ידיכם מהנערים הצעירים, שאמנם בהשקפותיהם אינם שמחים במשטר הקיים, אך זה בשום אופן לא הופך אותם לרוצחים!

תפורק לאלתר המחלקה היהודית בשב"כ, ויקום תחתיה גוף אחר. גוף שרואה בכל יהודי אח וחותר לחקר האמת מתוך ההנחה הזו. שחלילה לא יתקיים באיש מאיתנו הפסוק "אשמים אנחנו על אחינו אשר ראינו צרת נפשו בהתחננו אלינו ולא שמענו". אחינו המעונים מתחננים אלינו מבית כלאם ועלינו לדרוש משפט צדק עבורם!