יהודית בהכרח, דמוקרטית לא בהכרח

בעז שפירא , כ"ו באדר ב תשע"ו

בעז שפירא
בעז שפירא
צילום: עצמי

המתח המלווה את הקמתה של מדינת היהודים (מחילה על העדר ה"פלורליזם ה"קדוש" ) מלווה אותנו שנים רבות כאן בבית הלאומי של העם היהודי.  

לא רק שאין להתחמק מההתמודדות וההכרעה אלא שיש לשאוף להכרעה כזו.  הטעם לכך הוא שליהודים אין מכורה אחרת זולת הארץ המובטחת ועם עובדה משמחת זו ייאלצו להשלים לא רק שונאי ישראל הערבים וגויים אנטישמיים בכל העולם אלא אפילו הגיס החמישי הערבי ועוכרי ישראל מבית .

בעובדה , עת הוכרז על הקמת המדינה אומץ המשטר הדמוקרטי כבסיס לקיום המדינה על מוסדותיה ומסד שלטונה. יחד עם זה היה ברור  לכולי עלמא  שישראל תהיה מדינת היהודים ו"בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל".  עיון במגילת העצמאות יגלה מיד כמה פסקאות שהמצטט אותן היום לפשיסט וגזען ייחשב.   במגילה מוכרז  הקשר הנצחי של עם ישראל לארץ ישראל, החתירה לשוב ולהיאחז במולדת העתיקה, וזכותו של העם היהודי להיות ככל עם ועם עומד ברשות עצמו במדינתו הריבונית.

במגילת העצמאות נקבע במפורש "אנו מכריזים בזאת, על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל". באותם ימים שמחים לא נשמע אזכור  ל"נרטיב" של עם אחר ולא היה צל של ספק בדבר זהות המדינה  ומטרותיה.   הובהר בצורה מפורשת כי  המדינה תהא מושתת על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל וכי הקמת המדינה היא כחלק מהמערכה הדגולה של הגשמת שאיפת הדורות לגאולת ישראל.

"פלסטינים"', ערבים, שתי מדינות ל"שני עמים" – כל אלה לא בא זכרם במסמך המכונן את מדינתו של העם היהודי- ובצדק.

חלפו מאז עשרות שנים, גדלנו, התפתחנו,  התעצמנו  והרחבנו את גבולנו . אלא שקרה דבר מה נוסף- חלקים מאד מסוימים בעם הזה אבדו את הזהות, את האמונה בחזון הנביאים, את תחושת הצדק ואת הקשר הבלתי נפרד בין תורת ישראל עם ישראל וארץ ישראל.

השתלטות האקטיביזם השיפוטי בצירוף ליברליזם פרוץ אפשרה לקבוצות קטנות לקחת את השלטון לידיהם ולפעול להובלת הספינה הזו, מדינת היהודים, לתוך מים סוערים, מים עכורים.  המטרה הכמעט מוצהרת הייתה והווה להפטר מהזהות היהודית ולהיות מדינה ככל אומות העולם.  מדיניות מכוונת של הרחקה מהמקורות, של התנכרות לערש תרבותנו ושל כפירה בתורת ישראל נועדו לשמש  מצע נוח להגשמת הפיכת מדינת היהודים למדינת כל אזרחיה.

תהליך זה קבל תאוצה רבתי כמה שנים אחרי מלחמת ששת הימים כאשר עוכרי ישראל בצירוף כוהני מדינת כל אזרחיה מייצרים את בלון ה"כיבוש" ומנפחים אותו בשקדנות ראויה בתקווה כי יתפוצץ על כולנו ועם כולנו. יסוד אחד חסר בתוכנית השטנית הזו שנועדה לנתק את העם היהודי ממורשתו, מתורתו ומארצו – האמת.

במשך עשרות שנים מטפחים נביאי השקר את משנתם ומרעילים את הבארות.  לאומיות הייתה בפיהם ללאומנות פסולה, גאווה לאומית הייתה לפשיזם,  טיפוח אורח חיים יהודי, מניעת התבוללות ושמירה על מסורת ישראל הייתה בפיהם לגזענות.  הרחבת גבולות ארץ ישראל ובניינה היו לפשע.

המולך החדש כונה "דמוקרטיה" וכך הפך משהו טכני על בסיסו היינו אמורים להקים בית לאומי לעם היהודי ובעזרתו לקדם את חזונם של נביאי ישראל לערך אותו מטפחים האנטי יהודים ופוסט ציוניים ל"דת"  המרוחקת ממסורת ישראל  ומנוכרת לה. כך הפך האמצעי (דמוקרטיה) למטרה .

לעגל הזהב הזה  סוגדים כיום רבים מדי. במקרה זה ה"תינוקות"  נשבו במכוון על ידי חברי החונטה השלטת שכל רצונה להשלים את תהליך  ההפיכה שסופו כינון מדינת כל אזרחיה במקומה של מדינת היהודים חלילה.  טלביזיה מטמטמת, שידורים ודיווחים שקריים, עיתונות הומוגנית אנטי יהודית וחינוך מערבי פרוץ שמשו לשטיפת המוחות , לאיון החשיבה הביקורתית ולהרחקה ממורשת הדורות של עם ישראל ומסורתו. מישהו הזכיר בולשביזם ?...

כהווה ידוע בת דודתו של השקר היא הצביעות ועל מזבחה של זו מונחים חדשות לבקרים זבחים נוספים מבית המדרש של חונטת מדינת כל אזרחיה.

שוויון מדומה בין יהודים לגויים, מניעת "אפליה" ביחס לערבים (גם אלה המתנהגים כאויבים לכל דבר)  דרישה לשנות את הדגל וההמנון על מנת שיתאימו לשונאי ישראל המבקשים להעביר לידיהם את נחלת אבותינו ועוד ועוד .

במסגרת הקידמה והדמוקרטיה "זכינו" כבר  לחבר כנסת ערבי בועדת חוץ וביטחון ולסגן יו"ר כנסת המהלל שאהידים אך טרם שמענו על דרישה למנות רמטכ"ל ערבי, מפקד טייסת ערבי או ראש  מוסד ערבי.   

על פי קצב האירועים כאן ובהינתן המשך קיומה של  הנהגה אובדת ונטולת ערכים,   צפויה חוצפה גוברת של שונאי ישראל ועוזריהם (כוהני הדמוקרטיה)  - אולי  גם לזה נזכה....