החתול והשמנת

אילו הרצוג היה רוה"מ והליכוד באופוזיציה הבתים בחברון לא היו מפונים ולא היתה הקפאה ביו"ש ובודאי בירושלים

ברוך מרזל , י"ז בשבט תשע"ו

ברוך מרזל
ברוך מרזל
צילום: Hadas Parush/FLASH90

בישיבת הממשלה נתנו לבית היהודי את דרישתו להקים ועדת השרים לענייני התישבות. יו"ר הועדה - בנימין נתניהו. כן, אותו נתניהו אשר בכל שנות שלטונו לא הקים ולו ישוב אחד, מלך ההקפאה, האיש אשר כדי לבנות בירושלים מחכה לאישור מהבית הלבן.

ועדת השרים,אמורה לדאוג להתיישבות היהודית. אילו היה שם הוועדה "ועדת להקפאת ההתישבות", לא היה מתאים מנתניהו לתפקיד. אולם כאשר מדובר בוועדה שנועדה לסייע למתישבים, להעמיק את אחיזתנו בארץ, לשחרר כבלים ביורוקרטיים ופוליטיים המגבילים את התפתחות הישובים – בחירתו של נתניהו לתפקיד משולה לבחירת אבו-מאזן לתפקיד יו"ר מועצת יש"ע.

שורש הבעיה כאן נעוץ בכך שציבור נאמני ארץ ישראל אינו רואה כל תחליף לנתניהו ולליכוד וכשקם תחליף הוא עושה הכול להידמות לליכוד ונתניהו הבית היהודי ובנט וכו בבחירות האחרונות חזינו כיצד אנשים רצים כעדר כבשים להצביע ליכוד רק בשל החשש ההיסטרי שטיפח נתניהו, שמא לא יבחר עוד לראשות הממשלה (הציבור העדיף את המקור על החיקוי) כולם קנו את אותו סיפור, לפיו נשקפת סכנה למפעל ההתישבות אם לא יצביעו עבור הליכוד בראשות נתניהו, ואיש לא שם על ליבו, שנתניהו והליכוד הם המזיקים הגדולים לההתישבות. רק בשבוע שעבר הוא הפגין זאת בגיבוי שנתן לשר הבטחון יעלון אשר פינה את הבתים בחברון.

אותה חברון שנתניהו מכר לערבים בהסכם חברון הסכם שהפיל הרבה חללים. ואת מי מינה כמו"מ בועדה את אחד מאדריכלי אוסלו ושותפיה אריה דרעי שמכהן כשר הפנים למרות עברות השחיתות שעליהם ישב בכלא אז יכל להיות מו"מ בועדת התישבות ואת כחלון ומופז כחברים וכמובן את שקד ובנט כקישוטים שכמו שאין להם השפעה מהותית בממשלה גם לא יהיה להם השפעה בועדה חוץ מעצם הקמתה הקמה המהוה יותר מיכשול מאשר קידום להיתישבות.

אולם במחשבה שניה, נראה כי במסגרת הממשלה הזו, אכן מתאים הדבר שנתניהו יהיה ראש הוועדה לענייני התישבות. בממשלה בה יעלון מכהן כשר בטחון על-אף החדלון המוחלט והכשלון שהוא אחראי לו במאבק בטרור 4 בחודשים שהוא משתולל, את לפיד מינה בעבר כשר אוצר אף על פי שהודה שאינו יודע לנהל חשבון, בממשלה כזו – אין להתפלא על המינוי החדש של נתניהו. הוא עצמו ישמור על ההתישבות כמו שהחתול ישמור על השמנת.

אבל לא נורא, הוא ודאי אומר לעצמו – לפני הבחירות הבאות הוא שוב יהלך אימים על ציבור המתישבים ואנשי הימין שמונחים אצלי בכיס כי אם אחרי כל מה שעוללתי להתישבות לחברון אחרי שזכיתי במקום ראשון בשחרור מחבלים והפגנת חולשה אל מול הטרור ברגע שאשלח להם סמס שעלולה לקום ממשלת שמאל ומי יודע מה הם עלולים לעולל להתישבות, הם בהמוניהם שוב יענו במקהלה "מֶהה" ויצביעו לנתניהו ולשותפיו.

אני קובע שאילו הרצוג היה רוה"מ והליכוד באופוזיציה הבתים בחברון לא היו מפונים ולא היתה הקפאה ביו"ש ובודאי בירושלים, ולא היו ממתינים חודשים של השתוללות טרור ורצח היו הפגנות סוערות של המיתשבים ברחובות בראשות נתניהו וחבריו מדוע לא נותנים לצהל לנצח .

עוד ממשלת ימין כזו ואבדנו!