נבואותיי הפרימיטיביות

הנני רופא מתנחל מהתנחלות חדרה, ספוגת התקפות טרור. אני אפילו גר ברחוב הראשי שלה, בו נשפך דם יהודי רב, בשנים האחרונות.

ד"ר משה רוזנבלט , י' בסיון תשס"ג

מכתב פתוח לרה"מ אריאל שרון.

ראש ממשלה יקר,

הנני רופא מתנחל מהתנחלות חדרה, ספוגת התקפות טרור. אני אפילו גר ברחוב הראשי שלה, בו נשפך דם יהודי רב, בשנים האחרונות.

לפני כמה שנים, כשסיימת נאום יפה אצלנו בחדרה, ניגשתי אליך, לחצתי את ידיך וסיפרתי לך על ההתרגשות שלי בבואי ללחוץ את ידו של גיבור ישראל. גיבור שהקים את יחידת ה-101 אשר הביסה את הטרור בארץ ישראל, לפני למעלה מ-40 שנה. גיבור שצלח את תעלת סואץ במלחמת יום כיפור, כדי להכניע את הצבא המצרי ולהציל את מדינת ישראל מחורבן.

אך ב-25/05/2003 - כ"ג באייר תשס"ג, קיבלת החלטה מבישה ופחדנית, כשאימצת את "מפת הדרכים" של הנשיא בוש. אימצת תכנית לחלוקת ארץ ישראל ולגימוד ישראל בשלבים, עד להקמת מדינה פלשתינית על חורבותיה.

אני מודה שאין לי את היכולת האינטלקטואלית שלך לבחון את מצבה של ישראל, כי אני אדם פשוט (פרימיטיבי), שרואה את המציאות במזרח התיכון - גם בעידן שלאחר נפילת משטרו של סדאם חוסיין, ללא תחכום.

ב-1986, כאשר החלה האינתיפאדה, וערביי עזה החלו לזרוק אבנים על חיילי צה"ל, ראיתי שחיילינו אינם מגיבים בירי אוטומטי במטרה לחסל מיידית עשרות פורעים זורקי אבנים. הם פשוט הסתתרו בתוך רכבים ממוגנים. כבר אז, אמרתי לידידיי (רובם היו אז "אינטלקטואלים" עם ראש שמאלני) שלעניות דעתי הפרימיטיבית, אם צה"ל לא יגיב מיד, עוד נראה ערבים זורקים אבנים בוואדי ערה. ידידיי, האינטלקטואלים מהשמאל, צחקו עלי בסלחנות, וגחכו: ערבים "שלנו" יזרקו עלינו אבנים??!! השתגעת??!! הם חיים בדמוקרטיה!!!. הם בחיים לא יצטרפו לפלשתינים מעזה; הם יודעים שיש להם הרבה מה להפסיד!!!

בסופו של דבר, נבואתי הפרימיטיבית נתקיימה. בריבית דריבית. אמנם לקח לה 14 שנים, אך מה זה לעומת עצם קיום הנבואה. ידידיי מהשמאל נדהמו: "איך ייתכן שהנבואה הפרימיטיבית שלי, גברה על הניתוח האינטלקטואלי שלהם?".

כאשר ב-1993, יצחק רבין המנוח, נכנע לטרור הערבי וחתם על הסכם עם הרוצח הג'נוצידיאלי של יהודים - יאסר ערפאת (גדול רוצחי היהודים במאה העשרים החי עדיין. עלו עליו כמובן, היטלר וסטלין ימש"ז), השכל הפרימיטיבי שלי כבר ידע שמחכה לנו מרחץ דם יהודי רב. עשור שנים של טבח יהודים ג'נוצידיאלי, גימדו אפילו את חלומות הבלהה הפרימיטיביים שלי. שוב נצחה הפרימיטיביות שלי את חלומות השמאל האינטלקטואלי.

כאשר אהוד ברק הוציא את צה"ל מלבנון, שוב הלכתי אל ידידיי עם נבואה פרימיטיבית: הפלשתינים יפנימו את הלקח מהחיזבאללה לטובת מסע רצח יהודים מחודש. ואכן, שנתיים של פצצות-אדם ("אדם"?) לא השאירו ספק בצדקת נבואותיי הפרימיטיביות.

ועכשיו, ראש ממשלתי היקר, גיבור ישראל, הנך נכנע שוב לטרור הערבי וזאת כאשר יותר ויותר ערבים "מבית" - "שלנו", מפנימים את הכניעה. הנך מצדיק זאת בטענה ש"אין אנו יכולים לשלוט במיליוני ערבים". נדמה לי שזה בדיוק מה שרבין אמר כדי להצדיק את יציאתנו מעזה לפני עשור שנים. אז, כמו היום, טענתי שמי שלא רוצה לשלוט בערבים בעזה, סופו שהערבים מעזה יבואו לשלוט בתל-אביב.

שוב צחוק סלחני ויהיר מנבואותיי הפרימיטיביות. צחוק שנמשך עד אשר ראו שוטרת, במרכז דיזנגוף, מחזיקה תינוקת מחופשת לליצנית בפורים, שטופה בדם. הצחוק פשוט נתקע להם בגרון בו במקום! וזה לא היה הפיגוע היחיד בתל-אביב.

יתרה מזאת, שאלות פרימיטיביות, נטולות כל בסיס אינטלקטואלי, ממשיכות להדהד לי בראש: אם אין אנו יכולים לשלוט בערביי יש"ע, כיצד נשלוט במיליון וחצי ערבים "שלנו"? ואם אין אנו יכולים לשלוט בערביי בקה אל שרקיה, כיצד נשלוט בערביי בקה אל גרביה? האם יש ערבים שקל לשלוט בהם וערבים שלא? או שמא, עלינו לוותר על ואדי ערה ועל הגליל? ומה יקרה אם הערבים "שלנו" ילמדו את לקחי כניעת "מפת הדרכים", ואפילו יתחברו לצינור כספים, נשק והסתה לאחיהם ב"מדינה הפלשתינית" אשר תקום בברכתך? מה נעשה אז?

ראש ממשלתי היקר, דע לך (למרות שידעת זאת תמיד, אך כנראה לא צרבת זאת בראש) שבניגוד למה שאמרת, אין אנו כובשים. לא כבשנו עם ולא כבשנו שטח! ב-1967 החזרנו לעצמנו את מה שהיה שייך לנו מלכתחילה, ונכבש במלחמת תש"ח ע"י הערבים. יש"ע אינו שטח כבוש ע"י יהודים כי אם ע"י ערבים. זאת משום שההחלטה הבינלאומית היחידה בנושא הבעלות על שטחים אלה בעלת תוקף משפטי-בינלאומי מחייב, היא אותה החלטה של ארגון חבר הלאומים בועידת סן-רמו, מ-24/04/1920, אשר אושרה מחדש בסעיף 80, פרק 12 של אמנת האו"ם מאוקטובר 1945. החלטה זו קבעה את גבולות המדינות שמסביבנו והטילה על הבריטים את החובה לעודד וליישם התיישבות יהודית בכל שטחי המנדט הבריטי, אשר כלל גם את יש"ע. כל ההחלטות שבאו אח"כ (החלטת החלוקה, 242, 338 וכו') היו רק המלצות שלא מחייבות אף צד, הואיל והיו כולן מבוססות על פרק 6 של אמנת האו"ם, ולא על פרק 7. לפני כמה חדשים פניתי ליועץ המשפטי, עו"ד אליקים רובינשטיין בנושא. בטוחני שהוא לא העביר לך את עובדת המשפט הבינלאומי לגבי הבעלות על יש"ע, כפי שביקשתי ממנו לעשות והוא הטעה אותך בכך שכינה זאת "שטח מריבה".

כעת, מר שרון היקר, אם החלום המשותף שלך ושל הנשיא בוש יתממש, חס ושלום , השכל הפרימיטיבי שלי (שעד כה, צדק בכל הנבואות ותחזיות) מנבא כניסתנו לעידן ה-מגה-פיגועים. בנוסח מה שקרה בארה"ב ב-11/09/2001: מטוס אל-על יופל על תל-אביב בעת המראתו מנתב"ג ואלפים ייטבחו!. מטוס מלא בדלק וחומרי חבלה ימריא משדה התעופה בעזה ויתרסק על אשקלון, על אשדוד או אפילו על כור המחקר הגרעיני בנחל סורק! "קרין A" תיראה משחק ילדים מול אוניות הקטיושות ומאגרי חומרי ההשמדה אשר יגיעו לנמל עזה של ה"מדינה הפלשתינית". וכו', וכו', וכו'.

ראש הממשלה היקר שלי, אני יודע שהנבואות הללו הן מאד פרימיטיביות. הן לא בליגה של התחזיות החכמות שלך ושל הנשיא בוש, אבל הן לא נותנות לי מנוח.

אני מבקש לסיים בשאלה, גם היא מאד פרימיטיבית: כמה יהודים (נשים, גברים, זקנים וטף) צריכים עוד להירצח ברחובות ערינו כדי שתגמל מ"מפות דרכים" אשר יובילו אותנו שאולה?ד"ר משה רוזנבלט הוא כירורג מומחה