אריה דרעי ידאג לשקופים – מהשמאל

מאי גולן , כ"ח בסיון תשע"ו

דעות "אני לא מוכנה שיבריחו אותי מהבית שלי". מאי גולן
"אני לא מוכנה שיבריחו אותי מהבית שלי". מאי גולן
צילום: עופר עמרם

כששר הפנים הקודם סילבן שלום הודיע על התפטרותו מהכנסת חזר הסיוט שליווה אותי ואת תושבי דרום ת"א שוב לרחף. ידענו שאם אריה דרעי יחזור למשרד הפנים אפשר להגיד ביי ביי לשקופים האמיתיים – תושבי השכונות האומללים של מדינת דרום ת"א, ושלום וברכה לעשרות אלפי המסתננים וחבריהם הטובים מארגוני השמאל הרדיקאלי.

מה שהפריע לנו זו לאו דווקא העובדה שאריה דרעי היה מתומכיו הגדולים של אסון אוסלו, גם לא גישתו המפורסמת של "ואהבת את הגר" (בה הוא אוהב להתפאר בכל הזדמנות שרק ניתנת לו), ואפילו לא קשריו האדוקים למפלגות ועמותות השמאל השונות שכל מאודם הוא אזרוח מלא ואף איחוד משפחות של עשרות אלפי המסתננים שהגיעו לכאן מאריתריאה וסודן, אלא ההבנה הברורה שאריה דרעי לא יעשה משהו שקודמו - שר הפנים לשעבר אלי ישי עשה, לא משנה כמה זה יפגע בעם ישראל, בביטחונו ובצביונו של העם היהודי, לא משנה גם העובדה שזה פוגע בעקרונות ש"ס, המפלגה בה הוא עומד בראשה כמו: חילול קודשי ישראל, התבוללות ואפילו כותרת הקמפיין של דרעי; פגיעה בשכבות החלשות ביותר בחברה הישראלית, המורכבות ברובן ממזרחים כשרים חובשי כיפה; הכי חשוב זה שאם אלי ישי אמר שצריך להוציא את המסתננים ממדינת ישראל – אריה דרעי יעשה ההפך ויהי מה!

האמת, במדינה מתוקנת עבריין מורשע לא היה חוזר לכהן כשר בטח שלא כשר במקום הפשע אבל זה מילא, זה שאיש שמאל מובהק כמו אריה דרעי (שאפילו לאיש שמאל רדיקלי כמו אורי אבנרי היה מספיק ברור בכדי לומר קבל עם ועדה: "דרעי שמאלני קיצוני יותר ממני"), עומד בראש מפלגה דתית, מזרחית, "ימנית" ומצליח להתל בכולם בצורה כזאת מושלמת, זה כבר סיפור אחר.

שלושה שרי פנים לפניו לא הסכימו לתת מעמד של פליט למנהיג המסתננים מותאסים עלי – בטענה שהאיש חתרן מסוכן המופעל על ידי ארגונים זרים פאשיסטים בחלקם, המונעים על ידי מטרות זרות המבקשות להתערב בפוליטיקה הישראלית ובכך להצליח לשנות את מדינת ישראל והחברה בה. גדעון סער, גלעד ארדן וסילבן שלום – כולם בחנו שוב ושוב את הבקשה ושוב ושוב הגיעו לאותה מסקנה. חלקם אף חשבו שהאיש צריך להישאר במתקן חולות מכיוון שהוא מהווה סכנה על ידי הסתת שאר המסתננים כנגד מדינת ישראל וחוקיה ואכן כך עשה אותו מוטאסים עלי, מהרגע שהגיע לכאן ועד לרגע זה.

להזכירכם מדובר באותו איש שרק לפני כמה חודשים עמד במתקן חולות יחד עם פעילי שמאל קיצוני מרחבי העולם ויחד עם קהילת הכושים העבריים מדימונה ואמר קבל עם ועדה אל מול המצלמות: "כי אדמת ישראל שייכת במקור לאפריקה וצריך להחזיר אותה לידי האפריקאים, בעליה המקוריים". אותו "פליט" גם משמש כמנכ"ל עמותת "המרכז לקידום פליטים אפריקאים" הממומנת על ידי הקרן לישראל – כתובת העמותה שנחשף השבוע גילה כי העמותה רשומה על אותה כתובת של "הוועד נגד הריסת בתים" של ג'ף הלפר – תומך BDS ידוע שפועל נגד קיומה של מדינת ישראל.

שיתוף פעולה ברור ביו מנהיג המסתננים שקיבל אזרחות השבוע מאריה דרעי, לבין פעיל מוכר הפועל להשמדת מדינת ישראל - כמדינת היהודים.

מותאסים עלי מקבל מעמד פליט
צילום מסך פייסבוק

לפני חודשיים חשפה עמותת העיר העברית כי ביתו של אריה דרעי (דסי) וחתנה יצחק אילוז, (אותם אנשים שרשומים כבעלים של וילת ספסופה הידועה), הם גם הבעלים הרשומים של בניינים בשכונת התקווה בדרום ת"א המושכרים כולם - למסתננים בלתי חוקיים, ניגוד אינטרסים מוחלט למי שאמור לפעול על פי הנחיות הממשלה ולעשות הכל בכדי להחזיר את מעל ל- 100,000 המסתננים לארצותיהם ואת נתון 7,000 הלידות שהם יולדים בארץ הקודש שאריה דרעי "חרד" לביטחונה אך עדיין מסרב לפגוש את תושבי שכונות דרום העיר ת"א, ערד, אשקלון, אילת, אשדוד, פתח תקווה, יבנה, חיפה ועוד – ערים ששכונות שלמות נכבשו בהן על ידי המסתננים מאריתריאה, שכונות שאיבדו כל סממן יהודי אפשרי עד לכיבוש מוחלט של התרבות הזרה החדשה שהגיעה והשתלטה על העניינים עד שגרמה לבריחת יהודים המונית.

רגע, אבל זה לא אותו דרעי שלפני חודשיים שהחליט לתת מעמד למנהיג המסתננים (פעולה ששולחת מסר ברור ולא מתפשר לחבריו היקרים מהשמאל שהוא דואג לאינטרסים שלהם, שכבר אמרו למחרת שזו סנונית ראשונה אל עבר שאר התעודות הקרבות), הודיע רק חודשיים לפני כן כי יאשר ל- 2,000 ערבים תעודות זהות כחולות במסגרת איחוד משפחות עם ערבים ישראלים – כן, ראו את הפלא, זה אכן אותו אחד.

אז נכון, תגידו לי שזה פוליטיקה ואינטרסים, וגם תגידו שהערבים מצביעים לו ושיום אחד גם המסתננים יצביעו לו, הכל יכול להיות נכון – דבר אחד אני לא מבינה, איך מצליח לעבוד עליכם האיש שהופך להיות הבעיה הדמוגרפית הכי גדולה במדינת ישראל. אז עכשיו יגיעו כל הבריונים של אריה ויקללו, יגדפו ויאיימו - הם מעולים בזה, אבל האם זה הגיוני שבחברה כל כך מפוכחת, כשכל פיפס הכי קטן מוביל לביקורת מתלהמת, מצליח אריה דרעי לסנוור את כולם בזמן שמעשיו במציאות מובילים לעתיד מסוכן למדינת ישראל? האם ראש הממשלה שמינה אותו לשר הפנים כדי להחזיק את הקואליציה בשלמותה לא מבין שהתקדימים שיוצר אריה דרעי עבור השמאל הקיצוני יהיו נקודת האל חזור מבחינת מאבק כל כך חשוב עבור ביטחונה וצביונה של מדינת ישראל?

יש לי הצעה. אף אחד לא חייב לקחת אותה אבל למזלי היא תהיה רשומה לנצח על דפי ההיסטוריה של הרשת האינטרנטית כך שלא יוכלו להגיד שלא אמרתי. אולי נחשוב מעבר לאינטרסים הפוליטיים לשנייה מכל צידי הקשת, דרעי יחשוב לשנייה על מה שהוא אמור לייצג ממגדל השן בו הוא יושב ומתיימר לייצג את המקופחים, ויניח רגע בצד את הרצון העז לרצות את השמאל ואשכרה יחשוב על העם, ירד לדרום ת"א בלי תקשורת והמולה ויבין את המצוקה הנוראית, אהה סליחה שכחתי שמשפחתו כבר משכירה למסתננים אז הם מכירים היטב את דרום ת"א. טוב אז אולי הצעה לראש הממשלה בנימין נתניהו, אני יודעת ששמירה על ממשלה יציבה זה חשוב, אבל אולי שיחת הבהרה קטנה עם שר הפנים שמינית בכדי שלא יעשה את ההפך מהמדיניות שטענת שהתווית עבור המדינה, אהה סליחה שכחתי שעם אריה דרעי לא מתעסקים הוא עושה מה שהוא רוצה לא משנה כמה גדול יהיה ההרס והחורבן.

טוב, לפחות הצעתי, נשאר רק להתפלל שאולי הגאולה תגיע מכיוון אחר, הרי הצדק חייב לנצח בסופו של דבר, לא...?