הסתה, מחיאות כפיים - ורצח יהודים

דני דנון , כ"ח בסיון תשע"ו

דני דנון
דני דנון
צילום: ערוץ 7

הרצח המזעזע של הלל אריאל הי"ד לא החל בכניסתו של המחבל אל ביתה ואפילו לא בבוקר הרצח, בזמן שהחליט להפוך מאדם למפלצת, מבן אנוש לבן בליעל. הוא החל הרחק מקריית ארבע, אי שם בבריסל שבאירופה, בזמן נאום ההסתה האנטישמי של אבו מאזן.

"רבנים דרשו מממשלת ישראל להרעיל בארות כדי להרוג פלשתינים", אמר ראש הרשות הפלשתינית בפני מאות נציגי הפרלמנט האירופי. ובתגובה - לא גינוי מיידי של מי שנבחרו לייצג את הדמוקרטיה ואת ערכי המוסר ולא נטישה המונית של האולם, אלא מחיאות כפיים סוערות לנאום הסתה הבנוי ממרכיבים אנטישמיים מובהקים. שם, ברגע הזה בדיוק, העולם כולו חזה בהסתה מכוונת ופרועה, ובמקום לעצור אותה, להזדעזע, עשה בדיוק את ההפך ונתן גושפנקה לעלילת הדם נגד יהודים.

בזמן דבריו החמורים של אבו מאזן כולנו הזדעזענו. "איך הוא יכול לומר זאת? לשקר כך בפרלמנט האירופי? מדובר בעלילת דם!". הכל נכון ומכעיס מאוד, אך דבריו הם לא העיקר. אנחנו מכירים כבר שנים את מפעל ההסתה שמנהל אבו מאזן ברשות הפלשתינית, רואים חדשות לבקרים את חממת גידול המחבלים המטופחת במערכת החינוך הפלשתינית, בטלוויזיה הממלכתית. העיקר במקרה החמור הזה הוא לא נאום ההסתה, אלא מחיאות הכפיים. 

ההסתה המחלחלת אל מוחם של צעירים פלשתינים, היא זו שגורמת לצעיר בן 17, אשר פעל כחיית אדם מפלצתית ורצח ילדה בת 13 בשנתה, להצדיק לעצמו את מעשיו החולניים. גם אם מדובר בילדה שישנה במיטתה, הרי רבניה רוצים "להרעיל את משפחתי בעזרת בארות מים", אז זה בסדר לפגוע בה. אבל כאן רק נבנית האידיאולוגיה, והמרחק בינה לבין ההוצאה אל הפועל עדיין קיים. אך כאשר אותו נער, שהרציונל החולני כבר נמצא בראשו בנוי, סדור ואיתן, שומע את מחיאות הכפיים מחברי הפרלמנט, הוא מקבל אישור לאותה אידיאולוגיה מעוותת מהגורמים שאמורים להיות המוסריים ביותר בעולם. אם הם מריעים כך, אז הם בוודאי יריעו גם לי.

לצערי, במציאות המורכבת והקשה כיום מחיאות כפיים יכולות להרוג. וממש בשעה שכתבתי את השורות הללו והגעתי למסקנה הקשה שמחיאות כפיים יכולות להרוג, שמעתי על זה שוב. טרגדיה נוספת. "ישראלי נרצח לעיני משפחתו ושלושה מבני משפחתו נפצעו". 

הרציחות החולניות האלה הן לא חלק מטבע האדם. הן תוצר של הסתה ארוכת שנים. אותם מחבלים מוזנים משנאה טהורה שהמקור לה הוא ההנהגה הפלשתינית. רק לפני פחות משבוע עוזרו הבכיר של אבו מאזן לנושא החברה האזרחית אמר: "בכל מקום שאתם רואים ישראלי - שספו את גרונו", והשבוע אנחנו עדים לביצוע הפקודה. 

אסור לנו לוותר. אנחנו ננצח את הטרור. אנחנו ננצח כי אנחנו מאמינים בחיים. נמשיך להעמיק את הקשר של עם ישראל לארץ ישראל. נמשיך לבנות את הארץ ואת המדינה על ערכי המוסר. על ערך החיים. נמשיך להילחם בטרור הפלשתיני ונפעל לגדיעת שורשי ההסתה של הרשות הפלשתינית - כדי לעצור את פס ייצור מפלצות האדם אשר חיים "8 דקות" הליכה מבתיהם של אזרחי ישראל.

נמשיך וננצח.