מכתב גלוי לשר הביטחון היוצא

נעם רותם , ט"ז באייר תשע"ו

ברצוני להתחיל עם ציון העובדה, שהנני מזה זמן רב חסיד ותומך שלך, ואני רואה בך אדם בעל יכולות גבוהות, עמידה איתנה ורבים מהכישורים הנדרשים כדי להיות המנהיג הבא של הליכוד. 

פוליטיקאי נדיר ומעודן, עם יושרה ואינטלקט אשר מתעלה מעל למהומה הסטנדרטית. קצין וג'נטלמן, רך-דיבור ואדם אשר מתרחק מאור הזרקורים, אך תמיד היה מוכן לומר בפניה את האמת באופן חסר-פשרות.

אתה גם מייצג רבים מהערכים של האגף הימני וליברלי שאליו אני משתייך. מצד אחד, מבט ברור על הסכסוך הישראלי-ערבי, אשר תמיד הושפע מאנטישמיות אסלאמית רדיקלית, אשר חולקת ושואלת שנאת יהודים רעילה היישר מהתעמולה האנטישמית הנאצית. וזהו דבר אשר השמאל, המרכז-שמאל, והמיינסטרים מדיה בישראל, כמעט תמיד, יוצאים מעורם כדי להעלים ממנו עין.

מצד שני, תמכת והגנת באופן עקבי על ערכי ליבה דמוקרטיים, מערביים וליברליים, שלא רק דרים בהרמוניה עם המושג של “מדינה יהודית ודמוקרטית”, אלא אף נטועים ומקבלים את השראתם מאמונות אוניברסליות דגולות אשר היהדות הקנתה לתרבות המערבית. האמונה הבסיסית ביותר מבין האמונות האמורות, היא שכל בני המין האנושי, גברים ונשים כאחד, הינם שווים, מכיוון שכולם נבראו בצלמו של האל. ברוח זו התייצבת כדי להגן על זכויות נשים, הקהילה הגאה וההכללה השווה של ישראלים מכל שכבות החברה בחברה הישראלית, בלי קשר למגדר, גזע ודת.

עם כל זאת, היה זה בלתי אפשרי שלא להיות נבוך, שלא לומר מאוכזב, עקב תמיכתך בסגן הרמטכ"ל יאיר גולן ובדבריו מיום הזיכרון לשואה ולגבורה: ״כי אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, אז לפני 70, 80 ו-90 שנה, ומציאת עדות להם כאן בקרבנו בשנת 2016״.

הצהרה זו הינה שערורייתית ולא מוסרית בעליל, במיוחד כשהיא מגיעה מפי מפקד מוביל בצבא ההגנה לישראל. בנוסף, היא מספקת לתנועות האנטי-ישראליות והאנטישמיות הרבות ברחבי העולם, שמטרתן לבצע דה-לגיטימציה וחיסול של המדינה היהודית, תחמושת שקרית מסוכנת. כיצד יכולת לעשות זאת? נדמה כי תמיכתך באמירה זו נמצאת בניגוד מוחלט לכל מה שחשבתי שאתה מייצג בהקשר זה.

מה שהיה מדאיג אף יותר, הוא ההמשך, כשעודדת מפקדים בכירים בצבא הישראלי להמשיך להביע את דעתם, מה שנצטייר כתמיכה נוספת שלך באמירת השואה הבעייתית של יאיר גולן. עבור תומכי ליכוד כמוני, הגינוי של נתניהו הצטייר כמהלך הולם, כשהוא ציין כי "מפקדי צה"ל אומרים את דעתם בחופשיות, בפורומים הרלוונטיים ובנושאים שתחת אחריותם. צה"ל הוא צבא העם וצריך לשמור אותו מחוץ למחלוקות פוליטיות"

ולבסוף, טענתך כי גורמים קיצוניים השתלטו על הליכוד מזינה את תקשורת המיינסטרים הישראלית, הידוע בנטיותיו השמאליות ואינו מחמיץ לעולם הזדמנות כדי לנגח את המרכז-ימין הישראלי. כשאני משקיף על חברי הכנסת והשרים של הליכוד, דוגמת גלעד ארדן, יולי אדלשטיין, יובל שטייניץ, ענת ברקו, מירי רגב, יואב קיש, אברהם נגוסה, אמיר אוחנה ואופיר אקוניס, אינני רואה אף שמץ מאותם גורמים קיצוניים לכאורה שאליהם התייחסת באופן מבשר רעות באמירתך. כך שאם הם קיימים, אנא ציין במדויק מי הם, כדי שחברי ליכוד ליברליים כמוני יוכלו להשפיע כדי לנטרל את כוחם באופן דמוקרטי. אחרת, אמירתך נשמעת כתוצר של קופירייטר מוטה של המדיה הישראלית עם נטייתה הידועה שמאלה, ואני בטוח כי אין הדבר כן.

כמו רוב חברי הליכוד, צר לי שסירבת להצעה להתמנות לשר החוץ של מדינת ישראל, מכיוון שאני מחזיק בדעה שאתה יכול להיות שר חוץ מעולה, במיוחד בזמנים מסוכנים אלה, כשתעמולה שיטתית חותרת תחת עצם הלגיטימיות של מדינה ישראל תוך שימוש בשקרים ובכזב וניסיון תמידי למחוק 3,500 שנות היסטוריה יהודית והקשר שלה אל ארץ ישראל.

ברור כי מדינת ישראל יקרה מאוד ללבך. אם אתה עדיין מחשיב עצמך כליכודניק עם השקפה ליברלית ולאומית, אז “עשה את הדבר הנכון”, עשה את מה שתמיד עשית בעבר, התעלה מעל למהומה הפוליטית ושקול מחדש את ההצעה להיות שר החוץ של ישראל!

הליברלים בליכוד, הם חברים במפלגת הליכוד, המעוניינים לקדם ערכים ליברלים קלאסיים של חופש הפרט, ושוק חופשי, בליכוד ובמדינה.