הבוז למתרפסים ולמתחנפים

אוי לנו שאלה ה"מנהיגים" המובילים את מדינת היהודים כיום, בלא עמוד שדרה, בלא זקיפות קומה, בלא יכולת עמידה ומתוך חוסר יכולת להבחין בין טוב ורע.

בעז שפירא , כ"ג בשבט תשע"ו

בעז שפירא
בעז שפירא
צילום: עצמי

תנועת אם תרצו פועלת זה שנים כדי לחשוף את קיומם של גורמים זרים ועוינים בקרבנו.

אם תרצו חושפת שהמהרסים והמחריבים מקבלים מימון נדיב מממשלות זרות ועוינות הפועלות בגלוי נגד מדינת ישראל והאינטרסים שלה.. אני מבקש לקבוע כאן את המובן מאליו - ישראלי המקבל כסף ממדינה זרה ופועל באמצעותו כדי לקדם עמדות אנטי ציוניות אינו נאמן לעמו ובפועל בוגד באחיו.

כך חשפה אם תרצו לפני כמה שנים את הקרן לישראל חדשה . מדובר בתמנון רב זרועות הפועל בתחכום רב, כאשר הוא מקדם מממן מייסד ומפעיל עשרות עמותות ומאות רבות של פעילים שכל מטרתם (הבלתי מוצהרת כמובן) חתירה לשנות את ישראל ממדינת העם היהודי למדינת כל אזרחיה.

כאמור, השיטות הן מתוחכמות. תחת הכותרות "פלורליזם","חופש דת","זכויות אדם ואזרח", "צדק חברתי וכלכלי" ועוד.... פועלת הקרן לשינוי פניה של מדינת היהודים ככזו. לא תמצאו את הקרן או מי מגרורותיה נלחמים על זכויות ילדים יהודים המעונים בידי המחלקה היהודית בשב"כ, לא תמצאו את הקרן פועלת למימוש חופש פולחן היהודים בהר הבית, לא תמצאו את הקרן נלחמת על העברת תקציבים לשיפור מעמד היהודים הדתיים בישראל.

לא מקרה הוא שהמובילים את הקרן הזו והמזוהים עמה הם השמאל הקיצוני בישראל, מר"צ והלאה, אשר במידה רבה מזדהה יותר עם אויבי ישראל הערבים מאשר עם היהודים בארצנו. עשרות ארגונים ממומנים על ידי הקרן, הנהנית מגיבוי תקציבי אדיר ממדים מגורמי שמאל בארץ ובחו"ל.

לצערנו, הקרן הזו אינה לבד. קיימים עוד ארגונים המכרים לכול, הפועלים נגד צה"ל, נגד הממסד היהודי, נגד ההתיישבות היהודית (ביו"ש בנגב ובגליל) , ונגד אופייה היהודי של המדינה. ארגון "בצלם", ארגון "שוברים שתיקה", ארגון תעאיוש" , עדאללה, מוסאווה ועוד.

נזקם של כל הגורמים הללו כאחד הוא רב מאד. הם מסרסים את יכולת צה"ל להילחם, הם משחירים פנינו בחו"ל, הם מקדמים חרמות על ישראל, הם מאדירים שנאה לישראל במוסדות בין-לאומיים ובדעת הקהל העולמית. לכל אלה יש מחירים - מדיניים, כלכליים, ביטחוניים אותם אנו משלמים וביוקר.

לאחרונה הושק קו הסברה המבקש לחשוף שיתוף פעולה של ישראלים, רובם מוכרים, עם אויבי ישראל הנ"ל. אינני יכול לכנות אחרת גופים כמו בצלם, עדאללה, שוברים שתיקה ודומיהם. פעילותם הארסית נגד צה"ל, דבקותם בסיוע לאוכלוסיה הערבית העוינת, מסירותם ל"נרטיב" הערבי ושנאתם לאחיהם היהודים באים לידי ביטוי בכל פעולותיהם.

בכלל פעולות אלה הפרעה לחיילי צה"ל במשימותיהם, הפצת הכפשות על חיילינו בארץ ובעיקר בחוץ לארץ, עידוד הפגנות (גם אלימות) בשיתוף פעולה עם האויב הערבי, שיתוף פעולה עם אנרכיסטים מחוץ לארץ המגיעים לכאן ומתסיסים את השטח אגב הסתת האויב הערבי נגד היהודים, מימון פעילות נגד המדינה וצה"ל ועוד ועוד...

רבים מהגופים הללו נהנים מגיבוי, תמיכה ושיתוף פעולה של יהודים מוכרים - "אנשי רוח", "אמנים", סופרים ושאר ידוענים המחזיקים בעמדות פוסט ציוניות ואנטי יהודיות. רבים מאנשים אלה חצו את הקווים ומזדהים עם האויב הערבי ה"כבוש" עבורו הם פועלים. פורסם ששגריר (לשעבר) ישראל בדרום אפריקה מתראיין לעיתון הולנדי ומביע תקווה שגרמניה תתנה מכירת צוללות לישראל ב"התקדמות עם הפלסטינים". אמרו לי- מה זו אם לא בגידה ?

לאחרונה פעלו גורמי שמאל לסיכול מינויו של דני דיין לשגריר בברזיל. אלון ליאל תועד מסביר לאנשי "שוברים שתיקה" למה חשוב שיתמקדו בהסברה נגד ישראל בחו"ל. רבים הם האומנים ו"אנשי הרוח" המצטרפים לקריאה לחרם על ישראל, בהזדמנויות רבות ובנושאים שונים.

כל אלה חותרים תחת עצמאותה וריבונותה של מדינת ישראל, מחלישים אותה בזירה הבין-לאומית, מזמינים לחצצים עליה ופוגעים בה כלכלית. מתבקש מאד לחשוף זהותם ופועלם כדי שהעם בישראל ידע מי לנו ומי לצרינו.

מה שמדהים הוא ריבוי הפוליטיקאים המתייצבים לגנות את יוזמי מסע ההסברה הנ"ל. "לא נאה", "מביש", מבזה" "מסית" ועוד הבלים הם מקצת הכינויים להם זכו הפרסומים בעניין. הביקורת שהושמעה חריפה וגורפת, לקמן כמה דוגמאות:

בני בגין: " לחשוף את מקורות המימון של הארגון (אם תרצו - ב.ש.), יש פה סממן פשיסטי". נפתלי בנט : "הקמפיין מביך מיותר ומבזה" , שלי יחימוביץ : "לעצור את הגל העכור הזה" , ראש הממשלה נתניהו : "מתנגד לשימוש במונח בוגד למי שלא מסכים אתך" , ועוד תגובות רבות.

בליץ הגינויים , גם מתוך מחנה ה"ימין" (לכאורה) היה כה חזק. כה ודורסני עד כי מייסד אם תרצו צוטט כאומר שהקמפיין הזה טעות. בהמשך אף התבשרנו שהתנועה נכנעה וככל הנראה בהעדר כוח לעמוד בפרץ הודתה ב"טעות"......

ובכן רבותי - לא מניה ולא מקצתי, לא טעות ולא הסתה, לא פאשיזם ולא ימין קיצוני- מדובר בפרסום שכולו אמת, אמת לאמיתה אלא שזו לא נוחה לאוזניהם של רבים שמלאכתם התקרנפות, חידלון, התרפסות חנופה ופחד מפני התקשורת ומערכת המשפט העוינת את היהודים ותומכות בערבים. אדגיש שוב – יהודים החברים בהנהלות של ארגונים המכפישים את חיילי צה"ל בעולם, ארגונים המביימים סרטים ובהם עלילות נגד חיילים ומתיישבים, ארגונים המסכלים את יחסי החוץ של המדינה והפוגעים בהם, ארגונים המלשינים על בית חדש הנבנה ביו"ש והמזמינים לחץ בין-לאומי על הממשלה הנבחרת, ארגונים הפועלים לקדם חרמות על ישראל תוך פגיעה בכלכלתה ובנושאים נוספים, ארגונים המסיתים את הערבים לפגוע פיזית בחיילי צה"ל בהפגנות אלימות ובהתפרעויות מתוקשרות, ארגונים המשלמים מזומנים לערבים המשתתפים בהפגנות אלה – כל אלה בוגדים בעמם ובמדינתם.

היסחפות הפוליטיקאים לגנות דווקא את תנועת אם תרצו, בעודם משלימים עם קיום התופעה ההרסנית והבוגדנית דלעיל, מעידה שוב בפעם המי יודע כמה על אובדן דרך, על פשיטת רגל מוסרית וערכית, על איבוד עשתונות, אימה ופחד.

אוי לנו שאלה ה"מנהיגים" המובילים את מדינת היהודים כיום, בלא עמוד שדרה, בלא זקיפות קומה, בלא יכולת עמידה ומתוך חוסר יכולת להבחין בין טוב ורע, בין אויב לאוהב, בין מי שנאמן למדינה ובין מי שאינו נאמן לה, בין אויב לאח.